اجازه دلال‌بازی در معادن را نمی‌دهیم
معاون استاندار سمنان:

اجازه دلال‌بازی در معادن را نمی‌دهیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه بحث وحدت رویه در حوزه فعال‌سازی معادن و محدوده‌های معدنی غیرفعال در استان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: در استان سمنان به هیچ عنوان اجازه سودجویی به منفعت‌طلبان و دلالان حوزه معادن را نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علیرضا شریفی‌نژاد، 11 آذر ماه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات معادن استان سمنان با بیان اینکه بحث وحدت رویه در حوزه فعال‌سازی معادن و محدوده‌های معدنی غیرفعال در استان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: با اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته خوشبختانه شاهد بهبود وضعیت معادن غیرفعال در استان هستیم و در این مسیر به هیچ عنوان اجازه دلالی و سودجویی به منعت‌طلبان در حوزه معادن در استان داده نمی‌شود و برخوردهای شدید نیز با افراد خاطی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: ما در استان به دنبال اقدامات بر مدار قانون و منطق هستیم و هیچ اقدامی خارج از چارچوب قانون انجام نخواهد شد و می‌کوشیم تا هیچ واحد معدنی در استان غیرفعال و تعطیل نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به آسیب‌ها در بخش معدن اضافه کرد: مخالفت دستگاه‌های دولتی و معارضین محلی یکی از شاخص‌های آسیب‌شناسی در معادن استان است که امکان دارد برخی از دستگاه‌های اجرایی ناخواسته در روند استعلام‌ها، با مواردی برخورد کنند که منجر به ایجاد چالش در راه‌اندازی واحد معدنی شوند که یکی از اهداف ما از برگزاری جلسات این حوزه، این است که موارد این چنینی احصا و قبل از اینکه منجر به بروز چالش شود، بررسی و رسیدگی گردد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های معدنی در این استان تصریح کرد: نباید با اقدامات نابجا و غیرمنطبق با بخشنامه‌های ابلاغی، شاهد تعطیلی واحد های معدنی در استان باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: باید هماهنگی، مساعدت و همدلی ویژه توسط تمامی دستگاه‌های متولی امر معدن در استان مورد توجه قرار داشته باشد و کم کاری در این خصوص از سوی هیچ یک از دستگاه های اجرایی استان پذیرفتنی و قابل قبول نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بر بحث تقدم و تاخیر در واگذاری معادن در استان بر اساس دستورالعمل وحدت رویه فعال سازی معادن به صورت ۱۰۰ درصدی تاکید و خاطرنشان کرد: تامین‌ نقدینگی برای نوسازی ماشین‌آلات در قالب ارائه تسهیلات، تامین سوخت، تامین قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز ماشین‌آلات معادن، راه‌اندازی شهرک تخصصی فرآوری معادن و کاهش دلال‌بازی در حوزه معادن در راستای تحقق فعال‌سازی معادن باید مورد توجه جدی باشد.

ابطال‌سازی پروانه بهره‌برداری معادن دلال‌ها

همچنین علی‌اصغر جمعه‌ای، از فعالان معدنی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان برضرورت ابطال سازی پروانه بهره‌برداری معادنی که در دست دلال‌هاست تاکید و بیان کرد: معادنی که به منظور فروش و دلالی، با پرداخت حقوق دولتی مختصر به تعطیلی موقت اقدام می‌کنند باید شناسایی و رویه ابطال‌سازی پروانه بهره‌برداری آن‌ها به سرعت انجام شود.

وی بر لزوم همکاری دستگاه‌ها با فعالان معدنی استان تاکید کرد و ادامه داد: بسیاری از مسائل و موارد در خصوص مشکلات پیرامون معادن در استان با پیگیری، هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی قابل حل است.

این فعال معدنی معتقد است که باید از ظرفیت مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی، تولیدی و معادن استان برای حل مشکلات بخش‌های صنعت و معدن در استان استفاده شود.

جمعه‌ای خواستار برنامه‌ریزی جداگانه مسئولان محلی برای رفع مشکلات معادن شد و اضافه کرد: انتظار می‌رود همسو با پیگیری مسائل و موارد حوزه معادن در سطح کشوری، اقدامات عاجل در سطح استان نیز برای کاهش مسائل و مشکلات واحدهای معدنی در استان باید انجام شود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، رئیس پارلمان بخش خصوصی استان با اشاره به ظرفیت بالای معدنی در استان و کشور خاطرنشان کرد: باید در مسیری گام برداریم که به ایجاد تحرک در معادن و متعاقب آن تاثیر این تحرک بر صنایع تبدیلی وابسته به بخش معدنی در استان باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: