فولاد خراسان 49 هزار میلیارد ریال درآمد به دست آورد
در 9 ماه ابتدایی امسال؛

فولاد خراسان 49 هزار میلیارد ریال درآمد به دست آورد

شرکت فولاد خراسان طی 9 ماه نخست سال جاری موفق شد با فروش حدود 650 هزار تن محصول، 49 هزار و 309 میلیارد ریال درآمد کسب کند که این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 45 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد خراسان با وجود مشکلات عدیده در اقتصاد کشور که ناشی از شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌ها است، طی 9 ماه نخست امسال عملکرد نسبتا قابل قبولی از خود بر جای گذاشت و توانست نقش موثری را در صنعت فولاد کشور به ویژه در زمینه تولید شمش و میلگرد ایفا کند. شرکت فولاد خراسان دو دوره بحران کلی را پشت سر گذاشته است که نخستین بحران به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور رخ داد و این شرکت فروردین ماه تقریبا فعالیت تولیدی و اقتصادی نداشت. دومین بحران نیز که هم‌اکنون در حال وقوع است، کاهش تخصیص گاز به واحدهای تولیدی استان خراسان رضوی ازجمله فولاد خراسان است که موجب کاهش تولید 50 هزار تنی آهن اسفنجی و 40 هزار تنی شمش در ماه‌های آذر و دی شده است. متاسفانه با وجود نام‌گذاری سال جاری با عنوان سال «جهش تولید» اما در عمل این اراده از سوی مسئولان امر برای کمک به واحدهای تولیدی در جهت تحقق این موضوع دیده نمی‌شود. کاهش تزریق گاز به واحدهای تولید گریبان بسیاری از شرکت‌های فولادی در دیگر نقاط کشور را گرفته و احتمالا در آینده نه چندان دور، کاهش تولید فولاد اثرات نامطلوب خود را نشان خواهد داد.

میزان تولید شمش «فخاس» از 326 هزار تن گذشت

نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت مجتمع فولاد خراسان توانست در 9 ماه نخست سال جاری یک میلیون و 221 هزار و 971 گندله تولید کند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد داشته است. این شرکت در 9 ماه نخست سال گذشته توانسته بود یک میلیون و 65 هزار و 32 تن گندله تولید کند.

«فخاس» در 9 ماه اول سال جاری 943 هزار و 537 تن آهن اسفنجی، 326 هزار و 447 تن شمش فولادی و 402 هزار و 275 تن محصولات سبک ساختمانی تولید کرد. مجموع تولید فولاد خراسان در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال 1399، به دو میلیون و 894 هزار و 230 تن رسید.

«فخاس» 649 هزار تن محصول فروخت

نمودار 2 حاکی از آن است شرکت مجتمع فولاد خراسان توانست در 9 ماه نخست سال جاری 10 هزار و 624 تن آهن اسفنجی، 182 هزار و 860 تن شمش فولادی و 355 هزار و 21 تن محصولات سبک ساختمانی را در بازار داخلی به فروش برساند. مجموع فروش داخلی این شرکت در 9 ماه نخست سال جاری به 548 هزار و 453 تن رسید.

«فخاس» در 9 ماه ابتدایی سال جاری توانست 94 هزار و 902 تن شمش فولادی و پنج هزار و 875 تن محصولات سبک ساختمانی را صادر کند. مجموع صادرات این شرکت طی 9 ماه ابتدایی سال جاری، 73 هزار و 12 تن بوده است. همچنین مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت فولاد خراسان طی 9 ماه منتهی به آذر ماه سال جاری، 649 هزار و 230 تن بوده است.

رشد 62 درصدی درآمد فروش داخلی فولاد خراسان

همان‌طور که در نمودار 3 مشاهده می‌شود، شرکت مجتمع فولاد خراسان توانست در 9 ماه نخست سال جاری از محل فروش آهن اسفنجی در بازار داخلی 325 میلیارد و 736 میلیون ریال درآمد کسب کند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 41 درصد رشد را تجربه کرده است. فولاد خراسان در 9 ماه ابتدایی سال گذشته توانسته بود از فروش آهن اسفنجی، 230 میلیارد و 609 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

«فخاس» در 9 ماه ابتدایی سال جاری 13 هزار و 132 میلیارد و 261 میلیون ریال از فروش شمش فولادی در بازار داخلی درآمد داشت که نسبت به مدت مشابه سال پیش 108 درصد رشد دارد. این شرکت در 9 ماه نخست سال گذشته 6 هزار و 292 میلیارد و 303 میلیون ریال شمش فولادی فروخته بود.

فولاد خراسان طی 9 ماه نخست امسال موفق به کسب درآمد 27 هزار و 895 میلیارد و 415 میلیون ریالی از فروش محصولات سبک ساختمانی در بازار داخلی شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 47 درصد افزایش داشته است. این شرکت طی 9 ماه اول سال گذشته، 18 هزار و 897 میلیارد و 978 میلیون ریال درآمد از فروش محصولات سبک ساختمانی کسب کرده بود.

مجموع درآمد حاصل از فروش داخلی «فخاس» در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال جاری به 41 هزار و 353 میلیارد و 412 میلیون ریال رسید که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال پیش 62 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت توانسته بود در 9 ماه نخست سال گذشته، 25 هزار و 420 میلیارد و 890 میلیون ریال درآمد کسب کند.

در شرکت مجتمع فولاد خراسان طی 9 ماه اول سال 1399، با فروش صادراتی شمش فولادی هفت هزار و 447 میلیارد و 173 میلیون ریال و از صادرات محصولات سبک ساختمانی، 508 میلیارد و 597 میلیون ریال درآمد حاصل شد. مجموع درآمد فولاد خراسان از صادرات در سال جاری هفت هزار و 955 میلیارد و 970 میلیون ریال بوده است.

مجموع درآمد فولاد خراسان در 9 ماه نخست امسال به 49 هزار و 309 میلیارد و 189 میلیون ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، 45 درصد رشد دارد. این شرکت در 9 ماه نخست سال قبل توانسته بود 33 هزار و 834 میلیارد و 68 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: