۲۳ طرح توسعه برق به بهره‌برداری خواهد رسید

۲۳ طرح توسعه برق به بهره‌برداری خواهد رسید

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های شرکت برق منطقه‌ای تهران تا پایان سال جاری و در قالب پویش «هر هفته الف_ ب_ ایران» به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرحله دوم پویش «هر هفته الف_ب_ایران» از ابتدای امسال با وجود کرونا و در تداوم مرحله نخست آن که از نیمه دوم سال گذشته شروع شده بود، کلید خورد.

مرحله نخست پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» از ابتدای مهر ماه ۹۸ با هدف افتتاح ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

در این پویش ۶ ماهه، ۱۰ سد، ۶ هزار و ۳۳۵ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۸ نیروگاه حرارتی، ۱۷ نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی، ۶ نیروگاه مقیاس کوچک، ۱۰۳ پست و خط انتقال، ۱۷ طرح آب‌رسانی شهری، ۱۰ تصفیه‌خانه آب، ۱۷ تصفیه‌خانه فاضلاب و آب‌رسانی به ۸۶۰ روستای کشور، مجموع پروژه‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید.

با پایان مرحله نخست این پویش در آخرین روزهای اسفند ۹۸ و همزمان با فرا رسیدن سال جدید، مرحله دوم پویش نیز کلید خورد که یک ویژگی خاص داشت. ویژگی این طرح این بود که علاوه بر پروژه‌های ساخت‌وسازی، طرح‌های سازوکاری نیز در برنامه‌های بهره‌برداری قرار گرفت.

بر اساس گزارشی از ایرنا، پیش‌تر رضا اردکانیان، وزیر نیرو با اشاره به پویش «هر هفته_الف_ب_ایران» اظهار داشت: این پویش، سامانی برای اجرا، تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های بزرگ آب، برق و فاضلاب در سراسر کشور است.

وی  تصریح کرد: در ابتدای سال با وجود همه محدودیت‌ها، به اتکای ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌ شرکت‌های مدیریتی، مهندسان مشاور و پیمانکاران، همکاران در سازمان‌های دولتی و ظرفیت بخش خصوصی متعهد شدیم که تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.

وزیر نیرو اضافه کرد: تاکنون ۱۲۸ پروژه از مجموع ۲۵۰ پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

اردکانیان خاطرنشان‌ کرد: تاکنون هفت سد مخزنی، هشت پروژه شبکه آبیاری و زهکشی، چهار تصفیه‌خانه بزرگ آب، هفت تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب، آب‌رسانی به ۴۴۸ روستا و هفت شهر بزرگ به همراه ۹ نیروگاه حرارتی، ۱۳ نیروگاه تجدیدپذیر، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و ۳۳ پروژه پست و خطوط انتقال به ثمر رسیده است.

وی اضافه ‌کرد: علاوه بر این پروژه‌ها، هفت پروژه سازوکاری نیز به بهره‌برداری رسیده که هم تاثیر خود را در بهتر اجرا شدن طرح‌های ساخت‌وسازی نشان می‌دهند و هم موجب تسهیل خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند که ازجمله این‌ها بی‌نیاز کردن مردم از مراجعه به شرکت‌های توزیع برق است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران بیان کرد: بیش از ۴۰ خدمتی که مردم با مراجعه به شرکت‌ها باید این خدمات را دریافت می‌کردند، اکنون با استفاده از فناوری تلفن‌های همراه و حتی ارتباط‌های تلفنی قابل انجام است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، آرش کردی در این‌باره تصریح کرد: تعداد ۲۳ پروژه شرکت برق منطقه‌ای تهران با اعتبار و ارزش سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال تا پایان سال جاری اجرا و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود : این پروژه‌ها در قالب پروژه‌های توسعه و احداث شبکه‌های انتقال و فوق توزیع با هدف افزایش و پایداری شبکه تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای تهران (استان‌های تهران، قم و البرز) و تداوم خدمات و رضایتمندی مشترکان شرکت اجرا شده و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تامین زیرساخت‌های برق و گاز در مجتمع سنگان
اتصال خط برق چهار کیلومتری فولاد قائنات به شبکه سراسری طی 12 روز
نوسازی ۷۱۰۰ کیلومتر از شبکه برق پایتخت
تامین پایدار برق طرح‌های توسعه شرکت مس با اجرای طرح جامع برق
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: