تاثیرات واگذاری‌های اخیر بر سودآوری «ومعادن»

تاثیرات واگذاری‌های اخیر بر سودآوری «ومعادن»

مدیرعامل «ومعادن» با اشاره به انتقال سهم دو شرکت زیرمجموعه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات، گفت: ارزش‌گذاری دو شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه و تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان و انتقال سهم این دو شرکت به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات باعث شناسایی بالغ بر ۸۴۰ میلیارد تومان سود شده و تاثیر قابل توجهی بر سود پیش‌بینی شده هر سهم (EPS) سال جاری شرکت «ومعادن» می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، یونس الستی اظهار داشت: هدف شرکت «ومعادن» طی ماه‌های اخیر و پس از تشکیل شرکت سهامی عام که 100 درصد سهام آن متعلق به هلدینگ است، این است که سهام شرکت‌های به اصطلاح پروژه­‌ای و برخی شرکت‌های تولیدی دارای طرح توسعه و تکمیل زنجیره ارزش را برای تسریع و بازدهی بیشتر به این شرکت منتقل کند.

وی درمورد شرایط پروژه­‌های در دست انجام شرکت‌های مذکور توضیح داد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان به صورت سهامی خاص جهت احداث کارخانه تولید کنسانتره با ظرفیت 2.5 میلیون تن تشکیل شده است.

هدف این پروژه تولید کنسانتره سنگ‌آهن با عیار حداقل ۶۷.۸ درصد جهت تامین خوراک گندله­‌سازی 2.5 میلیون تنی مجتمع فولاد خراسان است، مطابق توافق صورت گرفته با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مقرر است سنگ‌آهن مورد نیاز این کارخانه از آنومالی معادن سنگان تامین شود.

مدیرعامل «ومعادن» ادامه داد: در حال حاضر این طرح ۲۴درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با راه‌اندازی و بهره‌­برداری از این پروژه خط تولید گندله، آهن اسفنجی، شمش و محصولات سبک ساختمانی در شرکت مذکور تکمیل و رونق خواهد یافت، میزان سهام (ومعادن) از این شرکت معادل ۳۵ درصد است که با درنظر گرفتن اقدام هماهنگ سهامداران این شرکت در انجام افزایش سرمایه مرحله اول وسهم پرداخت شده شرکت «ومعادن» به مبلغ یک میلیون و 50 هزار ریال جمعا تعداد ۵۲۴ میلیون و 990 هزار ریال سهم از سهام شرکت فوق به شرکت تجلی معادن و فلزات منتقل شده است.

الستی درمورد شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه نیز بیان کرد: ۳۵ درصد سهم این شرکت به شرکت تجلی واگذار شده است. این شرکت در حال حاضر دارای یک واحد فعال نورد میلگرد با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال است.

همچنین اجرای دو پروژه فولادسازی با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن شمش و نیز توسعه بخش نورد میلگرد را در دست اجرا دارد که درصد پیشرفت فیزیکی دو طرح مذکور به ترتیب ۳۵ و ۴۵ درصد است که عمده آن به شرکت تجلی معادن و فلزات منتقل شده است.

وی ادامه داد: انتقال سهام شرکت «ومعادن» به شرکت سهامی عام تجلی معادن و فلزات بر اساس توصیه سازمان بورس اوراق بهادار و به واسطه برنامه و رویکرد آتی حضور این شرکت در بازار سرمایه، اقدام به پذیره‌نویسی و لزوم شفاف‌سازی خالص ارزش دارایی‌ها و حقوق صاحبان سهام این شرکت بر اساس قیمت کارشناسی رسمی دادگستری بوده است.

الستی ابراز کرد: با رعایت تمامی جنبه‌ها و اطلاعات لازم قیمت­‌گذاری، در نهایت ارزش کل روز شرکت‌های مذکور بالغ بر  ۳۹ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۷۵۱ ریال تعیین که پس از محاسبه درصد و تعداد سهم متعلق به شرکت (ومعادن) و البته تعداد سهامی که با ارزش کارشناسی شده به شرکت تجلی معادن و فلزات و به مبلغ ۱۳میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۹۷ میلیون ریال منتقل می‌شود و کسر بهای تمام شده سهام منتقل شده به مبلغ ۵ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۹۰ میلیون ریال جمعا نسبت به شناسایی و اعمال مبلغ  ۸ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۷۰۷ میلیون ریال سود در شرکت «ومعادن» مبادرت شده که به واقع با افزایش سود و درآمد حاصله و تاثیر مناسب آن بر شاخص­ های سودآوری، سود قابل قبولی به سهامداران تعلق می­‌گیرد.

وی تاکید کرد: انتقال سهام شرکت‌های مذکور به شرکت تجلی پس از تامین منابع مالی آن دو شرکت از طریق افزایش سرمایه و پرداخت سهم مربوطه صورت گرفته است.

در نتیجه با پیشرفت اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بنیادی در زنجیره تولید شرکت‌های گروه جدای از ارزش افزوده که حاصل می‌شود، پس از بهره‌برداری از طرح‌های مذکور سود سالیانه قابل توجهی به شرکت تجلی معادن و فلزات نیز به عنوان شرکت فرعی و صددرصدی (ومعادن) تعلق می­‌گیرد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، این نقل و انتقال علاوه بر سود عینی ۸۴۰ میلیارد تومانی فعلی، با تسریع در به ثمر نشستن پروژه‌ها منافع آتی بسیار خوبی را از طریق شرکت تجلی و نیز زیرمجموعه‌هایی مثل فولاد خراسان عاید سهامداران «ومعادن» خواهد نمود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: