سومین رکوردشکنی فولاد هرمزگان در چهار ماه/ کسب درآمد 76 هزار میلیارد ریالی در 9 ماه

سومین رکوردشکنی فولاد هرمزگان در چهار ماه/ کسب درآمد 76 هزار میلیارد ریالی در 9 ماه

شرکت فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری 76 هزار و 747 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حاکی از رشد 81 درصدی است. این رشد درآمد در 9 ماه با رکوردشکنی دوباره این شرکت در آذر ماه با تولید 139 هزار 478 تن اسلب همراه بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد هرمزگان در آذر ماه جاری به روند خیره‌کننده خود در تولید و رکوردزنی‌های پیاپی در تولید ماهانه اسلب فولادی ادامه داد و توانست با تولید 139 هزار و 478 تن اسلب فولادی، بالاترین رکورد ماهانه تولید را در تاریخ فعالیت این شرکت به ثبت برساند. این رکورد در حالی به دست آمد که میزان تولید فولاد هرمزگان در چند ماه نخست سال جاری با کاهش همراه بود. به نظر می‌رسد که در ادامه سال جاری نیز شاهد رکوردشکنی «هرمز» باشیم. لازم به یادآوری که رکورد حاصل شده در فولاد هرمزگان در آذر ماه برای سومین بار در چهار ماه گذشته حاصل شده است و به نظر می‌رسد با توجه به استراتژی‌های اتخاذ شده از سوی این شرکت به ویژه در موضوعات بهره‌وری و افزایش تولید تا سقف دو میلیون تن، در ادامه سال نیز همچنان شاهد جهش تولید در فولاد هرمزگان و کسب رکوردهای جدید تولید باشیم.

رکورد تولید 139 هزار تن اسلب فولادی

نمودار 1 نشان می‌دهد شرکت فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری توانست یک میلیون و 97 هزار و 190 تن اسلب فولادی تولید کند. این میزان تولید هرچند کاهش 14 هزار تنی نسبت به مدت مشابه سال پیش نشان می‌دهد اما طی چهار ماه اخیر شاهد همواره شاهد رکوردشکنی‌های پیاپی در تولید روزانه و ماهانه و افزایش قابل توجه تولید «هرمز» بوده‌ایم و همان طور که بیان شد، این شرکت حتی در شهریور ماه با تولید بیش از 137 هزار و 391 تن اسلب، آبان ماه مجددا با تولید 138 هزار و 226 تن و در آذر ماه با تولید 139 هزار و 478 رکوردهای تولید ماهانه خود را شکست. این یعنی شرکت فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری، سه بار رکورد ماهانه خود را شکسته و در ادامه سال جاری امیدوار به رکوردشکنی‌های مجدد است. در عین حال، «هرمز» توانسته در 9 ماه سال ابتدایی جاری 151 هزار و 924 تن سایر محصولات فولادی را تولید کند. مجموع تولید فولاد هرمزگان در 9 ماه اول سال جاری به یک میلیون و 249 هزار و 114 تن رسید.

فروش فولاد هرمزگان از یک میلیون تن فراتر رفت

نمودار 2 حاکی از آن است که شرکت فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری توانست 993 هزار و 281 تن اسلب فولادی را در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برساند که از این میزان 311 هزار و 500 تن آن در بورس کالا معامله شده است. همچنین این شرکت در 9 ماه ابتدایی سال جاری موفق به فروش 25 هزار و 234 تن سایر محصولات فولادی شد. مجموع فروش فولاد هرمزگان (اسلب و سایر محصولات فولادی) در 9 ماه اول سال جاری به یک میلیون و 18 هزار و 515 تن رسید.

‌رشد 81 درصدی درآمد فولاد هرمزگان

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت فولاد هرمزگان از محل فروش اسلب فولادی خود در بازار طی 9 ماه نخست سال جاری، توانست 76 هزار و 299 میلیارد و 332 میلیون ریال درآمد کسب کند که از این میزان، حدود 30 هزار و 273 میلیارد و 268 میلیون ریال آن از محل فروش در بورس کالا بوده است. درآمد کلی فولاد هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 81 درصد رشد را نشان می‌دهد. «هرمز» توانسته بود طی 9 ماه ابتدایی سال قبل 42 هزار و 80 میلیارد و 264 میلیون ریال درآمد از محل فروش اسلب فولادی کسب کند.

همچنین این شرکت توانست طی 9 ماه ابتدایی سال جاری 447 میلیارد و 702 میلیون ریال از فروش سایر محصولات فولادی درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 126 درصد رشد را نشان می‌دهد. فولاد هرمزگان در سال قبل 197 میلیارد و 781 میلیون ریال درآمد از محل سایر محصولات فولادی داشت.

شرکت فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری توانست از محل فروش داخلی و صادراتی خود 76 هزار و 747 میلیارد و 34 میلیون ریال درآمد کسب کند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 81 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در 9 ماه ابتدایی سال گذشته توانسته بود 42 هزار و 278 میلیارد و 45 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

نمودار 4 نشان می‌دهد نرخ فروش اسلب فولادی «هرمز» در آذر ماه سال جاری 109 میلیون و 46 هزار ریال به ازای هر تن بوده است. همچنین میانگین نرخ فروش اسلب فولادی این شرکت در 9 ماه نخست سال جاری به 76 میلیون و 815 هزار ریال به ازای هر تن رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: