بازگشت ۷۰ واحد معدنی تعطیل استان همدان به چرخه تولید

بازگشت ۷۰ واحد معدنی تعطیل استان همدان به چرخه تولید

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری ۱۴ پروانه بهره‌برداری معدن در استان صادر شده که فعالیت این واحدها نقش موثری در ایجاد اشتغال، افزایش استخراج و فرآوری مواد معدنی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمد خاکی روز دوشنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: رئیس‌جمهوری درباره توسعه و بهره‌برداری معادن تاکید فراوان دارد و این موضوع در اولویت برنامه‌های استان قرار گرفته است.

وی افزود: برخی از معادن فصلی هستند که با نامساعد شدن شرایط آب و هوایی به حالت نیمه‌تعطیل در می‌آیند و برخی هم پروژه‌ای هستند و نیاز به فعالیت مدام در طول سال ندارند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بیان کرد: بی‌تردید بازگشت معادن راکد در افزایش اشتغال و تولید این منطقه بسیار اثرگذار است و روند بازآفرینی و تقویت معادن غیرفعال با جدیت ادامه دارد.

خاکی یادآوری کرد: از ۲۸۰ معدن موجود در استان همدان ۸۰ مورد در عرصه مصالح ساختمانی، سنگ تزئینی، سنگ‌های فلزی و غیرفلزی غیرفعال هستند که بازگشت آن‌ها به چرخه تولید در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با فعالیت‌های خوب صورت گرفته در بخش معدن در پنج سال اخیر ظرفیت تولید معادن ما از ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده است.

اشتغال بیش از دو هزار نفر در بخش معدن استان همدان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: ماده معدنی جزو انفال است و بهره‌برداران باید بخشی از بهای آن را به عنوان حقوق دولتی به خزانه واریز کنند و تا اوایل بهمن ۱۷ میلیارد تومان به حساب خزانه واریز شده که این رقم نشان از رشد و فعالیت معادن دارد.

خاکی میزان ذخایر ماده معدنی اکتشاف شده استان را یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تن اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری ۱۴ پروانه بهره‌برداری معدن در استان صادر شده که فعالیت این واحدها نقش موثری در ایجاد اشتغال، افزایش استخراج و فرآوری مواد معدنی دارد.

وی عنوان کرد: برای فعال سازی و بهره‌برداری از این معادن با همکاری بخش خصوصی در مجموع ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است. 

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اشتغال دو هزار و ۴۰۰ نفر در بخش معدن استان همدان، خاطرنشان کرد: امسال ۱۰۲ نفر در واحدهای جدید معدنی این استان مشغول به کار شده‌اند. 

وی همچنین از صدور ۲۶ پروانه اکتشاف در ۱۰ ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۱۸ گواهی کشف نیز برای فعالان عرصه معدن استان همدان صادر شده است. 

به گفته خاکی برداشت غیرمجاز ماده معدنی سیلیس معضل ۲۰ ساله استان بود که در سال‌های اخیر با هم‌افزایی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با سازمان صمت به شدت کاهش پیدا کرده است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه ۸۰ درصد معادن استان مجهز به واحد فرآوری هستند ابراز کرد: به معادنی که نیاز به فرآوری داشته باشند مجوزهای لازم داده می‌شود.  

خاکی با اشاره به توسعه صنایع معدنی فروسیلیس، استحصال منیزیم از دولومیت، کنستانتره آهن و گندله‌سازی تاکید کرد: با راه‌اندازی این صنایع به دنبال ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی معادن هستیم.

بر اساس گزارشی از ایرنا، از ۶۷ نوع ماده معدنی کشور ۳۰ نوع در معادن همدان استخراج و فرآوری می‌شود و در مجموع همدان حدود دو میلیارد تن از ذخیره ۶۰ میلیارد تنی اکتشاف شده کشور را دارا است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: