طراحی و تولید محصولات جدید در پتکو با تکیه بر تجربه و دانش روز

طراحی و تولید محصولات جدید در پتکو با تکیه بر تجربه و دانش روز

رئیس آزمایشگاه هیدرولیک شرکت تولید پمپ‌های بزرگ و توربین آبی (پتکو) گفت: پتکو به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان، با دانش فنی بروز و برخورداری از تجربه کافی، توانسته محصولات جدیدی طراحی کند که پیش از این از خارج کشور وارد می‌شد که به این ترتیب از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی سدید، شرکت تولید پمپ‌های بزرگ و توربین آبی (پتکو) با هدف طراحی و ساخت سفارشی انواع پمپ‌های سانتریفیوژ (گریز از مرکز) مورد نیاز صنایع مختلف ازجمله نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، صنایع نیروگاهی، خطوط انتقال آب و توربین‌های آبی کوچک و متوسط، تاسیس شده است و تامین قطعات یدکی، نظارت بر نصب و راه‌اندازی، خدمات پس از فروش، تعمیرات و ارائه مشاوره مهندسی، فعالیت می‌کند.

هادی آیرملوزاده، رئیس آزمایشگاه هیدرولیک شرکت پتکو امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: شرکت پتکو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پمپ‌های بزرگ و توربین‌های آبی، مجهز به ماشین‌آلات و تجهیزات سبک، نیمه سنگین، سنگین و نیز آزمایشگاه توربوماشین بوده و قابلیت تولید انواع پمپ‌های افقی و عمودی برای پمپاژ هر نوع سیالی را داشته و گواهی صلاحیت تست پمپ از سازمان ملی استاندارد ایران را نیز دارا است.

وی تصریح کرد: آزمایشگاه شرکت پتکو به عنوان بزرگ‌ترین آزمایشگاه تست پمپ در خاورمیانه، یکی از مراجع رسمی تست پمپ‌های آبی و پروسس در کشور بوده و به عنوان آزمایشگاه همکار، با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری دارد.

رئیس آزمایشگاه هیدرولیک شرکت پتکو ادامه داد: این آزمایشگاه سه مدار تست (دو مدار بسته و یک مدار باز) دارد که مدار یک آن چهار شاخه داشته که از سایز فلنج 25 تا 400 میلیمتر و دبی صفر تا یک هزار و 500 متر مکعب بر ساعت را پوشش می‌دهد.

آیرملوزاده اضافه کرد: مدار 2 آزمایشگاه سه شاخه داشته که از سایز 150 تا 600 میلیمتر و دبی صفر تا 6 هزار متر مکعب بر ساعت ظرفیت تست دارد و مدار باز نیز استخری 10 هزار متر مکعبی با عمق 10 متر است که برای تست پمپ‌های عمودی به کار می‌رود.

وی بیان کرد: از نظر برق، پتکو دارای دو مگاوات برق با ولتاژهای 3.3، 6 و 6.6 کیلو ولت و همچنین 400 ولت است و در حال حاضر در حال نصب و راه‌اندازی مدار برق ظرفیت پنج مگاوات و 11 کیلو ولت است.

این آزمایشگاه مجهز به مبدل‌های فرکانسی با ظرفیت‌های 55، 160 و 500 کیلو وات بوده که بر همین اساس پتکو قادر به انجام تست واقعی انواع پمپ در دور کاری آن‌ها است.

رئیس آزمایشگاه هیدرولیک شرکت پتکو ابراز کرد: در آزمایشگاه پتکو تست‌های هد، دبی، راندمان، کاویتاسیون، ارتعاش، نویز، دما و دور مطابق استاندارد API 610 انجام می‌شود.

آیرملوزاده عنوان کرد: به منظور ارتقای کیفی محصولات، آزمایشگاه هیدرولیک پتکو همواره در ارتباط مستقیم با واحد فنی و مهندسی است که در حقیقت قلب پتکو شناخته می‌شود.

وی، هشت دپارتمان فنی و مهندسی پتکو را شامل گروه‌های تحقیق و توسعه، هیدرولیک، مکانیک، پکیج، برق و ابزار دقیق، متریال و داکیومنت برشمرد و تاکید کرد: این شرکت با دانش روز و برخورداری از تجربه کافی، توانسته محصولات جدیدی طراحی کند که پیش از این از خارج کشور وارد می‌شد و به این ترتیب از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

حضور پتکو در طرح‌ها و پروژه‌های ملی

رئیس آزمایشگاه هیدرولیک شرکت پتکو با اشاره به حضور پتکو در طرح‌ها و پروژه‌های ملی ازجمله پروژه‌های مناطق نفت‌خیز جنوب و ستاره خلیج فارس، گفت: پروژه ستاره خلیج فارس در چند سال گذشته، نیاز به تعدادی پمپ عمودی داشت که از آلمان خریداری شده بود اما به دلیل تحریم ها و نرسیدن پمپ های خارجی در زمان مزبور، سه دستگاه پمپ مورد نیاز را پتکو طراحی و تولید کرد و امروز پمپ‌های تولیدی پتکو در این پروژه در حال کار هستند و شرکت‌های مزبور کماکان از مشتریان محصولات و خدمات پتکو هستند.

آیرملوزاده خاطرنشان کرد:‌ در پروژه ملی انتقال نفت گوره به جاسک نیز طراحی و تولید پکیج تعدادی از پمپ‌های مورد نیاز به پتکو واگذار شده است.

لازم به ذکر است هادی آیرملوزاده، دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی مکانیک سیالات است و بیش از ۱۳ سال است که در شرکت پتکو در حوزه‌های مکانیک، تحقیق و توسعه و آزمایشگاه مشغول فعالیت است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: