بهره‌برداری فاز اول معدن طلای کودکان تا پایان امسال

بهره‌برداری فاز اول معدن طلای کودکان تا پایان امسال

فرماندار خوسف در حاشیه بازدید میدانی از معادن طلای ماهرآباد و شادان گفت: فاز اول معدن طلای کودکان تا پایان امسال افتتاح و با بهره‌برداری از آن برای ۱۲۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمدعلی آخوندی در حاشیه بازدید میدانی از معادن طلای ماهرآباد و شادان که به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی انجام شد، اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث سنگ‌شکن و کارخانه فرآوری در معدن طلای شادان نیز در حال اجرا است و میزان سرمایه‌گذاری در این معدن بیش از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: طی یک سال آتی با راه‌اندازی کارخانه فرآوری در معدن طلای شادان عملیات استحصال طلا از آن انجام خواهد شد.

فرماندار خوسف با اشاره به ذخیره بالای ماده معدنی در معدن شادان بیان کرد: ذخیره قطعی این معدن بیش از ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد شده که بیشترین میزان ذخیره در میان معادن طلای استان است.

آخوندی تصریح کرد: ۳.۵ مگاوات برق مورد نیاز معدن طلای شادان و سه مگاوات برق مورد نیاز معدن ماهرآباد است که یکی از مشکلات معادن طلای این بخش تامین پست برق ۱۳۲ کیلووات بوده و امیدوار هستیم هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: برای معادن طلای شادان و کودکان از محل تسهیلات اشتغال روستایی کارگروه ملی به مبلغ ۴۴۳ میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون قسمت عمده آن پرداخت شده و مابقی نیز در مرحله پرداخت است.

فرماندار خوسف عنوان کرد: در زمینه اسکان نیروهای اداری و کارگران این معادن نیز آمادگی لازم برای واگذاری زمین در روستاها وجود دارد و این موضوع در روستاهای بصیران و ماژان در دست پیگیری است.

آخوندی همچنین مطرح کرد: معدن طلا و مس ماهرآباد شهرستان خوسف با ذخایر بسیار خوب که چند سال اخیر عملیات احداث کارخانه فرآوری آن راکد بوده، با تلاش سرمایه‌گذار طرح دوباره راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان خوسف به عنوان قطب معادن خراسان جنوبی شناخته می‌شود اضافه کرد: معادن بسیار بزرگی با ذخایر طلا، مس و دولومیت در این منطقه وجود دارد.

فرماندار خوسف ابراز کرد: بیش از ۳۷ معدن فعال در این شهرستان وجود دارد و در سطح استان، خوسف بیشترین ذخایر طلا در شرق کشور را دارا است.

آخوندی میزان ذخایر معدنی ماهرآباد را ۸۳۴ تن مس و ۶۹۸ تن طلا عنوان کرد و یادآور شد: باید با پیگیری‌های دوچندان سرمایه‌گذار این عقب‌افتادگی در راه‌اندازی معدن هرچه سریع‌تر جبران شود.

وی افزود: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است باید دستگاه‌های اجرایی از همه ظرفیت‌های موجود برای حمایت از سرمایه‌گذاران استفاده کنند.

فرماندار خوسف اعلام کرد: معادن طلایی خوسف از جمله کودکان، شادان و ماهرآباد می‌توانند به عنوان پیشران توسعه در شهرستان خوسف و استان باشند و ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار زمینه توسعه هرچه بیشتر این منطقه را فراهم کنند.

آخوندی ادامه داد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و راه‌اندازی کارخانه‌های متعدد در خوسف مشکل اشتغال در این شهرستان مرتفع شده است و حتی بخشی از نیروهای سایر شهرستان‌ها نیز در این معادن به‌کارگیری خواهند شد.

وی عنوان کرد: اولویت به‌کارگیری نیرو در معادن شهرستان خوسف با نیروهای بومی است و حقوق دولتی معادن نیز در زیرساخت‌های این روستاها هزینه خواهد شد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به همراه فرماندار خوسف از معدن طلای شادان و بخش‌های مختلف طرح فرآوری و استحصال طلا در جوار معدن همچنین معدن طلای ماهرآباد و روند فعالیت در این معدن بازدید کردند.

مرکز شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری بیرجند واقع شده و دارای ۳۷ معدن فعال است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: