اقدامات ایمیدرو در آماده‌سازی طرح «آهن اسفنجی قائنات»
در جلسه ویدئوکنفرانسی ایمیدرو و استاندار جدید خراسان جنوبی مطرح شد؛

اقدامات ایمیدرو در آماده‌سازی طرح «آهن اسفنجی قائنات»

رئیس هیئت ‌عامل ایمیدرو در جلسه ویدئوکنفرانسی با استاندار خراسان جنوبی، گزارشی از اقدامات متعدد ایمیدرو و شرکت‌های تابعه در راه‌اندازی کارخانه آهن اسفنجی قائنات، توسعه زیربناها، اکتشاف و احیای معادن کوچک استان ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عموم ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در این جلسه که علاوه‌ بر حمید ملانوری استاندار جدید خراسان جنوبی، عباس نعیمی قائم‌مقام و عضو هیئت عامل ایمیدرو، سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات و زیرکوه، اردشیر سعدمحمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس، امیرحسین نادری مدیر عامل شرکت ملی فولاد، خدایار کریم‌نژاد معاون شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سید‌ رضا عظیمی مجری طرح احیا معادن کوچک، علی اصغرزاده، امید امامی و سعید پیرمرادی به ترتیب مدیران اکتشاف، معدن و صنایع معدنی ایمیدرو و همچنین حجت ایمان‌طلب سرپرست سازمان صمت استان، حضور داشتند، خراسان جنوبی را یکی از استان‌های مستعد توسعه در بخش معدن معرفی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه پروژه آهن اسفنجی قائنات، در مسیر راه‌اندازی تست گرم قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در بهمن ماه افتتاح شود.

غریب‌پور ابتدا با تبریک به مناسبت انتساب استاندار جدید خراسان جنوبی، تاکید کرد: در مرحله تست گرم نیاز به آماده‌سازی برق از سوی استان هستیم که این امر نیز با کمک استانداری عملی می‌شود.

وی ادامه داد: بخش فولادسازی نیز قرار است تا پایان سال آینده راه‌اندازی شود.

مسئولیت اجتماعی شرکت مس

رئیس هیئت عامل ایمیدور همچنین از کمک سه میلیارد تومانی شرکت ملی صنایع مس به مدارس استان اشاره کرد که در راستای مسئولیت اجتماعی انجام شده است.

غریب‌پور تاکید کرد: نیاز به هماهنگی بیشتر به منظور توسعه معدن مس قلعه زری–به عنوان قدیمی‌ترین معدن مس ایران- هستیم.

وی افزود: همکاری برای برداشتن موانع فازهای اکتشاف در پهنه‌های قلعه زری و نهبندان از دیگر نیازهای توسعه بخش معدن استان است.

تامین برق معدن شاهکوه

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درباره دیگر برنامه‌های توسعه‌ای ایمیدرو در خراسان جنوبی، افزود: طبق برنامه قرار است در بخش زیربناها، برق معدن شاهکوه تا پایان امسال تامین شود.

غریب‌پور گفت:‌ فاز شناسایی در بیش از 80 هزار کیلومتر مربع از سطح استان به اتمام رسیده و فاز پی‌جویی تا پایان سال جاری آغاز می‌شود.

برنامه نصب کارخانه طلای هیرد

نعیمی قائم‌مقام ایمیدرو نیز در ادامه جلسه خواهان مساعدت دستگاه‌های استان برای تامین به موقع آب و برق معادن آن مناطق شد.

این عضو هیئت عامل ایمیدرو افزود: تجهیزات پروژه طلای هیرد نیز در حال حمل به سایت کارخانه است و طبق برنامه مقرر شده برنامه نصب، در اردیبهشت سال 1400 به اتمام برسد.

وی در ادامه اظهار کرد: احداث پست امداد و نجات در معادن پروده طبس نیز تا پایان سال 99 انجام خواهد شد.

اقدام کلینیکی برای احیا و فعال‌سازی 27 معدن کوچک استان

نعیمی با یادآوری اقدامات و برنامه‌های این سازمان در فعال‌سازی معادن کوچک راکد استان،‌ گفت: از ابتدای سال برای 27 معدن اقدام کلینیکی انجام شده و 18 معدن نیز مورد پایش قرار گرفته‌اند.

به گفته وی،‌ از ابتدای امسال سه معدن راکد در استان احیا و فعال شده و تا پایان سال جاری 4 معدن دیگر احیا و فعال خواهند شد.

قائم‌مقام ایمیدرو اذعان کرد: خط 75 کیلومتری انتقال برق معادن زغال‌سنگ پروده طبس،‌ به پیشرفت 90 درصدی رسیده و ابتدای سال آینده به اتمام می‌رسد. علاوه‌براین برق و راه معادن غنی‌آباد و شاهکوه تا انتهای امسال تامین می‌شود.

اقدامات وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو در خراسان جنوبی

در این جلسه حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی نیز طی سخنانی، فعال شدن طرح‌های توسعه در حوزه‌های اکتشاف، زیربناها، معادن کوچک و کارخانه‌های صنایع معدنی استان را سبب افزایش ثروت، اشتغال و درآمدزایی دانست.

وی افزود: وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو علاقمند به ایجاد جهش تولید و نهضت معدنی در این استان هستند.

حمایت از اقدامات ایمیدرو

سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات و زیرکوه با اشاره به اقدامات این سازمان در سطح استان خراسان جنوبی گفت: تمام قد از اقدامات ایمیدرو برای توسعه معادن و صنایع معدنی استان، حمایت می‌کنیم.

وی افزود: فولاد قائنات نقش ارزنده‌ای در توسعه روابط با همسایگان به ویژه افغانستان دارد و در تامین نیازهای آن کشور به فولاد، اهمیت بین‌المللی پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، در این نشست، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس، با برشمردن جایگاه معدن مس قلعه زری و تامین خوراک صنعت مس، مساعدت مسئولان استانی را سبب تسریع در توسعه این معدن دانست.

امیرحسن نادری، مدیرعامل شرکت ملی فولاد با اعلام اینکه در تدارک ورود به مرحله تست گرم آهن اسفنجی فولاد قائنات هستیم، گفت: با تامین به موقع برق، شرایط برای راه‌اندازی کارخانه در زمان مقرر، تسهیل خواهد شد. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
نظام مدیریت پروژه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طراحی می‌شود
سرمایه‌گذاری توسعه زیرساخت‌های معادن/ عناصر فلزی استان چهارمحال و بختیاری در دست مطالعه
صدور پروانه اکتشاف سه محدوده معدنی ایلام
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: