کاهش قیمت تیرآهن در شهریور ماه

کاهش قیمت تیرآهن در شهریور ماه

بررسی قیمت انواع تیرآهن، میلگرد و ورق سیاه سه میلی‌متری در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه امسال، حاکی از کاهش نرخ‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، طبق آمارهای وزارت صنعت، قیمت تیرآهن نمره ۱۴ ذوب آهن در شهریور امسال هرکیلوگرم ۱۳۲ هزار و ۶۹۶ ریال بود و نسبت به مرداد ماه که هرکیلوگرم ۱۴۰ هزار و ۸۳۱ ریال بود، کاهش ۵.۸ درصدی را نشان می‌دهد، اما در مقایسه با شهریور ۹۸ که هرکیلو گرم ۴۷ هزار و ۳۸۳ ریال بود، افزایش ۱۸۰.۱ درصدی یافت.

تیرآهن نمره ۱۶ با کاهش قیمت ۵.۶ درصدی 

بر اساس جداول آماری وزارتخانه یاد شده، هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۱۶ در شهریور به ۱۲۱ هزار و ۶۲۳ ریال رسید و در مقایسه با مرداد ماه امسال که هرکیلوگرم ۱۲۸ هزار و ۷۸۲ ریال بود، افت ۵.۶ درصدی را نشان می دهد، ضمن اینکه نسبت به شهریورماه سال گذشته که هرکیلوگرم ۴۴ هزار و ۶۹۴ ریال بود، رشد ۱۷۲.۱ درصدی را ثبت کرد.

تیرآهن نمره ۱۸ و افت نرخ ۸.۹ درصدی

برابر آمارهای مورد بررسی هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۱۸ ذوب‌آهن در شهریور امسال به قیمت ۱۲۰ هزار و ۵۵۰ ریال عرضه شد و در مقایسه با مرداد که نرخ آن ۱۳۲ هزار و ۲۹۳ ریال بود، کاهش ۸.۹ درصدی داشت، درعین حال نسبت به شهریورماه پارسال که هرکیلو گرم ۴۵ هزار و ۳۷۹ ریال بود، رشد ۱۶۵.۷ درصدی دارد.

کاهش ۹.۲ درصدی نرخ تیرآهن نمره ۲۷ سنگین

 قیمت هرکیلوگرم تیرآهن نمره ۲۷ سنگین ذوب‌آهن در شهریور برابر با ۱۴۴ هزار و ۲۴۷ ریال بود و در مقایسه با مرداد ماه امسال که هرکیلو گرم ۱۵۸ هزار و ۸۲۴ ریال بود، کاهشی به میزان ۹.۲ درصد را نشان می‌دهد، اما در مقایسه با شهریور ماه ۱۳۹۸ که هر کیلوگرم ۴۷ هزار و ۶۶۹ ریال بود، افزایش ۲۰۲.۶ درصدی را ثبت کرد.

میلگرد آجدار نمره ۱۲ با افت نرخ ۶.۶ درصدی

به استناد آمار وزارت صنعت، قیمت هرکیلوگرم میلگرد آجدار نمره ۱۲ در شهریورماه برابر با ۱۰۲ هزار و ۳۶۴ ریال بود و در مقایسه با مرداد که هر کیلوگرم ۱۰۹ هزار و ۶۳۸ ریال عرضه شد، کاهش ۶.۶ درصدی را ثبت کرد، در عین حال نسبت به شهریور ماه پارسال که هرکیلوگرم ۴۴ هزار و ۷۱ ریال بود، افزایش ۱۳۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش قیمت ۵.۹ درصدی میلگرد آجدار نمره ۱۴

قیمت میلگرد آجدار نمره ۱۴ در شهریور ماه ۹۹ هر کیلوگرم ۱۰۱ هزار و ۸۳۲ ریال بود و نسبت به مرداد امسال که ۱۰۸ هزار ۲۳۳ ریال، کاهش ۵.۹ درصدی یافت، در عین حال در مقایسه  با شهریور ماه سال گذشته که هرکیلو گرم ۴۳ هزار و ۵۲۰ ریال بود، ۱۳۴ درصد افزایش نرخ دارد.

ورق سیاه سه میلیمتر و افت قیمت ۵.۸ درصدی

آمار مورد بررسی گویای آن است که قیمت هرکیلو گرم ورق سیاه سه میلیمتر فولاد مبارکه در شهریور امسال به ۱۴۷ هزار و ۸۵۱ ریال رسید و نسبت به مرداد ماه که ۱۵۶ هزار و ۹۳۳ ریال بود، کاهش ۵.۸ درصدی را ثبت کرد، اما در مقایسه با شهریورماه سال گذشته که هرکیلو گرم ۶۲ هزار و ۷۷۲ ریال بود، رشد ۱۳۵.۵ درصدی را نشان می دهد.     

بر اساس گزارشی از ایرنا، ‎تولید شمش فولادی در نیمه نخست ۹۹ با رشد هفت درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ‏‏۱۱ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۲۱ تن رسید‎.‎

تولیدات فولادی ( مقاطع تخت و طویل) واحدهای مورد بررسی در ۶ ماهه امسال به رقم هفت میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۱۶ ‏تن رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش 3 درصدی را ثبت کرد‎.‎

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت به تازگی اعلام کرد: سال ۹۸ بالغ بر ‏‏۲۷.۲ میلیون تن شمش فولاد تولید شد و براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده ظرفیت ‏تولید شمش فولاد به رقم ۵۵ میلیون تن برسد‎.‎

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: