پیش‌برد «رشد تولید» و «اجرای طرح‌های توسعه‌ای» در ایمیدرو
رئیس هیئت عامل ایمیدرو عنوان کرد:

پیش‌برد «رشد تولید» و «اجرای طرح‌های توسعه‌ای» در ایمیدرو

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در همایش پدافند غیر عامل گفت: این سازمان با اتخاذ رویکرد متفاوت در پدافند غیرعامل، به رغم اعمال شدیدترین تحریم‌های آمریکا در بخش معدن و صنایع معدنی، در کنار رشد تولید، طرح‌های توسعه‌ای را نیز به پیش برده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در همایش ملی پدافند غیرعامل با رویکرد تداوم تولید در صنایع معدنی و فلزی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو جهش واقعی تولید را با رشد تولید محصولات خود در سال جاری محقق ساخت.

وی بیان کرد: به طوری که طی 6 ماهه امسال، در تولید کنسانتره آهن 8 درصد، گندله 18 درصد، آهن اسفنجی 19 درصد و تولید فولاد 12 درصد رشد داشتیم. در بخش‌های دیگر نظیر آلومینیوم، آلومینا، کنسانتره مس و غیره نیز در تولید رشد مطلوبی داشتیم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه معتقد هستیم با یک کار علمی و سازمان یافته، پدافند غیر عامل در شرکت‌ها به صورت سیستمی نهادینه می‌شود، تصریح کرد: از این‌رو در کنار اقدامات علمی و عملیاتی، ایمیدرو از اصول و روش‌های ابداعی سازمان پدافند غیرعامل برای ارتقای ایمنی در برابر تهدیدات مختلف بهره می‌برد.

وی ادامه داد: این سازمان علاوه بر اکتشاف، استخراج و تولید، در کنار اجرای اصول پدافند غیرعامل در ستاد و شرکت‌های تابعه، یک رویکرد علمی و آسیب‌شناسی را در این زمینه اتخاذ کرده است.

انعقاد قراردهایی برای نهادینه‌سازی پدافند غیرعامل

غریب‌پور با اشاره به اینکه این سازمان، قرادادهایی را با دانشگاه‌ها تحقیقاتی در زمینه پدافند غیرعامل اجرایی کرده است، عنوان کرد: جهت‌گیری به سمت حوادث صفر است که با اقدامات حاصله، در عین افزایش 30 درصدی ساعات کار در شرکت‌های تابعه ایمیدرو، حوادث تنها 3 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: طرح واکنش در شرایط اضطرار در معادن نیز اقدام دیگر ایمیدرو در این زمینه است.

اقدامات ایمیدرو در زمینه پدافند غیرعامل

عزت‌اله میرزایی، دبیر کمیته پدافند غیر عامل ایمیدرو در این جلسه با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه پدافند غیر عامل مطرح کرد: ایمیدرو در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و نیز اهداف سازمان پدافند غیرعامل، برای تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات، آموزش و فرهنگ‌سازی را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: این کمیته در شرکت‌های تابعه اقداماتی همچون برگزاری مانورهای پدافند غیر عامل با موضوع امداد و نجات، برگزاری دوره‌های آموزشی یک روزه، شناسایی و به روزرسانی تهدیدات در بخش معدن و صنایع معدنی و مطالعات مفهومی در شرکت‌های آلومینیوم جاجرم و منطقه ویژه اقتصادی تلاشگران پارسیان - لامرد را در دستور کار قرار داده است.

دبیر کمیته پدافند غیر عامل ایمیدرو ابراز کرد: بررسی مشکلات فولاد میانه و آذربایجان به لحاظ رعایت اصول کلی پدافند غیر عامل نیز یکی از مواردی است که به طور جد پیگیری شده است.

میرزایی تاکید کرد: نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشت جهانی در سطح سازمان و شرکت، برگزاری رزمایش گسترده در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و نیز تشکیل جلسه برای برگزاری رزمایش با شرکت‌های تابعه، بخش دیگری از فعالیت‌های انجام شده در این زمینه بود.

حفظ تولید به رغم تحریم ها و کرونا

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در این همایش به صورت ویدیوکنفرانسی اظهار داشت: تحریم های مختلف آمریکا طی سال‌های اخیر، منجر به کاهش یا توقف تولید این شرکت نشد و با مدیریت ایمیدرو، ارز حاصل از صادرات را در سامانه نیما و نیز بانک مرکزی عرضه کرد.

وی ادامه داد: به رغم شیوع ویروس کرونا، نگذاشتیم روند تولید دچار مشکل شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صرف هزینه‌های سنگین، تولید ادامه یافت و حتی در برخی حوزه‌ها، تولید نیز افزایش یافت. حدود 70 میلیارد تومان در قالب تجهیزات و دستگاه‌ها به بخش بهداشت و درمان کمک کردیم.

تامین مواد اولیه با حمایت ایمیدرو

احمد مجیدی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در این جلسه با بیان اینکه 80 درصد مواد اولیه را از خارج وارد می کنیم، اذعان کرد: با حمایت ایمیدرو، به رغم تحریم‌های شدید آمریکا، مواد اولیه این شرکت تامین شد و برای 6 ماه آتی مواد اولیه ذخیره داریم.

وی اضافه کرد: اگر ایمیدرو در کنار شرکت‌های تابعه معدن و صنایع معدنی نباشد، با تحریم‌های فعلی، مشکلات زیادی برای آن‌ها پیش می‌آید.

برنامه ا فزایش صادرات مس

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد دلار صادرات داشتیم، عنوان کرد: براساس تدابیر ایمیدرو، این درآمد برای تامین ارز شرکت‌های تولیدی اختصاص یافت. امیدوار هستیم میزان صادرات امسال نسبت به سال گذشته، افزایش یابد.

وی اشاره کرد: در نیمه نخست امسال، رکورد تولید 140 هزار تن کاتد مس ثبت شد و پیش بینی می‌کنیم تا پایان امسال این رقم به 280 هزار تن برسد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران بیان کرد: شرکت مس حدود 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه‌ای تعریف کرده و اکنون تامین قطعات و تجهیزات را انجام می‌دهد.

سعدمحمدی ادامه داد: در رفسنجان نمایشگاه دائمی دایر کرده‌ایم تا سازندگان با اطلاعات از قطعات مورد نیاز، نسبت به بومی‌سازی آن‌ها اقدام کنند. در مورد پدافند غیرعامل، با ایجاد نرم‌افزارهای خاص، تلاش کردیم مانع هر گونه اخلال در سیستم سایبری این شرکت شویم.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت در زمینه کرونا نیز کمک‌های نقدی و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرهای همجوار معادن مس اهدا کرده است.

در همایش مذکور، سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل حضور داشت و مدیران عامل شرکت‌های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، نفلیین سینیت سراب و مرکز تحقیقات معدنی آذرشهر به صورت ویدئوکنفرانسی حضور داشتند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: