پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

ذی‌نفعان و طرف‌های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن «مجتمع فولاد خراسان»، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن بررسی وضعیت موجود پروژه برای تسریع در پیشبرد کار، رایزنی و تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، در این نشست که با حضور معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل فولاد خراسان و مدیرعامل شرکت «تهیه و تولید مواد معدنی شرق» به عنوان مجری پیمان برگزار شد، نمایندگان سهامداران عمده شرکت مجتمع فولاد خراسان ضمن تاکید بر پایبندی تام و کامل خود به قرارداد فی مابین، خواستار پیشبرد کار بر اساس قرارداد موجود و جبران تاخیرهای پروژه شدند.

در این هم‌اندیشی که پیش از ظهر سه‌شنبه 29 مهرماه، با حضور حجت‌اله میرزایی، معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، علی شیرکانی، معاون وزیر و مدیرعامل «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر»، یونس الستی مدیرعامل شرکت «توسعه معادن و فلزات» به ابتکار و دعوت کسری غفوری مدیر عامل «فولاد خراسان» در محل احداث کارخانه در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف برگزار شد، مدیرعامل فولاد خراسان با تاکید بر لزوم پیشبرد پروژه بر اساس پیمان موجود، از شرکت «تهیه و تولید مواد معدنی شرق» خواست برنامه خود را برای اتمام پروژه و راهکارهای جبران تاخیر آن را اعلام کنند.

در این نشست جمعی از کارشناسان طرح‌های معدنی وزارتخانه نیز حضور داشتند و درباره تاثیر تغییر قیمت‌ها و افزایش بهای تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز پروژه و ظرفیت‌های قرارداد موجود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

میرزایی، معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارتخانه با بیان فاصله پیشرفت فیزیکی پروژه با انتظارات و مفاد قرارداد، تاکید کرد: پروژه سنگ‌آهن فولاد خراسان جنبه ملی دارد و می‌بایست هر چه سریع‌تر در مورد نحوه تسریع در عملیات احداث کارخانه تصمیم‌گیری شود. میزایی با تاکید بر اهمیت این پروژه برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز سهامداران عمده فولاد خراسان، خواستار اعلام موضع پیمانکار در خصوص توقعات مبتنی بر واقعیات پروژه شد.

مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و کشاورزان و عشایر با تاکید بر اینکه، با توجه به ظرفیت‌های موجود و بررسی مبالغ ارزی و ریالی به این نتیجه رسیده‌ایم که نیازی به تعدیل بهای پیمان نیست، بیان کرد: اگر قرار بر اجرایی شدن پروژه  باشد، شرکت «ایریتک» با توجه به توانایی هایی که دارد و نیز  بهره بردن از تدابیر لازم، باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که با جدیت پای کار باشد و در زمان مورد توافق، این کارخانه را به بهره‌برداری برساند.

شیرکانی با اعلام حمایت سهامداران عمده فولاد خراسان از جمله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای تامین مالی پروژه سنگ‌آهن سنگان فولاد خراسان بر اساس قرارداد موجود افزود: ما خواستار ادامه کار پیمانکار هستیم تا وقفه‌ای در ادامه روند کار به وجود نیاید و هر چه سریع‌تر این پروژه به ثمر بنشیند و مردم و سهامداران ما هم از منافع آن منتفع شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت ایریتک را پیمانکاری توانمند در حوزه فولاد دانست.

یونس الستی از پیمانکار این پروژه خواست تا نگاهی ملی و اعتقادی به این پروژه داشته باشد و با وجود برخی دشواری‌های ناشی از شرایط اقتصادی و تحریم‌ها در قالب قرارداد موجود در روند کار تسریع شود.

مدیرعامل فولاد خراسان هدف از این نشست را که با حضور سهامداران عمده فولاد خراسان برگزار شد، درخواست پیمانکار درباره مشکلات ناشی از افزایش قیمت‌ها و بازنگری در شرایط قرارداد دانست.

کسری غفوری با تاکید بر اهمیت این کارخانه برای مجتمع فولاد خراسان ابراز کرد: تاثیر استحصال کنسانتره سنگ‌آهن به عنوان ماده اولیه تولید فولاد برای تولید پایدار فولاد در شرق کشور بدیهی است و پیمانکار توانمند پروژه بایستی برنامه‌ای شفاف برای اتمام پروژه ارائه کند و سهامداران فولاد خراسان نیز آمادگی دارند که با تمام توان به تعهدات خود در قبال طرف قرارداد عمل کند و این اطمینان خاطر را داده و می‌دهیم که پایبندی تام به ایفای به موقع تعهدات خودمان را داریم و در مقابل، انتظار ارایه برنامه روشن از سوی شرکت ایریتک برای پیشبرد  را کار داریم.
شایان ذکراست کسری غفوری در این نشست کارخانه کنسانتره سنگان را اولین حلقه زنجیره تولید و کلید تولید پایدار فولاد در استان خراسان رضوی خواند.

گفتنی است پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد پیمانکار پروژه برای نحوه ادامه کار و تسریع عملیات اجرایی این کارخانه در اسرع وقت آمادگی و  برنامه خود را اعلام کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تامین زیرساخت‌های برق و گاز در مجتمع سنگان
جهش درخشان سودسازی هر سهم در شرکت فولاد خراسان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: