نابودی تهدیدهای اقتصادی با سامانه جامع تجارت
وزیر صمت تاکید کرد:

نابودی تهدیدهای اقتصادی با سامانه جامع تجارت

وزیر صمت با اشاره به اتصالاتی که سامانه جامع تجارت با سایر سامانه‌ها برقرار خواهد کرد، گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع تجارت بسیاری از تهدیدهای اقتصادی و فسادها و امضاهای طلایی از بین می‌رود و فساد اداری به حداقل می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علیرضا رزم حسینی سه‌شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با عنوان «از سامانه جامع تجارت تا نظارت بر بازار و جهش تولید» تاکید کرد که این سامانه شروعی برای تجارت مدرن است.

وی افزود: خوشبختانه از ثبت سفارش تا صدور مجوزهای ۲۳ گانه در سامانه جامع تجارت انجام شده و در حوزه واردات این سامانه کامل شده است.

وزیر صمت با اشاره به اتصالاتی که سامانه جامع تجارت با سایر سامانه‌ها برقرار خواهد کرد، اضافه کرد: با راه‌اندازی این سامانه بسیاری از تهدیدهای اقتصادی و فسادها از بین خواهد رفت تا امضاهای طلایی از بین رفته و فساد اداری به حداقل برسد.

رزم حسینی تصریح کرد: رئیس‌جمهوری در تمام جلسات بر تکمیل این سامانه تاکید دارد و به زودی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: کد شناسه کالا از اقدام‌های بسیار مهمی است که باید انجام شود تا تمام کالاها در طول مسیر ردگیری شده و تا رسیدن به مقصد ارزیابی شوند.

وزیر صمت سامانه جامع تجارت را شروعی برای تجارت مدرن دانست و بیان کرد: تمام سازمان‌ها، سامانه‌های مستقل خود را متصل به سامانه جامع تجارت خواهند داشت تا ضمن حفظ استقلال سامانه، دسترسی کافی برای فعالیت‌های تجاری فراهم شود.

رزم حسینی عنوان کرد: یکی از مسائلی که باعث افت جایگاه شاخص کسب‌وکار می‌شود بروکراسی اداری است و با رسیدن به دولت الکترونیک از جمله اجرای این سامانه قدم بزرگی در بهبود این شاخص خواهیم برداشت.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی ۲۳ پروژه مهم دولت الکترونیک، تاکید کرد: سامانه جامع تجارت مرکز جامع آماری کشور خواهد شد تا هر جابه‌جایی و تجارتی با تمام جزئیات و به صورت آنلاین در اختیار قرار بگیرد.

وزیر صمت با بیان اینکه ۳۰ درصد مابقی سامانه تا ۱۱ بهمن ماه تکمیل خواهد شد، ابراز کرد: سامانه انبارهای سامانه جامع تجارت، موجودی انبار و موارد مصرف شده را نشان خواهد داد.

رزم حسینی یادآور شد: جلسات ستاد تنظیم بازار با حضور ۱۴ عضو از تمام دستگاه‌های مسئول برگزار می‌شود اما با توجه به نرخ ارز و حجم کالایی که باید وارد کشور شود با مشکل مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: با وجود این مشکلات در صورتی که فراوانی وجود داشته باشد قیمت‌ها کنترل شده خواهد بود و با اختلال مواجه نمی‌شویم.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما جلوگیری از گران‌فروشی و تخلف در بازار است، تصریح کرد: با توجه به آزاد کردن فرایند واردات با ارز متقاضی فرایند ترخیص بهبود پیدا کرده و کاهش قیمت را شاهد بودیم.

رزم حسینی همچنین با اشاره به رشد ۲۸ درصدی قیمت لوازم خانگی، اذعان کرد: برنامه تولید امسال ۱۲ میلیون قطعه لوازم خانگی است و با این میزان تولید وضعیت متناسبی را به دست خواهیم آورد.

وی در ادامه به تامین ارز لازم برای تامین نهاده‌ها اشاره کرد و توضیح داد: درباره تامین نهاده‌ها، در ستاد تنظیم بازار و بر اساس نیاز اعلامی وزارت جهاد، ارز لازم را تامین کرده و نهاده توسط تجار وارد خواهد شد.

وزیر صمت عنوان کرد: این کالاها در بنادر تحویل جهاد کشاورزی شده و مابقی فرایندها به دست وزارت جهاد کشاورزی است.

رزم حسینی با بیان اینکه ممکن است تاخیر کوچکی در چند مدت اخیر داشته باشیم، اشاره کرد: فرآیند تامین کالا به خوبی انجام شده است. اگر اختلالی در بازار وجود دارد، ممکن است به دلیل اشکال در شبکه توزیع باشد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر بخواهیم شفاف صحبت کنیم ریشه فساد و دلالی در دو نرخی بودن‌هایی مثل نرخ ارز است.

وزیر صمت با بیان اینکه سرمایه‌های سرگردان هر بار به سمتی کشیده شده و بازار را دچار نوسان خواهد کرد، اعلام کرد: همان موضوعی که در بازار خودرو وجود دارد و ما به دنبال حذف دلالی‌ها هستیم، این اختلال و دلالی در موضوع نهاده‌ها هم وجود دارد و باید برطرف شود.

رزم حسینی ادامه داد: برای خودروسازها و لوازم خانگی خطوط جداگانه‌ای برای تامین فولاد در نظر گرفتیم و روند خوبی را طی می‌کند.

وی در ادامه درباره شیوه‌نامه جدید فولاد نیز تشریح کرد: ما به دنبال قیمت‌گذاری نیستیم بلکه با بورس کالا به دنبال شفافیت هستیم. این که در بورس کالا کشف قیمت شود اما معاملات در جای دیگری صورت بگیرد باعث می‌شود دچار مشکل‌های عجیب شویم، فولادی که در داخل کشور تولید شده با قیمت بالاتر از نرخ جهانی در کشور خرید و فروش می‌شود.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه وزارت صمت از تمام طرح‌ها و ایده‌ها استقبال خواهد کرد، افزود: افراد بسیاری در مقابل این تغییرات مقاومت می‌کنند و قدرت‌های زیادی هم در دست دارند اما ما در وزارت صمت نفع عموم جامعه را دنبال خواهیم کرد.

رزم حسینی با تاکید بر فعال کردن دو هزار واحد صنعتی تا پایان سال، یادآوری کرد: ما در حوزه خودرو و لوازم خانگی مشکلاتی که در تحقق جهش تولید داشتیم را جبران خواهیم کرد.

وی در ادامه با تاکید براینکه در ۶ ماه دوم سال جاری صادرات به طور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: ۱۵ درصد رشد داخلی‌سازی در صنعت خودرو را خواهیم داشت، تحریم فرصتی برای گسترش و توجه به تولید داخل را فراهم کرد.

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه کنترل کالاهای غیرضرور وظیفه وزارت صمت بوده که بررسی، شناسایی و به تمام ارگان‌های مربوط ابلاغ شده است، اضافه کرد: با این روش صادرکننده مختار شده تا در صورتی که تمایل به حضور در سامانه نیما ندارد در کنار یک واردکننده قرار بگیرد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه انحصار در صنعت خودرو باعث شد تا کیفیت تولید تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار بگیرد، عنوان کرد: ما دنبال خصوصی‌سازی و کاهش سهم دولت در این حوزه هستیم.

وی تاکید کرد: در برنامه خودروسازان ما تلاش برای بهبود کیفیت و قیمت وجود دارد و ما هم به دنبال رقابتی کردن اوضاع هستیم و مجلس هم با این اقدام موافق است و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر صمت همچنین درباره وضعیت معادن نیز ابراز کرد: بیش از ۱۱ هزار معدن رهاشده در کشور وجود دارد. در ماه گذشته اعلام کردیم تمام کسانی که مجوز فعالیت دریافت کردند اما فعالیتی نداشتند، در صورتی که تا سه ماه شروع به فعالیت نکنند این امتیاز از آن‌ها سلب خواهد شد.

رزم حسینی افزود: تا یک ماه آینده که این سه ماه به پایان می‌رسد امتیاز از متخلفان سلب شده و معادن از طریق مزایده مجددا واگذاری خواهد شد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وی در پایان با بیان اینکه ما در اکتشاف و غربالگری بسیار ضعیف عمل کردیم که بخشی از آن درگیر سایر بخش‌های دولتی بود، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر فعالیت در حوزه فولاد و معدن دارند و واقعا در چند مدتی که فروش نفت با مشکل مواجه شد، معدن بار اقتصاد کشور را به دوش کشید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: