نظام مدیریت پروژه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طراحی می‌شود
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو):

نظام مدیریت پروژه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طراحی می‌شود

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) گفت:منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مناطق مهم و تاثیرگذار این سازمان در جنوب کشور است که به دلیل تنوع پروژه‌های در دست اجرا یا تعریف شده در اولویت طراحی و پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سمیه خلوصی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سال گذشته برای پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه در سازمان ایمیدرو، پروژه فاز شناخت طی مدت ۴ ماه با هدف بررسی و ارزیابی وضعیت فعلی نظام مدیریت پروژه سازمان و با نظارت راهبردی-تخصصی انجمن مدیریت پروژه ایران به پایان رسید. به گفته وی، اکنون طراحی و پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه آغاز شده و از ستاد ایمیدرو تا طرح‌های زیرمجموعه و مشاوران و پیمانکاران را شامل می‌شود.

خلوصی ادامه داد: این نظام مدیریت پروژه که قرار است در سازمان ایمیدرو پیاده‌سازی شود، مطابق با استاندارد PMBOK، معروف‌ترین و کاربردی‌ترین استاندارد جهانی در مدیریت پروژه است که تصمیم داریم تمام ۱۰ حوزه دانشی مدیریت پروژه شامل مدیریت‌های یکپارچگی، محدوده، زمان بندی، هزینه، کیفیت و تامین و منابع و... به اضافه مدیریت ادعاها در بخش‌های معدن، صنایع معدنی و طرح‌های زیرمجموعه ایمیدرو طراحی و پیاده‌سازی کنیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به تعریف و اجرای پروژه‌های بزرگ و تخصصی در بخش‌های مختلف سازمان ایمیدرو در نقاط مختلف کشور، پیاده‌سازی نظام مدیریت پروژه مطابق با استاندارد بین‌المللی یادشده ضروری است که به وسیله این نظام مدیریت پروژه، شاخص‌هایی از جمله پیشرفت مالی و هزینه‌های پروژه، کیفیت کار و زمان‌بندی اجرا به صورت یکپارچه، مدیریت و ارزیابی می‌شود.

خلوصی گفت: برای طراحی نظام مدیریت پروژه، معاونت برنامه‌ریزی منطقه ویژه اقتصادی لامرد با برگزاری نشست‌های تخصصی و تعامل کارشناسان حوزه برنامه‌ریزی سازمان ایمیدرو و مدیران و عوامل اجرایی مربوطه در منطقه ویژه، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گفته مسئولان، در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان لامرد، امکان تولید سالانه آلومینیوم با ظرفیت حدود یک میلیون تن، سیمان با ظرفیت ۱۰میلیون تن، منیزیم با ظرفیت ۶۰ هزار تن، نیروگاه سیکل ترکیبی، نیروگاه خورشیدی، پتروشیمی با ظرفیت سالانه پنج میلیون تن، پالایشگاه میعانات گازی، زنجیره تولید بوتان، تولید پروپیلین از پروپان، صنایع پشتیبان و صنایع پایین‌دست فولاد، فراهم است.
بر اساس گزارشی از ایرنا، منطقه ویژه اقتصادی، محدوده جغرافیایی مشخصی در مبادی ورودی یا در داخل کشور است که با هدف جذب سرمایه‌های خارجی و داخلی و همچنین ایجاد عرصه فعالیت‌های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد می‌شود.

ازجمله مزایای منطقه ویژه اقتصادی، صدور مجوز ساخت و پایان‌کار سرمایه‌گذاری و تولیدی به صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، خرده‌فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه است. شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
اقدامات ایمیدرو در آماده‌سازی طرح «آهن اسفنجی قائنات»
سرمایه‌گذاری توسعه زیرساخت‌های معادن/ عناصر فلزی استان چهارمحال و بختیاری در دست مطالعه
صدور پروانه اکتشاف سه محدوده معدنی ایلام
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: