افت میزان تولید در شرایط بحرانی اجتناب‌ناپذیر است
مدیرعامل شرکت دایره طلایی:

افت میزان تولید در شرایط بحرانی اجتناب‌ناپذیر است

مدیرعامل شرکت دایره طلایی گفت: بی‌ثباتی قیمتی و همچنین شیوع ویروس کرونا، موجب شد تا میزان تولید مجموعه کاهش یابد اما خوشبخانه چون شرکت ملی مس، تامین‌کننده خاک معدنی و خریدار شمش مس است، در زمینه فروش و تامین مواد اولیه با چالش بزرگی مواجه نیستیم.

محمد طاهری پورانارکی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت دایره طلایی، تولیدکننده شمش مس است و به صورت قراردادی با شرکت ملی صنایع مس ایران همکاری دارد. به طوری که این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین متولی صنعت مس در کشور، خاک معدنی در اختیار تولیدکنندگانی همچون ما قرار می‌دهد و در مقابل از شرکت ما شمش مس دریافت می‌کند. شمش تولیدی در واحدهای تولیدی زیرمجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران، به عنوان ماده اولیه برای تولید کاتد و مفتول مس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: قابل ذکر است که تولید محصولی همچون شمش مس بومی‌سازی شده است. اغلب کارگاه‌های تولیدکننده این محصول در استان کرمان حضور دارند و شرکت مس نیز ماده اولیه مورد نیاز آن‌‌ها را تامین می‌کند. گفتنی است با شیوع ویروس کرونا و اوج‌گیری آن، در تامین مواد اولیه با چالش‌هایی مواجه بودیم که در حاضر به حداقل رسیده است.

مدیرعامل شرکت دایره طلایی تصریح کرد: قیمت‌گذاری شمش مس، تحت تاثیر نرخ ارز نیمایی و نوسانات قیمت جهانی مس است و با توجه به عیار نهایی شمش، قیمت آن تعیین می‌شود.  نرح شمش مس و برنج با توجه به عیار آن در بین کارگاه‌های مختلف متفاوت است و اختلاف آن‌ها فرارتر از 10 هزار تومان به ازای یک کیلوگرم نمی‌رسد. قیمت‌گذاری شمش مس توسط شرکت مس انجام می‌شود و تولیدکنندگان کوچک نقشی در آن ندارند.

طاهری پورانارکی ابراز کرد: به جرات می‌توان گفت که شمش‌های مس تولید شده در این شرکت، از بالاترین کیفیت و عیار برخوردار است. در واقع، قادر به تولید شمش مس با عیار بالای 99.5 درصد هستیم که بهترین نوع شمش به حساب می‌آید. میزان تولید کارگاه در سال جاری تا حدودی نسبت به سال گذشته افت داشت که تنها دلیل آن نیز همه‌‌گیری ویروس کرونا بود و این میزان کاهش در تولید نیز فقط مختص این شرکت نمی‌شود بلکه تمام واحدهای تولیدی در دنیا با آن مواجه هستند و همچنان این روند ادامه دارد.

وی ادامه داد: اگر شرکت دایره طلایی با ظرفیت کامل کار کند، می‌توان گفت قابلیت تولید 500 تن شمش در ماه را دارد اما در هر دوره اغلب اتفاقاتی رخ می‌دهد که مانع این میزان تولید می‌شود. در حال حاضر، با میزانی بسیار پایین‌تر از ظرفیت واقعی مشغول به تولید شمش مس هستیم.

مدیرعامل شرکت دایره طلایی در پایان خاطرنشان کرد: در چند هفته اخیر شاهد جهش قیمت‌های داخلی و خارجی مس هستیم. عمده دلیل رشد نرخ در بورس فلزات لندن، اعتصاب معدنکاران یک معدن مس در کشور شیلی و همچنین کشف واکسن ویروس کرونا است. پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی تا کانال هشت هزار دلار نیز ادامه داشته باشد. از آنجایی که قیمت جهانی مس و نرخ ارز در حال نوسان هستند بنابراین قیمت داخلی مس نیز در وضعیت بی‌ثباتی قرار دارد. می‌توان گفت این نوسانات قیمتی بر میزان تولید این شرکت تاثیری ندارد زیراتامین‌کننده ماده اولیه و خریدار نهایی شمش‌های تولیدی مجموعه شرکت ملی مس است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تولید با قیمت‌گذاری دستوری نابود خواهد شد
بازار، ضررهای سنگینی را به تولیدکننده تحمیل می‌کند
خودتحریمی، آفت بزرگ صنعت
توسعه صنعتی، نیازمند حمایت دولت است
دست نابلدان باید از مناصب تخصصی صنعت کوتاه شود
دلالان آزادانه تجارت می‌کنند
دسترسی کافی به ضایعات الکترونیکی نداریم
شرایط برای تولید مطلوب است
تولید، رونق سابق را ندارد
هجرت رونق از واحدهای صنعتی
تولید شمش مس انحصاری شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: