فولادسازان 50 درصد تقاضا را در بورس کالا پاسخ دادند
طی پنج ماه 99؛

فولادسازان 50 درصد تقاضا را در بورس کالا پاسخ دادند

مرور عملکرد فولادسازان در پنج ماهه ابتدایی امسال در بورس کالا نشان می‌دهد که با عرضه یک میلیون و 361 هزار و 429 تن شمش فولادی بالغ بر 55.1 درصد تقاضا پاسخ داده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، میزان تقاضای ثبت در دوره یاد شده دو میلیون و ۶۶۳ هزار و ۶۶۶ تن بود که ۴۸.۹ درصد آن بدون پاسخ ماند.

حجم معامله انجام شده از میزان عرضه هم رقم یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۷۲۸ تن را نشان می‌دهد و مانده آن هم به دلیل تصمیم سیاست‌گذار تایید نشد.

ضمن اینکه براساس اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پنج ماهه نخست امسال ۱۱ میلیون و ۸۱۷ هزار تن شمش فولادی ( بلوم و بیلت - اسلب) تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

فروردین ۹۹ و پاسخگویی به ۵۰ درصد تقاضا 

فروردین امسال میزان تقاضای شمش فولادی رقم ۳۳۸ هزار و ۲۰ تن بود، درحالی که میزان عرضه به ۱۷۰ هزار و ۲۸ تن رسید و حجم معامله هم رقم ۱۵۷ هزار و ۱۰ تن بود و بدین ترتیب بالغ بر ۵۰.۳ درصد از تقاضا پاسخ داده شد، ضمن اینکه ۹۲.۳ درصد از میزان عرضه مورد معامله قرار گرفت.

 انجمن تولید کنندگان فولاد ایران میزان شمش فولادی تولید شده در فروردین ۹۹ را به میزان دو میلیون و ۳۲۱ هزار تن اعلام کرد که در مقایسه با ماه مشابه پارسال افزایش 2 درصدی داشت.

اردیبهشت امسال و ۳۹.۹ درصد عرضه

فولادسازان در اردیبهشت ۹۹ از مجموع ۶۸۸ هزار و ۴۰۰ تن تقاضای شمش، بالغ بر ۲۷۵ هزار و ۲۰۰ تن عرضه شد که ۳۹.۹ درصد را پاسخ دادند که از این میزان هم ۱۸۵ هزار و ۲۰۰ تن مورد معامله قرار گرفت.به عبارتی ۶۷.۲ درصد معامله انجام شد.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار تولید دو ماهه شمش را رقم چهار میلیون و ۶۹۷ هزارتن ثبت کرد که در مقایسه با دو ماهه پارسال رشد چهار درصدی داشت.

خرداد ماه بالاترین میزان تقاضا و پاسخگویی به ۴۴.۷درصدی 

بررسی وضعیت تقاضای پنج ماهه ۹۹ شمش فولاد در بورس کالا نشان می دهد، بیشترین میزان تقاضا مربوط به خرداد ماه با ۸۱۶ هزار و ۵۹۵ تن بود که در مقابل ۳۶۵ هزار و ۸۵ تن عرضه انجام شد و در واقع پاسخگویی به ۴۴.۷ درصد از تقاضا بود. ضمن اینکه مقایسه بین حجم معامله با میزان عرضه گویای تحقق ۹۵ درصدی است.

فولادسازان در سه ماهه امسال هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن تولید شمش داشتند که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ رشد عملکرد 3 درصدی داشتند.

تیر ماه و تامین ۶۳.۹ درصد تقاضا

شمش فولادی مورد تقاضا در تیرماه ۹۹ به رقم ۴۵۵ هزار و ۲۳۶ تن رسید و با عرضه ۲۹۰ هزار و ۹۲۱ تن،در واقع ۶۳.۹ درصد از تقاضا پاسخ داده شد و مقایسه میزان معامله با رقم عرضه شده گویای تحقق معامله ۷۵.۷ درصدی است.

چهار ماهه امسال فولادسازان میزان تولید شمش خود را به رقم ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رساندند که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ حاکی از افزایش ۹ درصدی است.  

مرداد ماه و افت ۴۴.۷ درصدی تقاضای شمش  

بر اساس امار مورد بررسی میزان تقاضای شمش فولادی در مرداد ماه نسبت به خرداد امسال ۴۴.۷ درصد افت داشت و به رقم ۳۶۵ هزار و ۴۱۵ تن رسید که ۲۶۰ هزار و ۱۹۵ تن آن عرضه در مقابل آن وجود داشت که پاسخگویی به میزان ۷۱.۲ درصد را ثبت کرد. ضمن اینکه از مجموع شمش عرضه شده ۲۵۱ هزار و ۱۵ تن معامله شد که گویای تحقق ۹۶.۴ درصدی است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، امسال قرار است حداقل ۳۰ میلیون تن شمش فولادی تولید شود که از این رقم انتظار می‌رود ۳۰ درصد به بازارهای صادراتی راه یابند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: