شرکت فولاد مبارکه برای حضور موثر در بازارهای رقابتی آینده برنامه‌ریزی می‌‎کند
مدیر صادرات فولاد مبارکه:

شرکت فولاد مبارکه برای حضور موثر در بازارهای رقابتی آینده برنامه‌ریزی می‌‎کند

مدیر صادرات شرکت فولاد مبارکه گفت: در تقویم رسمی کشور ما از 29 مهرماه به عنوان روز ملی صادرات یاد شده است. فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد کشور، همواره علاوه بر تامین بازارهای داخلی در صحنه بین‌المللی نیز حضوری موفق داشته و توانسته برای ذی‌نفعان شرکت سودآوری بیشتر و برای کشور نیز ارزآوری مناسبی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، علیرضا منصوری مدیر صادرات فولاد مبارکه درباره صادرات و اهمیت آن طی یادداشتی نوشت:

اقتصاددانان صادرات را موتور محرک رشد اقتصادی هر کشور می‌دانند. افزایش صادرات یک کشور منجر به مثبت شدن تراز تجاری آن کشور می‌شود و به‌مثابه تزریق منابع مالی از خارج به درون آن اقتصاد است.

قطعا مشکل آینده کشورها و سازمان‌ها، یافتن بازار برای محصولات تولیدی خود است. کشورها باید بتوانند منابع داخلی خود را بسیج کنند، نیروی انسانی خود را به کار گیرند و با توجه به کمبود بازارهای داخلی فرصت‌هایی در خارج برای آن بیابند. این موضوع به‌قدری اهمیت دارد که بررسی شرایط فعلی کشورهای مختلف نشان می‌دهد بسیاری از کشورها مسائل سیاسی خود را در راستای این خواسته تعریف و دنبال می‌کنند.

در سطح بنگاه‌ها نیز به همین شکل است و بسیاری از شرکت‌ها سیاست‌های تجاری خود را بر تملک بازارهایی برای فروش محصولات خود تعریف کرده‌اند.

شرکت فولاد مبارکه هم‌زمان با بهره‌برداری، در بازارهای بین‌المللی حضور داشته و هرساله متناسب با نیازهای داخلی کشور و همچنین نیازهای ارزی، اقدام به صادرات درصدی از محصولات خود می‌کند.

آنچه بیش از پیش باید مورد توجه قرار می‌گیرد شرایط آینده بازارهای جهانی فولاد، بازار فولاد ایران و شرایط شرکت فولاد مبارکه است.

شرایط آینده بازارهای جهانی فولاد، چنان‌که تشریح شد، چیزی جز ازدیاد رقابت در سال‌های آینده نیست و بر همین اساس فولادسازان در کشورهای مختلف طرح‌های توسعه‌ای زیادی را برای افزایش ظرفیت آغاز کرده و به بهره‌برداری رسانده‌اند. بنابراین شاخص‌ترین ویژگی بازار جهانی آتی فولاد، مازاد عرضه بر تقاضاست که کشورها و شرکت‌ها باید برای آن بازارسازی کنند.

بازار فولاد ایران در حال حاضر در شرایط خاصی قرار دارد که بخشی از آن ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا است که به بسته شدن درهای کشور به روی محصولات وارداتی، تقاضای کاذب زیاد در بازار و... منجر شده است. با این همه، شرایط آینده این بازار بدین شکل تداوم نخواهد یافت و علاوه بر آن، اجرای طرح‌های توسعه مختلف به‌خصوص در زمینه محصولات تخت و به بهره‌برداری رسیدن آن در سال‌های آینده رقابتی شدید در بازار ایجاد می‌کند؛ بنابراین شرکت‌های مختلف باید علاوه بر تلاش برای کسب سهمی از بازار داخلی، در بازارهای بین‌المللی نیز بیشتر تلاش کنند.

شرکت فولاد مبارکه نیز طرح‌های توسعه‌ای مختلفی برای افزایش ظرفیت در دست اقدام دارد که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایجاد خط نورد گرم 2 اشاره کرد. این امر به معنای آن است که در آینده، رقابت شدید داخلی و خارجی وجود خواهد داشت و با شرایط فعلی که در‌های کشور کاملا بسته و رقابت داخلی آن‌چنانی نیز وجود ندارد، متفاوت است. بنابراین برنامه‌ریزی دقیق برای بازارسازی و تغییر نگاه به بازار ضروری به نظر می‌رسد.

قطعا شرکت فولاد مبارکه می‌تواند از تجربه سال‌ها حضور خود در بازارهای خارجی به شکل مثبت بهره‌برداری کند و برای حضور موثر در بازارهای رقابتی آینده برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام دهد، همچنان که از این شرکت به‌عنوان شرکت برتر بازگرداننده ارز به کشور تجلیل شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
طرح تحول دیجیتال، حرکتی بسیار بزرگ برای حفظ سرآمدی فولاد مبارکه
بررسی پیشنهادهای فولادسازان برای بازگشت آرامش به بازار
26 مهرماه سالروز کسب جایزه زرین EFQM اروپا توسط فولاد مبارکه بود
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: