وضعیت افت قیمت طلا در هفته جاری

وضعیت افت قیمت طلا در هفته جاری

طلا هفته گذشته از شماری اخبار منفی آسیب دید و حرکت قیمت مایوس‌کننده که ۴۵ دلار کاهش در مقایسه با قیمت نهایی هفته پیش از آن بود، منعکس‌کننده فضای منفی در بازار این فلز ارزشمند بود اما آیا طلا ممکن است پیش از بازگشت به فاز صعودی، کاهش بیشتری پیدا کند؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، تحلیلگران می گویند قیمت اونس طلا در یک هزار و ۷۵۰ دلار فرصت خرید عالی است. با این حال به معنای آن نیست که طلا هفته جاری به قیمت پایین‌تری نزول نخواهد کرد.

فشارهای کاهشی هفته گذشته عمدتا تحت تاثیر رشد بازده اوراق خزانه آمریکا و دلار قوی‌تر روی داد.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز اظهار داشت: اگر به سبد فلزات ارزشمند نگاه کنید، می‌بینید که تنها طلا کاهش پیدا کرده است. نقره و همچنین پلاتین و پالادیم عملکرد خوبی داشته‌اند. علاقه خرید خوبی در بازار فلزات سفید و صنعتی وجود دارد. اما قیمت طلا تحت تاثیر رشد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نزول کرده است. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله ابتدای هفته گذشته ۱.۱۵ درصد بود و تا روز جمعه به ۱.۳۳ درصد صعود کرد. این امر از جذابیت طلا کاست زیرا رشد بازده، باعث قوی‌تر شدن ارزش دلار آمریکا می‌شود.

اخبارهای منتشر شده هم چندان دلگرم‌کننده نبود. شرکت بلک راک نقره را به طلا ترجیح داد و جفری گاندلچ، مدیرعامل دابل لاین، بیت کوین را به جای طلا انتخاب کرد.

قیمت طلا در طول هفته گذشته کاهش داشت و روز پنج شنبه به یک هزار و ۷۶۰ دلار و ۴۰ سنت نزول کرد که پایین‌ترین قیمت در هشت ماه گذشته بود و باعث بهبود اندک قیمت در روز بعد شد. اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با ۰.۱ درصد افزایش، در یک هزار و ۷۷۷ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۴ درصد کاهش داشت که بزرگ‌ترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به هشتم ژانویه بود.

روند هفته جاری طلا به چه صورت خواهد بود؟

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز بیان کرد: هفته جاری تحولات بازار به حرکت قیمت دلار بستگی خواهد داشت. ارزش دلار ممکن است ضعیف شده و طلا از کف قیمتی که پیدا کرده است، بهبود پیدا کند.

به گفته هاگ، این حقیقت که طلا اکنون بالای یک هزار و ۷۷۸ دلار قرار دارد به این فلز ارزشمند فرصت می‌دهد که در روزهای آینده صعود کند. بر مبنای عوامل فنی، طلا می‌تواند بالای این سطح بماند و در قیمت یک هزار و ۷۷۵ دلار خریدار خواهم بود. بعلاوه به نظر می‌رسد رشد تورم شتاب گرفته است بنابراین عقب‌نشینی قیمت طلا را به جای وحشت و نقد کردن معاملات، فرصتی برای خرید می‌دانم.

این کارشناس توضیح داد: در جهت صعودی، اونس طلا باید از مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار عبور کند که سطح مقاومتی مهمی نیست و سپس باید از سطح یک هزار و ۸۲۵ دلار بگذرد تا بتواند به روند حرکت به سوی مرز یک هزار و ۹۰۰ دلار برگردد. اما اگر روند فروش در هفته جاری شتاب گرفت، طلا آماده تست سطح یک هزار و ۷۵۰ دلار و سپس سطح یک هزار و ۷۲۵ دلار خواهد بود.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز هشدار داد اگر بازده اوراق قرضه و سهام رشد کنند، طلا ممکن است به سطوح پایین‌تری نزول کند.

وی خاطرنشان کرد: اونس طلا پیش از ازسرگرفتن روند صعودی ممکن است امسال تا مرز یک هزار و ۲۰۰ دلار نزول کند. یک مانع دیگر برای طلا، رقابت با بیت کوین است. این ارز رمز از سوی سرمایه‌گذاران به عنوان طلای دیجیتالی قلمداد می‌شود.

اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا

یکی از رویدادهای مهم هفته جاری اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در برابر سنا در روز سه‌شنبه خواهد بود.

بازارها منتظر هستند بانک مرکزی تایید کند که افزایش تورم را نادیده می‌گیرد و نرخ‌های بهره را نزدیک صفر نگه می‌دارد. سرمایه‌گذاران همچنین می‌خواهند بدانند تحت چه شرایطی بانک مرکزی آمریکا معرفی کنترل منحنی بازده را بررسی خواهد کرد.

به گفته اقتصاددان موسسه ING، کلماتی که پاول انتخاب می‌کند، اهمیت خواهد داشت زیرا اظهارات وی مرتبط با انتشار گزارش سیاست پولی نیم‌سالانه بانک مرکزی آمریکا خواهد بود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، هفته جاری توجه سرمایه‌گذاران روی بسته محرک مالی آمریکا خواهد بود و احتمالا مقامات آمریکایی بیشتری بر لزوم تصویب شدن آن تاکید می‌کنند.

آمار اقتصادی مهم هفته جاری

هفته جاری آمار مقدماتی تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه چهارم، کالاهای بادوام و شمار متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج‌شنبه ازجمله گزارش‌های اقتصادی مهم خواهند بود. شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی که معیاری برای سنجش تورم است و روز جمعه در آمریکا منتشر می‌شود از دیگر آمار مورد توجه بازار خواهد بود.

سایر آمار شامل شاخص قیمت مسکن و شاخص اعتماد مصرفی آمریکا هستند که روز سه شنبه منتشر می‌شوند. همچنین آمار فروش خانه‌های جدید این کشور روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: