چالش‌های تامین مواد اولیه باتری‌سازان

چالش‌های تامین مواد اولیه باتری‌سازان

نایب رئیس انجمن صنعت باتری و ذخیره‌سازهای ایران با اشاره به رونق دلال‌بازی در باتری‌های فرسوده که به عنوان یکی از منابع اصلی تامین سرب محسوب می‌شود، گفت: امروز قیمت سرب حتی با شیب تندتر از نوسان دلار در حال حرکت است و به همین دلیل، روزهای سختی در صنعت باتری بابت تامین مواد اولیه در پیش خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مسعود گل‌شیرازی در گفت‌وگویی اظهار داشت: قیمت سرب همواره بر مبنای بورس فلزات لندن (LME) تعیین می‌شده و بخش عمده‌ای از تولید آن به خارج از کشور صادر می‌شده است.

وی افزود: به همین دلیل قیمت‌های داخلی سرب نیز بر همان مبنا خود را تنظیم کرده بود.

این مقام صنفی ادامه‌ داد: در دو سال اخیر و با ممنوعیت صادرات سرب، انتظار می‌رفت قیمت این کالا در بازار داخلی کنترل شود، اما به دلیل به‌سامان نبودن نظام توزیع و تولید، همچنین تولید بخش عمده‌ای از سرب کشور از کنسانتره معادن صورت گرفته و قیمت‌ها در عمل حتی از قیمت‌های جهانی نیز بالاتر رفت.

گل‌شیرازی بیان کرد: رونق دلال‌بازی در باتری‌های فرسوده که به عنوان یکی از منابع اصلی تامین و بازیافت سرب محسوب می‌شود و همچنین ایجاد کارگاه‌های کوچک استحصال سرب در سرتاسر کشور، در عمل نظام‌مند بودن بازار آن را مختل کرده است.

وی ادامه داد: امروز و به دلایل یاد شده، نظام عرضه و توزیع سرب مختل شده و واحدهای تولید باتری دچار چالش تامین سرب و بی‌ثباتی قیمت باتری در بازار شده‌اند که فشار آن به مصرف‌کنندگان وارد می‌شود.

نایب رئیس انجمن صنعت باتری و ذخیره‌سازهای ایران با اشاره به صفر شدن واردات سرب، تاکید کرد: امروز قیمت سرب حتی با شیب تندتر از نوسان دلار در حال حرکت است و به همین دلیل، روزهای سختی در این صنعت بابت تامین مواد اولیه در پیش خواهیم داشت.

گل‌شیرازی خاطرنشان ‌کرد:‌ برای کاهش مشکلات پیشنهاداتی برای مسوولان و متولیان امر ارسال شده، اما تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

خودروها و موتورهای برقی

نایب رئیس انجمن صنعت باتری و ذخیره‌سازهای ایران در ادامه توسعه استفاده از خودروها و موتورهای برقی در سطح جامعه را مستلزم حمایت مستقیم دولت از بخش خصوصی برشمرد و تاکیدکرد: سرمایه‌گذاری تولید باتری این بخش بسیار سنگین است و از آنجایی که بازار مصرف مشخصی ندارد، بخش خصوصی نیز به تنهایی برای حضور در این بخش ریسک نمی‌کند.

گل‌شیرازی یادآوری کرد:‌ در جهان، الکتریکی کردن خودروها یک موضوع ملی است، اما به نظر می‌رسد دولت در شرایط کنونی توان حمایت از این بخش را نداشته باشد.

وی گفت: گام نخست حرکت به این سمت، تبدیل خودروها به خودروهای «استاپ- استارت» است، یعنی در زمان توقف خودبه‌خود خاموش شده و زمانی که حرکت آغاز می شود، باتری به کار بیفتد.

نایب رئیس انجمن صنعت باتری و ذخیره‌سازهای ایران ادامه ‌داد: برای تحقق این مهم، باتری با فناوری خاصی مورد نیاز است که کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی تولیدات را به دنبال دارد، اما حتی خودروسازان ما به دنبال آن نیستند.

گل‌شیرازی نتیجه‌گیری‌ کرد: با وضعیت یاد شده، بعید است توفیقی در برنامه‌های برقی کردن خودروها و موتورسیکلت‌ها حاصل شود.

پیشتر سرپرست ایدرو با بیان اینکه امسال آغاز تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی دردستور کار قرار دارد، ابراز کرد: این طرح با حذف هزینه ۴۰ درصدی باتری، بهره‌گیری از شیوه سوآپ و باتری‌های امانی و ایجاد زیرساخت‌های لازم، ارزان‌سازی قیمت محصول را مدنظر قرار دارد.

از کاهش هزینه سوخت، هزینه کم نگهداری و استفاده، کاهش میزان آلودگی هوا، حفظ محیط‌زیست، کاهش شیوع مشکلات تنفسی، قلبی و ریوی، کاهش آلودگی صوتی و بازتولید انرژی به عنوان برخی از مزایای استفاده از خودروهای برقی و الکتریکی یاد می‌شود.

اگرچه در زمینه واردات خودروهای برقی، کشور ما نیز گام‌های کوتاه و بلندی را برداشته و حتی درخصوص ساخت این خودروها نیز اقداماتی انجام شده، اما باید پذیرفت که ایران در حوزه خودروهای الکتریکی از شرایط جهانی فاصله بسیاری داشته و راهی طولانی برای گسترش این خودروها در پیش رو است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، برخی از خودروهای برقی ایرانی هنوز در مرحله طرح باقی‌مانده و به تولید انبوه نرسیده‌اند و برخی دیگر در تعداد محدود تولید شده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: