کشف ۱۱۲۶ میلیون تن ذخیره معدنی در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد:

کشف ۱۱۲۶ میلیون تن ذخیره معدنی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان تاکنون بالغ بر یک هزار و ۱۲۶ میلیون تن بوده است. طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان 174 مورد و حجم سرمایه‌گذاری پیشنهادی 6 هزار و 99 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 522 نفر ارزیابی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داوود شهرکی در نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان تاکنون بالغ بر یک هزار و 126 میلیون تن بوده که از این میزان 763 میلیون تن در حال بهره‌برداری و 363 میلیون تن نیز شناسایی شده که آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است. طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان 174 مورد و حجم سرمایه‌گذاری پیشنهادی 6 هزار و 99 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 522 نفر است.

وی خاطرنشان کرد: طرح تکمیل نقشه‌های زمین‌شناسی، طرح تکمیل داده‌های پایه ژئوفیزیک هوایی با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان، طرح شناسایی و پی‌جویی پهنه‌های اکتشافی با اعتباری بالغ بر 2.16 میلیارد تومان، طرح اکتشافی عمومی- تفضیلی با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد تومان، طرح بازرسی و ارزیابی وضعیت ایمنی معادن، طرح احیا و فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس 11 واحد معدنی با سرمایه‌گذاری 250 میلیارد ریال و اشتغال 183 نفر، طرح‌های صنایع معدنی در دست اجرا با اعتباری بالغ بر سه هزار و 411 میلیارد تومان، طرح‌های مصوب و در دست مطالعه زیرساخت معادن مجموعا به طول 43 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 64 میلیارد تومان و تفاهم‌نامه‌های سازمان با شرکت‌های دولتی و خصوصی از طرح‌های مهم اکتشافیـمعدنی در دست اجرای سال جاری است.

احمدعلی موهبتی نیز در این نشست بیان کرد: مزیت مهم استان در مجموعه وزارت صمت نهفته است زیرا ترانزیت، تجارت و معدن سه مزیت مهم استان در این حوزه است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌توانیم سال آینده خوبی رقم زده و برنامه‌ریزی برای ورود به برنامه هفتم را از هم‌اکنون شروع کرده و اثرگذاری کار را به نحو شایسته انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: آنچه تاکنون به منصه ظهور رسیده در حوزه مطالعات و ردیف‌های مختلفی که برای آن هزینه شده در حوزه تکمیل مطالعات چه در بحث‌های اکتشاف معادن و چه سایر موارد و نوع نگاهی که در کشور نسبت به سیستان و بلوچستان بوده باید از این مزیت خوب استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ارتباط خوبی که میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه معادن وجود دارد موجب خرسندی و قدردانی است و این همدلی باید منتج به نتیجه شود. زمانی در حوزه دستورهای این نشست وظیفه خودمان را انجام داده‌ایم که در معادن سیستان و بلوچستان تکاپو و رونق به وجود بیاید.

موهبتی تشریح کرد: نشست‌های حوزه معدن باید منظم باشد و همچنین جلسات با مسئولان کشوری در رده‌های مختلف اثرگذاری لازم برای جذب سرمایه‌گذار به منظور گرفتن اختیاراتی که در کشور می‌تواند واگذار به سیستان و بلوچستان شود بسیار حائز اهمیت است. در حوزه معادن بخش دولتی وظایف خود را به خوبی انجام دهد و باید بخش خصوصی را حمایت کنیم تا در جایگاه بخش خصوصی کشور اثرات خوبی داشته باشد.

بر اساس گزارشی از تسنیم، استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مطلوب افغانستان و پاکستان بیشتر بهره برد، خاطرنشان ‌کرد: اگر یک  ماشین در یک نقطه از مرز توقف دارد برای ما زنگ خطر زده می‌شود. مرز ریمدان در همین ماه هم توافق شده که راه‌اندازه‌ی شود و امیدوار هستیم که بتوانیم سه تا چهار نقطه مرزی دیگر را نیز راه بیندازیم.

وی ادامه داد: مرز رسمی پیشین مصوب است همچنین با توافق دو کشور مرز کوهک را نیز در کارگروه مرزهای رسمی کشور مصوب کردیم. انتظار داریم که اتاق معدن سیستان و بلوچستان با افغانستان ارتباط خوبی برقرار و در معادن این کشور مشارکت خوبی ایجاد کند زیرا این مهم رونق جاده، ترانزیت و بندر را فعال می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: