لزوم تدوین برنامه عملیاتی نظارت بر معدن طلای اندریان

لزوم تدوین برنامه عملیاتی نظارت بر معدن طلای اندریان

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی در نشست بررسی مشکلات حوزه معدن طلای اندریان، گفت: باید برنامه عملیاتی نظارتی جامع بر معدن طلای اندریان در شهرستان ورزقان تدوین و تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، احمد موقری روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه معدن طلای اندریان، بر پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز و رفع مشکلات موجود در معدن طلای اندریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاکید کرد و اظهار داشت: بهره‌برداری از این معدن مهم باید با رعایت تمام مسائل زیست‌محیطی و ایمنی با رویکرد تامین منافع استانی و شهرستانی به انجام برسد.

وی معدن طلای اندریان را ظرفیت و فرصتی مناسب برای توسعه عمران و آبادی منطقه و اشتغال مردم منطقه دانست و افزود: تامین امنیت معدن و جدیت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در این زمینه برای انجام وظایف قانونی خود مورد تاکید قوه قضائیه است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی با تاکید بر پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز و رفع مشکلات موجود در معدن اندریان، بیان کرد: با توجه به اهمیت فوق‌العاده این معدن طلا در حوزه منابع ملی، باید تدابیر دقیقی در خصوص پیشگیری از سوء استفاده افراد سودجو اندیشیده شود.

موقری خواستار تدوین سریع برنامه جامع عملیاتی مؤثر برای نحوه نظارت در روند استحصال طلا از معدن اندریان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تاکید بر رعایت استانداردهای زیست‌محیطی معدن طلای اندریان به لحاظ ارتباط مستقیم آن با سلامت جامعه، تصریح کرد: در این زمینه باید از تجربیات استان‌های دیگر که در حوزه معادن پیشرو هستند، بهره‌مند شد و از فناوری‌های نوین نیز در راستای پیشگیری از برداشت‌های غیر مجاز استفاده کرد.

بابک محبوب علیلو ابراز کرد: دادستانی مرکز آذربایجان شرقی بر تمامی مراحل فعالیت معدن طلای اندریان نظارت دارد و با اقدامات غیرقانونی و غیرمجاز در این عرصه با جدیت برخورد خواهد کرد.

در این نشست بر لزوم رعایت آئین‌نامه و دستورالعمل‌ها در حفاری‌ها و اصلاح تونل‌های ایجاد شده و نظارت سازمان صمت بر این امر، الزام پیمانکار به تامین امنیت محدوده معدن در اجرای ماده 19 قانون معادن، ارایه برنامه‌ها و راهکارهای پیشنهادی برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز و تامین امنیت معدن از سوی سازمان صمت و نظارت جدی بر وصول حقوق دولتی از شرکت پیمانکار تاکید شد.

همچنین مقرر شد مدیریت و نظارت سازمان صمت آذربایجان شرقی بر خاک‌ها، سنگها و مواد معدنی توقیف شده در معدن فوق عملیاتی شود.

بر اساس گزارشی از ایرنا، هفته گذشته اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی دستور توقف عملیات تولیدی و پلمب معدن طلای «اندریان» در شهرستان ورزقان برای بار دوم در سال جاری را  صادر کرد.

بار اول با توجه به تصمیمات استانی یک فرجه زمانی چهار ماهه برای رفع آلودگی‌های زیست‌محیطی به این معدن داده شد که مدیران این مجتمع نتوانستند در مدت زمان تعیین شده مشکلات زیست‌محیطی معدن را بر طرف کنند.

معدن طلای اندریان در ۷۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و در محدوده جنگل‌های ارسباران از جمله معادن بحث‌برانگیز آذربایجان شرقی است که به رغم انجام پایش‌های زیست‌محیطی و اطمینان دادن مقام‌های ارشد استانی و  دانشگاهی مبنی بر آلوده نبودن آن، در سال‌های اخیر توجه رسانه‌ها و تعدادی از تشکل‌های مردمی را به خود جلب کرده است. 

فعالیت‌های اکتشافی در محدوده معدن طلای اندریان از سال ۱۳۷۲ توسط شرکت منطقه‌ای معادن آذربایجان آغاز شد و اکنون نیز شرکت معدنی «زرین داغ آستارکان» با همکاری و سرمایه‌گذاری «شرکت پروژه زمین‌شناسی معدنی» از کشور گرجستان با هدف استخراج سالیانه یک هزار و ۴۰۰ تن کانسنگ طلا و تولید طلا به روش «هیپ لیچ» در این معدن فعالیت می‌کنند.

تاکنون در این معدن بالغ بر 25 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: