شرکت‌ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می‌کنند
رئیس هیئت عامل ایمیدرو مطرح کرد:

شرکت‌ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می‌کنند

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌ها و واحدهای معدن و صنایع معدنی، علاوه بر پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا،‌ ضوابط سختگیرانه بهداشت،‌ ایمنی و محیط زیست خود را نیز اجرا می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور اظهار داشت: در گام نخست، این بخش تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است و به طور دقیق دستورالعمل ها را اجرا می‌کند و در کنار آن نیز ضوابط سخت گیرانه HSEE مربوط به خود را هم انجام می‌دهد.

به گفته غریب‌پور، در این فرایند، هیچ‌کدام از واحدها تعطیل نشده و یا افت تولید نداشته‌اند.

کمک به سیستم درمانی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کمک‌های این حوزه به سیستم درمانی کشور،‌ بیان کرد: به عنوان مثال تمامی واحدهای معدنی و صنایع معدنی، کپسول‌های اکسیژن خود را در اختیار واحدهای درمانی گذاشته‌اند.

وی با ابزار تشکر از تلاش‌های بی‌وقفه کادر درمانی کشور افزود: شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی تلاش کرده‌اند تا در قالب مسئولیت اجتماعی، بخشی از تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کشور را نیز تامین کنند.

افزایش سرمایه صندوق بیمه برای حمایت از معادن کوچک

غریب‌پور در بخش دیگری از سخنانش درباره احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس، اظهار کزد: سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با هدف اجرای طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس،‌ امسال به 500 میلیارد تومان می‌رسد و سال آینده نیز در نظر داریم که سرمایه این نهاد، به هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن ضریب تکاثری هفت، شرایط پرداخت وام تا سقف سه هزار و 500 میلیارد تومان در جهت حمایت از معادن کوچک فراهم شده است.

ضرورت اکتشاف در عمق

رئیس هیئت عامل ایمیدرو همچنین به انجام بیش از 650 هزار کیلومتر مربع اکتشاف توسط این سازمان و شرکت‌های تابعه و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اولویت، شناسایی مواد معدنی در کشور است که در چه نقطه‌ای و در چه عمقی قرار دارند.

غریب‌پور تاکید کرد: اخیرا اکتشاف در عمق را به عنوان یک ضرورت ملی در دستور کار توسعه قرار داده‌ایم و به همین منظور درصدد دستیابی به تکنولوژی استخراج در عمق هستیم.

وی درباره همکاری با بخش دانشگاهی کشور اذعان کرد: در حوزه های همچون مدیریت پسماند،‌ کاهش گازهای گلخانه‌ای، بهینه‌سازی مصرف انرژی و بهره‌وری عوامل تولید، در حال همکاری با دانشگاه‌ها هستیم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: ایمیدرو و شرکت‌های تابعه و زیرمجموعه، بیش از 219 قراداد پژوهشی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی منعقد کرده است که هدف آن حل نیازهای معدن و صنایع معدنی است.

غریب‌پور ادامه داد: واپسین همکاری ایمیدرو نیز با دانشگاه علامه بوده که قرار است در بخش‌های نیروی انسانی، اقتصادی، ‌مالی و بازرگانی فعالیت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ایمیدرو برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مرکز استارت‌آپ‌های معدن و صنایع معدنی را با کمک دانشگاه‌ها راه‌اندازی کرده است.

رشد تولید

رئیس هیئت عامل ایمیدرو درباره وضعیت طی هفت ماه امسال گفت: طی این مدت به رغم همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و با رعایت ضوابط مربوطه، با رشد و همچنین جهش تولید برخی محصولات از جمله آلومینیوم مواجه بودیم به طوری تولید این فلز با 70درصد جهش همراه شد.

وی افزود: تولید در زنجیره آهن ازجمله کنسانتره، ‌گندله سنگ‌آهن و آهن اسفنجی به ترتیب 4، 8 و 11.4 درصد افزایش یافت. همچنین تولید کاتد مس 6 درصد رشد پیدا کرد.

بازارگردانی 8 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ

غریب‌پور درباره نقش معدن و صنایع معدنی در بورس بیان کرد: در ماه‌های اخیر ارزش بازارگردانی شرکت‌های این حوزه از جمله صنایع مس، مبارکه، چادرملو و گل‌گهر، سرمایه‌گذاری معادن و فلزات، فولاد خوزستان و ...به 8 هزار میلیارد تومان رسیده است. وی افزود: این شرکت‌ها علاوه بر بازارگردانی، با افزایش سرمایه اقدام بزرگی در جهت توسعه این بخش کرده‌اند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در ادامه عنوان کرد: شرکت چادرملو بیش از پنج هزار و 800 میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و فردا شرکت ملی مس 10 هزار میلیارد تومان دارد. پس از آن فولاد مبارکه نیز 10 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در زنجیره معدن و صنایع معدنی خبرها امیدوارکننده است، مطرح کرد: فقط شرکت ملی مس و فولاد مبارکه افزون بر چهار میلیارد یورو پروژه توسعه‌ای در اختیار دارند که در نهایت به تقویت حقوق سهامداران می‌انجامد. به گفته وی، ارزش طرح‌های توسعه شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، معادل 4.5 میلیار یورو (به صورت ارزی)، و 40 هزار میلیارد تومان (به صورت ریالی)، است.

غریب‌پور با اعلام اینکه معدن و صنایع معدنی 24 درصد بورس را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: آینده این شرکت‌ها از وضعیت کنونی بهتر خواهد بود و بازار رو به رشدی دارند.

زیرمجموعه‌های شرکت مس در آستانه ورود به بورس

رئیس هیئت عامل ایمیدرو همچنین درباره ایمیدرو یادآور شد: این سازمان دولتی است و فروش سهام شرکت‌های وابسته به ایمیدرو در اختیار دولت و سازمان خصوصی‌سازی است و خود فروشنده سهام نیست.

غریب‌پور افزود: در حال حاضر، شرکت مس با مدیریت ایمیدرو، چهار تا پنج شرکت از زیرمجموعه خود را آماده ورود به بورس کرده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: