تعلل در اجرای طرح زنجیره فولاد کردستان قابل قبول نیست
استاندار کردستان:

تعلل در اجرای طرح زنجیره فولاد کردستان قابل قبول نیست

استاندار کردستان گفت: تعلل دستگاه‌ها و شرکت‌های متولی برای آغاز عملیات اجرایی طرح صنعتی زنجیره فولاد قابل قبول نیست و باید هرچه سریع‌تر این پروژه تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات زنجیره فولاد کردستان با مسئولان سازمان ایمیدرو هم از طریق ویدئوکنفرانس حضور داشتند، اظهار داشت: سه سال قبل قرار بود پروژه زنجیره فولاد کردستان آغاز شود اما هنوز هیچ کاری انجام نشده است.

وی بر لزوم سرعت در واگذاری پهنه‌های آهنی برای شروع کار و انجام سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: نباید این فرصت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گرفته شود ضمن اینکه آخرین بار قرار شد هفته اول آبان امسال پیمانکار انتخاب و پروژه تعیین تکلیف شود اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

استاندار کردستان از تعلل سهامداران به ویژه ایمیدرو برای آغاز اجرای طرح و سرمایه‌گذاری انتقاد کرد و یادآور شد: انتظار داریم در زمان کوتاهی پیمانکار اصلی پروژه انتخاب و کارهای اجرایی این طرح آغاز شود.

مرادنیا، پروژه زنجیره فولاد کردستان را برای مردم استان بسیار مهم دانست و اضافه کرد: همه باید این موضوع را جدی‌تر گرفته و برای آغاز اجرای این پروژه مهم که متحول‌کننده اقتصاد استان است، تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه اگر قرار است افزایش سرمایه‌ای صورت گیرد، این کار منوط به تعهد استان نباشد، تصریح کرد: نگرانی ما از عمق وجود مردم است چرا که از ظرفیت‌های توسعه استان برای بالفعل کردن آن به خوبی استفاده نکردیم، بنابراین اگر اراده‌ای غیر از تلاش برای توسعه کردستان نیست سریع‌تر برای اجرای پروژه اقدام شود چون به مردم دادن وعده‌های متعدد جز بی‌اعتمادی نتیجه‌ای‌ ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این نشست بیان کرد: بخشی از زنجیره فولاد این استان شامل آهن اسفنجی بیجار و تولید فولاد قروه عملیات اولیه آن‌ها شامل تجهیز کارگاه‌ها و حفر چاه آب و تامین برق برای زمان ساخت اجرا شده است.

محمد دره‌وزمی با بیان اینکه تعداد محدوده‌های آهنی قروه را ۱۴ و بیجار را سه مورد اعلام کرد و افزود: قرار شده این محدوده‌ها به شرکت فولاد کردستان واگذار شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌های آهن اسنفجی بیجار و فولاد قروه، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها اشتغال‌زایی بسیار خوبی برای مردم استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: از روند اجرایی این پروژه‌ها به خاطر وجود مشکلاتی راضی نیستیم که قرار شده بعد از انتخاب پیمانکاران اصلی، این طرح‌ها سرعت بیشتری بگیرند.

مسئولان سازمان ایمیدرو هم در این نشست مصوب کردند پروانه اکتشاف محدوده‌های آهنی بیجار و قروه به شرکت فولاد کردستان واگذار شده و مقرر شد تا دی ماه پیمانکار اصلی اجرای پروژه زنجیره فولاد کردستان تعیین و کار شروع شود.

سرمایه‌گذاری طرح زنجیره فولاد و آهن اسفنجی کردستان، ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود و قرار است این واحد صنعتی بین روستای شیخ تپه در شهرستان قروه و زاغه فولاد در شهرستان بیجار احداث شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
پیگیری تکمیل زنجیره فولاد کردستان
تسریع در اجرای طرح فولاد کردستان
طرح فرآوری آهک PCC و فولاد کردستان تصویب شد
افزایش 35 برابری سرمایه شرکت صنایع فولاد کردستان
سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در زنجیره فولاد کردستان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: