«فملی» رشد 90.8 درصدی درآمد را به ثبت رساند

«فملی» رشد 90.8 درصدی درآمد را به ثبت رساند

بررسی عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در مهر ماه 1399 نشان می‌دهد که این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تولید و فروش محصولاتی همچون کاتد، کنسانتره مس و اسید سولفوریک قدرتمند ظاهر شده است. «فملی» توانسته در ماه مورد بررسی با صلابت به مسیر تولید و فروش خود ادامه دهد و برای پنجمین ماه پیاپی در تولید و فروش سنگ سولفور عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش بگذارد. همچنین این شرکت در مهر ماه سال جاری 90.8 درصد رشد درآمد را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

در این گزارش، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به تحلیل میزان تولید و فروش و به طور کلی نحوه عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به 30 مهر ماه سال 1399، پرداخته‌ است. شرکت مس در هفت ماه نخست سال 1399 در واحدها و مجتمع‌های زیرمجموعه خود عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است و در تولید و فروش برخی محصولات همچون سنگ سولفور، کنسانتره مولیبدن و کنسانتره طلا و نقره آمار مطلوبی را به ثبت رسانده است. همچنین این شرکت توانسته طی این هفت ماه به ارقام درخشانی در فروش داخلی و صادراتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز دست یابد.

محصولات مسی

نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، شرکت ملی مس در گروه محصولات مسی در مهر ماه سال جاری، 107 هزار و 191 تن کنسانتره مس تولید کرد. شرکت مس در شهریور ماه 106 هزار و 617 تن کنسانتره مس تولید کرده بود و در مهر ماه رشد 0.5 درصدی را به همراه داشت. «فملی» با این میزان تولید در مهر ماه سال جاری 4.7 درصد رشد را نسبت به مهر ماه 1398 داشته است، میزان تولید کنسانتره در مهر 1398، 102 هزار و 416 تن بود. این شرکت در مهر ماه سال جاری با تولید 22 هزار و 830 تن کاتد مس، افت 5.7 درصدی را نسبت به ماه گذشته با میزان تولید 24 هزار و 199 تن به ثبت رسانده است. همچنین شرکت مس با این میزان تولید کاتد در مهر ماه سال 1399 نسبت به ماه مشابه 1398 رشد 4.8 درصدی داشته است.

نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در مهر ماه سال جاری همچون ماه‌های گذشته فروش کنسانتره داشته و یک هزار و 115 تن کنسانتره مس فروخته است که با این میزان فروش 19.6 درصد افت نسبت به شهریور ماه سال جاری را ارزیابی می‌کند. گفتنی است که «فملی» در مهر ماه سال 1398 نیز 52 هزار و 157 تن کنسانتره فروخته بود.

این شرکت با فروش 21 هزار و 531 تن کاتد مس، 21.2 درصد افت نسبت به شهریور ماه سال جاری و همچنین 59.6 درصد افزایش نسبت به مهر ماه سال 1398 داشته است. از این میزان فروش کاتد در شهریور ماه، هشت هزار و 855 تن متعلق به صادرات و 12 هزار و 676 تن نیز در بازار داخلی به فروش رسیده است. همچنین شرکت مس در مهر ماه سال جاری توانست 59 تن مفتول را بفروشد. این شرکت در مهر ماه سال گذشته نیز 181 تن مفتول مس فروخته بود که با این احتساب، شاهد افت 67.4 درصدی میزان فروش مفتول طی یک سال هستیم.

محصولات جانبی

نمودار 2 میزان تولید و فروش محصولات جانبی شرکت ملی صنایع مس که شامل کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت می‌شود را روایت می‌کند. طبق این نمودار، در مهر ماه سال 1399 میزان تولید کنسانتره طلا و نقره 51 تن بود که با این میزان تولید شاهد 23.9 درصد افت نسبت به شهریور ماه هستیم و نسبت به مهر ماه سال گذشته نیز افت 25 درصدی ارزیابی می‌شود. در مهر ماه سال جاری «فملی» 488 تن کنسانتره مولیبدن تولید کرد که نسبت به شهریور ماه با میزان تولید 585 تن، افت 16.6 درصدی گزارش می‌‌شود. همچنین شاهد افت 25.9 درصدی تولید مولیبدن در مهر ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

در هفتمین ماه از سال جاری، 37 تن کنسانتره طلا و نقره و 449 تن کنسانتره مولیبدن به فروش رسیده است. «فملی» در مهر ماه به ترتیب در فروش کنسانتره طلا، نقره و مولیبدن افت 36.2 درصدی و 17.2 درصدی را نسبت به شهریور ماه سال جاری تجربه کرد. همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان فروش کنسانتره طلا و نقره افت 15.9 درصدی و کنسانتره مولیبدن رشد 6.1 درصدی را به همراه داشته است.

اسید ‌سولفوریک

نمودار 3 میزان تولید و فروش اسید ‌سولفوریک شرکت ملی صنایع مس ایران را در مهر ماه سال جاری نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، میزان تولید اسید سولفوریک 28 هزار و 70 تن و میزان فروش این محصول 14 هزار و 417 تن بوده که نسبت به شهریور ماه سال 1399 به ترتیب در تولید و فروش افت 6.9 درصدی و افت 40.8 درصدی را داشته و میزان تغییرات تولید و فروش این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب رشد 114.5 درصدی و 18.8 درصدی را روایت می‌کند.

سنگ سولفور

شرکت ملی صنایع مس ایران در مهر ماه برای پنجمین بار متوالی در سال جدید سنگ سولفور تولید کرد. در مهر ماه چهار میلیون و 716 هزار تن از این محصول تولید شد که نسبت به ماه مشابه سال 1398 و شهریور ماه سال جاری به ترتیب افت 2.2 درصدی و رشد 1.6 درصدی به ثبت رسیده است. «فملی» توانست از این میزان تولید، 78 هزار و 634 تن را معامله کند، این شرکت با این میزان فروش، رشد قابل ملاحظه 491.8 درصدی را نسبت به شهریور ماه تجربه کرده است.

بررسی آمار وضعیت تولید و فروش سایر محصولات «فملی» در ماه گذشته نشان می‌دهد که این شرکت با تولید 22 هزار و 494 تن، رشد 513.8 درصدی را نسبت به شهریور ماه سال 1399 به همراه داشته است. این شرکت در مهر ماه توانست 22 هزار و 494 تن از سایر محصولات تولیدی خود را بفروشد.

طبق نمودار 4، نرخ فروش کنسانتره مولیبدن در ماه مورد بررسی نسبت به شهریور ماه سال 1399 با رشد 18.1 درصدی همراه بوده و همچنین نرخ فروش کاتد مسی نیز افت 3.6 را تجربه کرده است. این محصول، ازجمله پرطرف‌دارترین محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران به ‌حساب می‌آیند.

شرکت ملی صنایع مس ایران در ماه مورد بررسی، هشت هزار و 855 تن کاتد مس و 40 تن اکسید مولیبدن را صادر کرد و درآمدی بالغ بر یک هزار و 109 میلیارد و 810 میلیون تومان را به دست آورد.

در مجموع شرکت فملی در مهر ماه سال جاری، سه هزار و 288 میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به شهریور ماه سال جاری 23.3 درصد افت و همچنین 90.8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال 1398 داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
بازدهی 339 درصدی سهام «فملی» از ابتدای سال 99
رشد 70 درصدی درآمد شرکت ملی صنایع مس ایران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: