سهم هر شرکت از بازار، به جایگاه برند آن بستگی دارد
عضو هیئت مدیره شرکت صدرا پروفیل کاوه:

سهم هر شرکت از بازار، به جایگاه برند آن بستگی دارد

عضو هیئت مدیره شرکت صدرا پروفیل کاوه گفت: هرچه یک شرکت دارای برند شناخته شده‌تر و محصولات با کیفیت بیشتری در بازار باشد، طبعا خریداران به آن شرکت تمایل نشان خواهند داد و سهم بیشتری در بازار خواهند داشت.

فاطمه موحد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: در واحدهای تولید پروفیل امکان تولید هر نوع قوطی پروفیل در انواع سایزها و اندازه، بسته به نوع سفارش مشتری با ورق‌های فولادی که دارای خواص مکانیکی و استانداردهای خاصی هستند، وجود دارد. پروفیل‌های باز، بسته به کاربردهای مختلفی که پروفیل‌ها دارند تولید می‌شوند که دارای ضخامت‌های گوناگونی هستند و هرکدام تجهیزات مخصوص خود را دارند.

وی با اشاره به مزیت‌های صنعت فولاد کشور به ویژه حوزه پروفیل، افزود: وجود منابع معدنی مورد نیاز در کشور، توانمندی نیروی انسانی، رقابتی بودن کالاها و مواد اولیه، قیمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، وجود بسته‌های اقتصادی، دسترسی به فناوری‌های تولید آهن و فولاد ازجمله نقاط قوت این صنف محسوب می‌شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت صدرا پروفیل کاوه در خصوص نقاط ضعف صنعت فولاد نیز خاطرنشان کرد: پایین بودن بهره‌وری کامل عوامل تولید، نبود ثبات در سیاست‌گذاری، عدم توجه به مکان‌یابی استقرار واحدها، کمبود منابع مالی، عدم توسعه واحدهای تحقیق و توسعه و بهره‌برداری نامناسب از آن، عدم توجه به توازن ظرفیت‌سازی زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی و عدم توجه به مدیریت کشف مواد معدنی به ویژه سنگ‌آهن ازجمله نقاط ضعف صنعت فولاد است.

موحد خاطرنشان کرد: توان مالی شرکت به سرمایه اولیه سهامداران و سرمایه اولیه وابسته است و به دلیل اینکه اکثر شرکت‌های تولیدکننده پروفیل متعلق به بخش خصوصی هستند، بسته به همکاری بانک‌ها و وام‌های دریافتی و سرمایه اولیه سهامداران متغییر است.

وی با بیان اینکه کوچک یا بزرگ بودن یک تولیدکننده نمی‌تواند ملاکی برای سهم بازار آن شرکت باشد، عنوان کرد: نمی‌توان گفت شرکت‌های بزرگ سهم بیشتری نسبت به سهم بازار دارند اما هر چه شرکت برند و شناخته شده، با تولید محصولات دارای کیفیت بهتر و تبلیغات گسترده باشد، بیشتر مورد توجه خریداران قرار خواهد گرفت. همچنین اگر یک تولیدکننده بتواند با قیمت تمام شده پایین‌تر وارد بازار شود، قطعا می‌تواند سهم بیشتری از بازار را کسب کند.

عضو هیئت مدیره شرکت صدرا پروفیل کاوه در خصوص عوامل تعیین‌کننده بر قیمت تمام شده محصول در شرکت‌های بزرگ و کوچک و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، مطرح کرد: در مورد شرکت‌های بزرگ چند علت می‌تواند بر قیمت تمام شده تاثیرگذار باشد که ازجمله آن‌ها می‌توان به سهم خرید مواد اولیه، توزیع نامناسب ورق از یک سو، صادرات مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد که موجب بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار و بروز مشکل شده است. به همین سبب شرکت‌های کوچک‌تر حوزه پروفیل مواد اولیه خود را با بهای گزاف‌تر از دلالان تامین می‌کنند و این امر موجب افزایش بهای تمام شده و گرانی و تورم خواهد شد.

موحد با اشاره به اینکه تکنولوژی صنعت پروفیل‌سازی کشور تقریبا بومی شده است، اذعان کرد: در صنایع فولاد کشور از مرحله نورد، فولادسازی، احیای مستقیم، گندله‌سازی و تغلیظ سنگ‌آهن در زمان خریداری شده از کشورهای صاحب تکنولوژی مورد قبول نسبت به تکنولوژی رایج در دنیا برخوردار بوده ولی به جهت تحریم‌ها در سال‌های اخیر، امکان به‌روزرسانی و برخورداری از آخرین دستاوردها و تکنولوژی دنیا مقدور نبوده است. به همین دلیل به دنبال بومی‌سازی تکنولوژی هستیم که به هر حال با تکنولوژی روز دنیا تفاوت دارد.

وی در پاسخ به اینکه نحوه قیمت‌گذاری پروفیل فولادی در بازار چگونه است، تصریح کرد: قیمت پروفیل فولادی به صورت مستقیم تابعی از ورق خریداری شده است اما باید توجه داشت که قیمت ورق فولادی در بورس کالا و بازار آزاد با یکدیگر تفاوت دارد و این موضوع موجب چند نرخی شدن پروفیل فولادی شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
تفکر جزیره‌ای سازمان‌ها به تولید صدمه می‌زند
رقابت بر سر تامین مواد اولیه است
واردات تکنولوژی صرفه اقتصادی ندارد
در شرایط نامساعد تامین مواد اولیه، افزایش تولید داشتیم
عرضه و تقاضای ورق فولادی در بورس شفاف شود
با وجود نوسانات قیمتی، با تمام ظرفیت تولید می‌کنیم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: