افتخارآفرینی در گروه فولاد مبارکه با کسب رکوردهای پی در پی
در راستای تحقق شعار جهش تولید در سال جاری صورت گرفت؛

افتخارآفرینی در گروه فولاد مبارکه با کسب رکوردهای پی در پی

شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سنگان، فولاد امبرکبیر کاشان، فولادسنگ مبارکه و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری در سال جهش تولید و به منظور تحقق این مهم، به رکوردهای درخور توجهی دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شرکت فولاد مبارکه، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه از دو دستاورد مهم در سال جهش تولید اظهار داشت: رکورد تولید ماهانه تختال و تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلا شکسته شد.

غلامرضا سلیمی، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، با اعلام این خبر افزود: غیورمردان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در آبان‌ماه با تولید بیش از 625 هزار تن تختال و کمترین میزان ضایعات، برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت فولاد مبارکه افزودند.

تولید تختال در این ناحیه در مهرماه نیز از 617 هزار تن فراتر رفته بود و به این ترتیب رکورد تولید در ماه‌های 30 ‌روزه در دو ماه متوالی جابه‌جا شد. این در حالی است که بیشترین میزان تولید در ماه‌های 30 ‌روزه نیمه دوم سال مربوط به آذرماه سال 96 و به میزان 581 هزار تن بوده است که 7.6 درصد رشد داشته است. این موفقیت در ادامه موفقیت ماه‌های قبل و ثبت رکورد 639 هزار تن تختال در شهریورماه (طی 31 روز) حاصل شده است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم تاکید کرد: افزایش چشمگیر تولید که ورای ظرفیت اسمی این ناحیه است به‌حق یک جهش در تولید محسوب می‌شود که با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید 19 به دست آمده و از ارزش زیادی برخوردار است. همچنین در آبان‌ ماه رکورد تولید فولاد با سیکل گاززدایی تحت خلأ در واحد RH با تولید 78 هزار و 800 تن تختال شکسته شد که با توجه به اهمیت محصولات تولیدی در این واحد که عموما در صنایع نفت و گاز و خودروسازی استفاده می‌شود، بسیار درخور توجه است.

غلامرضا سلیمی در پایان افزایش تولید در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را حاصل همت و تلاش بی‌نظیر نیروهای متخصص و سخت‌کوش ناحیه و مدیریت صحیح منابع و فرایندها دانست و بر نقش همه واحدهای پشتیبانی‌کننده در این دستاورد تاکید کرد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان اظهار داشت: شرکت فولاد هرمزگان در آبان ماه رکوردهای جدیدی در تولید روزانه و ماهانه تولید تختال و تعداد ذوب‌های تخلیه‌شده و ریخته‌گری‌شده ثبت کرد.

سید اصغر مدنی افزود: دست‌یابی فولادمردان فولاد هرمزگان به رکورد تولید آن هم به فاصله کمتر از دو ماه از رکورد قبلی، نشان از عزم راسخ آنان در ثبت موفقیتی دیگر در این شرکت همزمان با سال جهش تولید است.

وی ادامه داد: شرکت فولاد هرمزگان توانست در آبان‌ماه با تولید 138 هزار و 226 تن تختال، پس از گذشت تنها دو ماه از ثبت رکورد قبلی به میزان 137 هزار و 391 تن در شهریور ماه ۹۹، رکورد جدیدی ثبت کند.

 مدنی با اشاره به اینکه رکورد تولید ماهانه تختال فولاد هرمزگان در آبان ماه تنها رکورد این شرکت نبود خاطرنشان کرد: در آبان ماه هشت رکورد جدید شامل رکوردهای تولید ماهانه و روزانه تولید تختال، تعداد ذوب تخلیه‌ شده، تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده و دو رکورد تعداد ذوب تخلیه‌ شده در کوره‌های شماره 1 و 2 در فولاد هرمزگان به ثبت رسید که ثبت همزمان این رکوردها برای فولاد هرمزگان غرورآفرین است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان تصریح کرد: رکورد تولید روزانه تختال به میزان 6 هزار و 311 تن در تاریخ 27 آبان ماه سال جاری در حالی به دست آمد که رکورد قبلی به میزان 6 هزار و 24 تن در تاریخ 31 شهریور ماه سال 98 به دست آمده بود. همچنین رکورد روزانه تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده به میزان ۵۱ ذوب در تاریخ 28 آبان ماه سال جاری به دست آمد و رکورد قبلی به تعداد ۵۰ ذوب در تاریخ 31 شهریور ماه سال 98 را پشت سر گذاشت.

مدنی در ادامه مطرح کرد: رکورد تعداد ذوب ریخته‌گری‌شده ماهانه نیز به میزان یک‌هزار و 170 ذوب حاصل شده است که رکورد قبلی آن به تعداد یک‌هزار و 158 ذوب در فروردین ‌ماه ۹۷ به دست آمده بود.

وی عنوان کرد: این رکوردها در حالی ثبت شده که نام فولاد هرمزگان در فهرست تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفته و با همه‌گیری ویروس کرونا در موج سوم خود، محدودیت‌ها در سطح شرکت همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تداوم و جهش تولید در فولاد هرمزگان هم‌زمان با تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا نشان از آمادگی کامل فولاد هرمزگان در شرایط بحرانی و تعهد به صنایع داخلی در تامین نیاز آن‌ها دارد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان یکی از دلایل عمده و مهمی را که سبب ثبت این رکورد شد، متوسط زمان قوس الکتریکی به ازای هر ذوب در کوره‌ها دانست که با اجرای پروژه بهبود، این زمان به میزان قابل‌توجهی نسبت‌به هدف تعیین‌شده کاهش داشته است.

وی همچنین آماده‌به‌کاری و تزریق مداوم گرافیت، یکنواختی آنالیز شیمیایی آهن اسفنجی و افزایش متالیزاسیون و کربن اضافی آن، رعایت استانداردهای مواد مصرفی ازجمله آهک و دولومیت، بازنگری و اجرای دستورالعمل‌های کاری و بهره‌برداری را دلایل مهم دیگر تحقق این رکورد دانست.

مدنی میزان تولید اسلب از ابتدای سال تاکنون را 957 هزار و 794 تن عنوان و ابراز امیدواری کرد نمودار تولید همچون سال‌های گذشته امسال نیز صعودی باشد و رکورد تولید سالیانه محقق شود.

رکورد فولاد سنگان در تولید گندله

مدیرعامل فولاد سنگان بیان کرد: با رشد 143 درصدی تولید گندله در هشت‌ماهه سال جاری، رکورد تولید ماهانه گندله در فولاد سنگان شکسته شد.

علی امرایی ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: با همت و تلاش وافر کارکنان جبهه اقتصادی و حمایت‌های کلیه ارکان شرکت فولاد سنگان در سال جهش تولید، 400 هزار و 687 تن گندله در آبان ماه سال جاری تولید و رکورد تولید ماهانه گندله در این شرکت شکسته شد.

وی اذعان کرد: تولید گندله این شرکت در هشت‌ماهه اول سال دو میلیون و 52 هزار و 266 تن بوده که در مقابل یک ‌میلیون و 650 هزار تن برنامه، رشد 124 درصدی داشته است. شایان ذکر است با احتساب تولید هشت ‌ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد 143 درصدی تولید گندله هستیم.

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان ، تولید این شرکت از ابتدای راه‌اندازی تاکنون حدود هشت میلیون و 500 هزار تن گندله بوده است. موفقیت‌های پی‌درپی تولید و کسب رکوردها، به ‌دنبال تاکیدات مدیرعامل و ایجاد انگیزه در بین کارکنان با جاری‌سازی مشوق‌ها و همت سخت‌کوشان این شرکت در تمامی بخش‌های بهره‌برداری، بازرگانی،مالی، منابع انسانی و... بوده و تاثیرپذیری این واحد عظیم تولیدکننده مواد اولیه صنعت فولاد ایران را از حیث محدودیت‌های کرونا بسیار کاهش داده است.

ثبت رکورد ماهانه تولید محصول در واحد احیا مستقیم فولاد سفیددشت

در هشتمین ماه از سال جهش تولید و در آستانه ششمین سالگرد تاسیس شرکت فولاد سفیددشت، با تولید 75 هزار و 173 تن آهن اسفنجی، رکورد جدیدی در تولید ماهانه این محصول در واحد احیا مستقیم این شرکت به ثبت رسید.

مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت ضمن ابراز خرسندی از دستیابی به این موفقیت، افزود: با تولید این میزان محصول در آبان‌ماه، علاوه بر ثبت رکورد تولید ماهانه، هدف‌گذاری تولید هشت ‌ماهه نیز به ‌طور کامل محقق شد.

ایمان سلیمانی، ضمن تقدیر ویژه از تلاش کارکنان واحد آهن‌سازی، دست‌یابی به این موفقیت‌ها را مرهون حمایت‌های مدیران و سهام‌داران و تلاش و همت تمامی واحدها به ‌خصوص واحد بازرگانی برای تامین به‌موقع مواد اولیه و قطعات یدکی دانست.

سلیمانی در پایان با اشاره به تولید 545 هزار و 273 تن محصول تا پایان آبان‌ماه از رشد 12.2 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال تولید ۸۰۰ هزار تن تحقق یابد.

ثبت رکورد جدید در واحد آهک‌سازی شرکت فولاد سنگ

با تولید ماهانه 21 هزار و 318 تن آهک کلسینه با کیفیت در کوره‌های تک‌شافت چیساکی، رکورد جدیدی در آبان‌ماه سال جاری به ثبت رسید.

مدیرعامل شرکت از کارکنان به‌خصوص کارکنان واحد آهک‌سازی شرکت بابت کسب این رکورد صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

رکورد تولیدماهانه در خط اسیدشویی شرکت فولاد امیر کبیر کاشان بهبود یافت

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در مسیر تعالی روزافزون خود، در سالی که مزین به نام جهش تولید است، موفقیت‌های مجموعه بهره‌برداری را تکرار کرده و شاهد بهبودی دیگر و رکورد جدیدی در تولیدبوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
ساخت پایلوت آب شیرین‌کن جذبی فولاد هرمزگان، محصول تحقیق و توسعه برتر کشور شد
فولاد مبارکه پیشگام تحول دیجیتال در کشور است
دستیابی به رکورد روزانه تولید ۲۱ ذوب در کوره قوس شماره ۱ فولادسازی
بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه لجستیک هوشمند از فولاد مبارکه
بومی‌سازی ولوهای استراتژیک در مجتمع فولاد سبا
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: