بهره‌برداری بخشی از نفلین سینیت کلیبر تا پایان آذر
رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره‌برداری بخشی از نفلین سینیت کلیبر تا پایان آذر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت توسعه صنایع معدنی در استان در سال جهش تولید، گفت: بخشی از فازهای اول طرح نفلین سینیت شهرستان کلیبر ظرف دو ماه آینده و تا پایان آذر ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حبیب امین‌زاده در جلسه بررسی آخرین وضعیت این طرح با اشاره به اهمیت توسعه صنایع معدنی در استان در سال جهش تولید، از نفلین سینیت کلیبر به عنوان یکی از ۶۰ پروژه ملی کشور یاد کرد و اظهار داشت: در حال حاضر تعامل و هماهنگی مجموعه مدیران استان و هیئت تصمیم‌گیری تسهیلات استان برقرار و تامین سرمایه لازم از محل بانک‌های عامل قابل پرداخت است.

وی افزود: به منظور حمایت از توسعه و تجهیز واحدهای صنعتی و تولیدی، ماشین‌آلات و تجهیزات تا سه سال عمر، قابلیت واردات دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه معادن و صنایع معدنی در اولویت اقدامات سازمان صمت آذربایجان شرقی است، ادامه داد: از طریق هماهنگی با بانک‌های عامل استان پروانه بهره‌برداری معادن به عنوان تضامین بانکی قابل قبول است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه نفلین سینیت کلیبر را الگوی مطلوب فعالیت‌های معدنی منطقه شمال غرب کشور دانست و بیان کرد: تسریع در توسعه این واحد معدنی و فعالیت آن با جدیت پیگیری می‌شود و رسیدن به نقطه ایده‌آل در فعالیت‌های معدنی در گرو مساعدت مدیران استانی و همت مضاعف سرمایه‌گذاران است.

علی حاتمی با تاکید بر ضرورت ایجاد اشتغال و تامین معیشت و رفاه شهروندان در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان از محل ظرفیت‌های معدنی و صنایع معدنی استان، تصریح کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با اتفاق نظر در تلاش برای توسعه ظرفیت‌های معدنی و بهره‌برداری از این مزیت برای ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه هستند.

وی بر انجام فعالیت‌های جبرانی حاصل از فعالیت‌های معدنی و تخریب‌های احتمالی در عرصه‌های طبیعی تاکید و اضافه کرد: ضرورت دارد احیای فضای سبز در محدوده‌های معدنی در دستور کار معدنکاران قرار داشته باشد.

به گزارش ایرنا، معدن روباز نفلین سینیت کلیبر با ذخیره قطعی ۹۶ و احتمالی بیش از 100 میلیون تن ماده معدنی در فاصله ۱۳ کیلومتری این شهر قرار دارد.

قطر این ماده معدنی پس از انتقال به کارخانه ضمن انجام فرایند خردایش و آسیاب به کمتر از دو سانتی‌متر می‌رسد که زمینه برای شروع عملیات آهن‌زدایی فراهم می‌شود و در این بخش درصد عنصر آهن به عنوان عنصر مزاحم از ۱.۵ تا ۲ درصد به کمتر از ۰.۲۲ درصد کاهش می‌یابد.

این فرآیند از سال ۱۳۸۳ تاکنون در حال اجرا است که با شروع به کار فازهای جدید تحول بزرگی در مجتمع صنعتی و معدنی نفلین سینیت کلیبر رخ خواهد داد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، در حال حاضر علاوه بر اشتغال ۲۰ نفری در معدن، ۷۵ نفر نیز در صنایع معدنی کلیبر مشغول به کار هستند که این رقم در آذر ماه به ۱۱۰ نفر خواهد رسید و با تکمیل و راه‌اندازی فازهای بعدی اشتغال در این واحد صنعتی و معدنی به ۱۵۰ نفر افزایش می‌یابد.

شهرستان کلیبر با ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
لزوم حمایت مالی از واحدهای معدنی
پیشرفت ۸۰ درصدی مجتمع نفلین سینیت کلیبر
پروژه نفلین سینیت کلیبر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
رشد ۱۳۰ درصدی تولید نفلین سینیت در دی ماه
رشد ۱۱ درصدی فروش کنسانتره نفلین سینیت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: