رشد 216 درصدی تولید سنگ‌آهن در شرکت ماهان سیرجان
معاون هلدینگ ماهان اعلام کرد:

رشد 216 درصدی تولید سنگ‌آهن در شرکت ماهان سیرجان

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: میزان تولید سنگ‌آهن در نیمه نخست امسال در شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان در مجموع به یک میلیون و 224 هزار و 326 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 216 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، محمدحسین بصیری اظهار داشت: همچنین عملکرد شرکت گهر پویش گام (معدن 2 گل‌گهر) در 6 ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که میزان تولید در این شرکت در نیمه نخست امسال با 19 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیون و 680 هزار و 68 تن رسیده است.

شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ ماهان و بازوی اجرایی آن در بخش معدن است که در حال حاضر عملیات استخراج و فروش سنگ‌آهن از توده معدنی شماره ۵ گل‌گهر سیرجان را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بهره‌برداری از معدن شماره 5 گل گهر با سهامداری 95 درصدی در اختیار هلدینگ ماهان و مجری آن، شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان است. همچنین این هلدینگ دارای سهم 18 درصدی در بهره برداری از  معدن شماره 2 گل گهر است که مجری آن شرکت گهر پویش گام است. 

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان درباره برنامه‌های هلدینگ «ماهان» که یکی از شرکت‌های گروه مالی گردشگری است، بیان کرد: از اهداف اصلی این هلدینگ تولید با حداکثر ظرفیت و اشتغال‌زایی و تکمیل زنجیره تولید از معدن تا صنایع معدنی پایین‌دستی است. با توجه به ذخیره محدود معادن فعلی، یکی از اولویت‌های ما خرید معادن و سرمایه‌گذاری در این بخش در داخل و خارج از کشور، برای افزایش ظرفیت تولید سنگ‌آهن است. 

بصیری با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره ارزش سنگ‌آهن شامل کنسانتره، گندله و آهن‌اسفنجی از راهکارهای افزایش سوددهی و ایجاد اشتغال بیشتر است، تصریح کرد: بر این اساس برای تامین 2.5 میلیون تن خوراک کارخانه گندله نیاز به احداث کارخانه کنسانتره در مجاورت معدن شماره 5 گل گهر است. 

بصیری ادامه داد: هلدینگ ماهان در تکمیل زنجیره تولید، دو طرح احداث کارخانه تولید آهن‌اسفنجی به ظرفیت یک میلیون تن و کارخانه گندله‌سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن در شهرستان بافت در دست اجرا دارد.

وی عنوان کرد: همچنین در فولاد صنعت بناب طرح های توسعه متنوعی در برنامه داریم که عمده‌ترین آن‌ها شامل مجتمع بناب انواع شمش‌های فولادی و آلیاژی در قالب دو واحد ذوب شاهین، ذوب شهریار و میلگرد آجدار در اندازه‌های مختلف با کیفیت‌های AII و AIII انواع محصولات آلیاژی در مقاطع مختلف، تیرآهن، نبشی و ناودانی در قالب هفت خط تولید نورد گرم تولید می‌کند.

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان توضیح داد: طرح توسعه فولاد گسترش شهریار نیز شامل چندین طرح است که سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها از طریق فاینانس تامین خواهد شد. این طرح‌ها شامل احداث کوره قوس الکتریکی با ظرفیت یک میلیون و 450 هزار تن در سال برای ذوب، احداث خط نورد سنگین تولید تیرآهن با ظرفیت 700 هزار تن در سال، احداث خط تولید اسلب و ورق در سایزهای مختلف به ظرفیت 700 هزار تن در سال است که میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز آن‌ها 500 میلیون یورو و میزان اشتغال‌زایی یک هزار و 200 نفر به طور مستقیم است.

بصیری درباره طرح توسعه فولاد شاهین ابراز کرد: از آنجا که پروژه احداث واحد فاز دوم ذوب 150 شاهین در مجتمع فولاد صنعت بناب و در کنار فاز اول ذوب 150 شاهین اجرا خواهد شد، برخی از هزینه‌های سرمایه‌گذاری مانند زمین، انشعابات، سیستم انتقال مواد و قسمتی از ماشین ریخته‌گری پیوسته CCM به صورت انجام شده در نظر گرفته شده است.

این طرح دارای یک کوره ی قوس 70 تن با ظرفیت تولید آن 450 هزار تن شمش فولادی در سال است. در مجموع پیش‌بینی می‌شود که 189 نفر نیروی انسانی در فاز دوم ذوب 150 شاهین مشغول به کار شوند.

هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان (سهامی عام) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری، باهدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن کشور فعالیت می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: