هفت پهنه جدید معدنی در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان:

هفت پهنه جدید معدنی در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان گفت: سال‌های گذشته به دلیل تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای مدیران متعددی به زغال‌سنگ آمده‌اند که این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بود اما به زودی بهره‌برداری از هفت پهنه جدید معدنی این استان به‌ زودی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، باقر نیک‌طبع در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سال‌های گذشته به دلیل تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای مدیران متعددی به زغال‌سنگ آمده‌اند که این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بود.

وی اظهار داشت: در سال 1394، نیز مدیرعامل این مجموعه بودم که بسیاری از کارها اجرایی نشد اما در سال 1399، پس از برگشت به این مجموعه، بسیاری از برنامه‌ها را اجرا کردیم.

نیک‌طبع با بیان اینکه هدف‌گذاری ما روی حقوق کارگران است گفت: درحال حاضر حقوق کارگران در طبقات پایین، دو برابر و در طبقه متوسط نیز بیشتر شده است.

وی ادامه داد: بدهی شرکت زغال‌سنگ در بخش درمان را تسویه و طرح جدید درمانی برای کارکنان و کارگران به صورت فراگیر و کامل ایجاد کردیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان تسریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای را با بانک‌های رفاه و کشاورزی که حساب‌های مالی شرکت در این مجموعه است، منعقد شده و اگر در بخش‌های مالی به مشکل بخوریم، می‌توانیم با پشتوانه این بانک‌ها رفع معضل کنیم.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با ذوب آهن اصفهان خبر داد و افزود: در این تفاهم‌نامه مقرر شد، یک و نیم میلیون تن زغال‌سنگ به ذوب آهن به فروش برسانیم.

نیک‌طبع با بیان اینکه برداشت زغال‌سنگ این شرکت در هر ماه ۵۵ هزار تن است، خاطرنشان کرد: در استان کرمان، ذخایر بیش از ۲۰۰ سال زغال‌سنگ داریم که ۷۰ درصد آن‌ها در دست این شرکت است.

وی در ارتباط با نشست خود با مدیرکل راه‌آهن کرمان، ابراز کرد: در این نشست به دنبال ایجاد حمل و نقل کارکنان و کارگران این شرکت با قطار و ایجاد خطوط فرعی برای حمل ریلی زغال‌سنگ هستیم.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه آخرین نرم‌افزارهای معادن مربوط به سال 1382 است، گفت: قصد داریم نرم‌افزارهای معادن را به‌روز کنیم که در صورت تحریم‌ها، از طریق کشور ثالث و در صورت برداشتن تحریم با سهولت بهتر این کار را انجام می‌دهیم.

وی در خصوص بهره‌وری تولید در این شرکت بیان کرد: بنا داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان سال جاری ۲۵۰ میلیارد تومان ورودی زغال‌سنگ داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان تصریح کرد: در بهمن ماه سال جاری پرداخت‌های مربوط به سال 1399، مانند عیدی‌ها و پاداش‌ها را تامین می‌کنیم تا بتوانیم در سال ۱۴۰۰ چند طرح جدید را در شرکت آغاز کنیم.

نیک‌طبع ادامه داد: اکنون افق زیر ۲۴۰۰ معدن هشونی و افق زیر ۲۴۰۰ معدن اصلی پابدانا آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این شرکت، بالاترین آمار شهدا را در وزارت کار دارد گفت: پس از چهار سال، نهمین یادواره شهدای شرکت زغال‌سنگ استان را هم‌زمان با ایام فاطمیه و اولین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار کردیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان با بیان اینکه هدف‌گذاری ما، عزت و اقتدار شرکت است افزود: ۴۶۹ میلیارد تومان بدهی‌های این شرکت که از سال 1369 تاکنون بلاتکلیف بود را تسویه کردیم و اعلام می‌کنیم امروز بدهی معوقه‌ای نداریم.

نیک‌طبع با ذکر این نکته که یک آلبوم تولید را طراحی کرده‌اند، عنوان کرد: در این آلبوم، توانمندی معادن را آشکار می‌کنیم و اختیاری برای معادن تعریف کردیم که بتوانند با سهولت تولید را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: فروش ضایعات و اموال راکد این شرکت بزودی انجام و هزینه آن برای نوسازی و بهسازی معادن استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان از حضور سه هزار و ۱۵ نیرو در این شرکت خبر داد و بیان کرد: نیروهای خود را از نظر معیشتی گروه‌بندی و بسته‌های معیشتی را بین آن‌ها توزیع کردیم.

نیک‌طبع افزود: در بخش درمانی به سه شهرستان زرند، کوهبنان و راور کمک کرده‌ایم و در بخش آموزشی نیز می‌توانیم به مناطقی که دارای معادن هستند، کمک کنیم تا فرزندان ما بتوانند از آموزش و درمان در این مناطق به خوبی بهره‌مند شوند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وی در خصوص صنعت گردشگری در معادن زغال‌سنگ اذعان کرد: برای گردشگری صنعت، سرمایه‌گذارانی اعلام آمادگی کردند و به زودی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای در خصوص راه‌اندازی اکوتوریسم و ژئوتوریسم در مناطق معادن زغال‌سنگ به ویژه در شهرستان کوهبنان انعقاد می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: