رشد 9.5 درصدی درآمد «فملی»
نسبت به مهر ماه؛

رشد 9.5 درصدی درآمد «فملی»

بررسی عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در آبان ماه سال جاری نشان می‌دهد که این شرکت نسبت به مهر ماه سال جاری در تولید محصولاتی همچون کنسانتره مولیبدن، کنسانتره طلا و نقره و همچنین اسید سولفوریک موفق ظاهر شده است. همچنین «فملی» در ماه مورد بررسی توانست نسبت به مهر ماه سال جاری و همچنین مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب 9.5 درصد و 112.7 درصد رشد را در میزان درآمد به دست آمده، تجربه کند.

در این گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به 30 آبان ماه سال 1399 را مورد بررسی قرار داده است. شرکت مس در هشت ماهه نخست سال 1399 در تولید و فروش محصولاتی همچون مفتول، کنسانتره مولیبدن و کنسانتره طلا و نقره آمار مطلوبی را به ثبت رسانده است. همچنین توانسته طی این هشت ماه، به ارقام درخشانی در فروش داخلی و صادراتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و همچنین مهر ماه سال جاری دست یابد.

محصولات مسی

نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، این شرکت در آبان ماه سال جاری، 97 هزار و 663 تن کنسانتره مس تولید کرده است؛ در حالی که در ماه قبل از آن، 107 هزار و 191 تن کنسانتره مس توسط این شرکت تولید شده بود. همچنین میزان تولید کنسانتره مس «فملی» در آبان 1398، 100 هزار و 873 تن بود.

«فملی» در آبان ماه سال جاری 20 هزار و 567 تن کاتد مس تولید کرد که بیانگر 5.1 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است. این شرکت در آبان ماه سال گذشته، 19 هزار و 578 تن کاتد مس تولید کرده بود.

نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در آبان ماه سال جاری همچون ماه‌های گذشته فروش کنسانتره داشته و 466 تن از این محصول را فروخته است. این شرکت در مهر ماه سال جاری یک هزار و 115 تن و در آبان ماه سال 1398 نیز دو هزار و 396 تن از این محصول فروخته بود.

«فملی» در هشتمین ماه از سال، 20 هزار و 135 تن کاتد مس به فروش رساند که 9 هزار و 567 تن آن از طریق صادرات و 10 هزار و 568 تن دیگر نیز در بازار داخلی به فروش رسیده است. این شرکت در مهر ماه سال جاری و آبان ماه سال گذشته به ترتیب، 21 هزار و 531 تن و 23 هزار و 941 تن کاتد مس فروخته بود.

شرکت مس در آبان ماه سال جاری توانست 137 تن مفتول بفروشد که در مقایسه با فروش 59 تنی این محصول در ماه قبل از آن، رشد 132.2 درصدی را مشاهده می‌کنیم. لازم به ذکر است که این شرکت در آبان ماه سال گذشته نیز 295 تن مفتول مس فروخته بود.

محصولات جانبی

نمودار 2 میزان تولید و فروش محصولات جانبی شرکت ملی صنایع مس ایران که شامل کنسانتره طلا، نقره و مولیبدن می‌شود را بازگو می‌کند. طبق این نمودار، در آبان ماه سال 1399 میزان تولید کنسانتره طلا و نقره 52 تن بود که این میزان تولید، نسبت به مهر ماه و همچنین آبان ماه سال گذشته، به ترتیب، 2 درصد و 44.4 درصد رشد داشته است.

شرکت مس در هشتمین ماه سال جاری، 563 تن کنسانتره مولیبدن تولید کرد که نسبت به مهر ماه با میزان تولید 488 تن رشد 15.4 درصدی را گزارش می‌کند. همچنین شرکت مس در مدت مشابه سال گذشته 793 تن از این محصول را تولید کرده بود.

در ماه مورد بررسی، «فملی» توانست 502 تن کنسانتره مولیبدن معامله کند و رشد 11.8 درصدی را نسبت به مهر ماه سال جاری با میزان فروش 449 تن به ثبت برساند. همچنین میزان فروش این محصول جانبی در مدت مشابه سال گذشته 544 تن بوده است.

اسید ‌سولفوریک

نمودار 3 میزان تولید و فروش اسید ‌سولفوریک شرکت ملی صنایع مس ایران را در ماه آبان سال جاری نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، میزان تولید اسید سولفوریک 36 هزار و 798 تن و میزان فروش این محصول 10 هزار و 633 تن بوده است. میزان تولید اسید سولفوریک در ماه مورد بررسی نسبت به مهر ماه سال 1399 و همچنین آبان ماه سال گذشته، به ترتیب، 31.1 درصد و 2.2 درصد رشد داشته است. میزان فروش این محصول در مهر ماه سال جاری 14 هزار و 417 تن و در مدت مشابه در سال گذشته 12 هزار و 812 تن بوده است.

سنگ سولفور

شرکت ملی صنایع مس ایران در آبان ماه سال جاری، برای ششمین بار متوالی در سال جدید، سنگ سولفور استخراج کرد. میزان سنگ سولفور استخراج شده در ماه مورد بررسی، چهار میلیون و 372 هزار تن بوده است. همچنین این شرکت در مهر ماه امسال، چهار میلیون و 716 هزار تن و در آبان ماه 1398، چهار میلیون و 389 هزار تن سنگ سولفور استخراج کرده بود.

طبق نمودار 4، نرخ فروش کنسانتره مولیبدن در ماه مورد بررسی نسبت به مهر ماه سال 1399 با رشد 16.3 درصدی همراه بوده و همچنین نرخ فروش کاتد مسی نیز افزایش 21.6 درصدی را تجربه کرده است.

قابل ذکر است که شرکت ملی صنایع مس ایران در ماه مورد بررسی 9 هزار و 567 تن کاتد مس و 194 تن اکسید مولیبدن را صادر کرد و درآمدی بالغ بر یک هزار و 716 میلیارد و 515 میلیون تومان را به دست آورد.

مجموع درآمد «فملی» در آبان ماه سال جاری، به سه هزار و 601 میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه قبل از آن و همچنین آبان ماه سال قبل، به ترتیب، 9.5 درصد و 112.7 درصد رشد را به ثبت رساند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
مسیر موفقیت برای «شرکت ملی مس» هموارتر شد
ثبت فروش بی‌سابقه بیش از 23 هزار میلیارد تومانی
پیشرفت 70 درصدی معدن مس درآلو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: