فولاد مبارکه آیینه تمام‌نمای کار ایمن و علمی
مدیر HSE فولاد مبارکه عنوان کرد:

فولاد مبارکه آیینه تمام‌نمای کار ایمن و علمی

در پی اخذ نخستین گواهینامه «استقرار راهنمای مدیریت کار ایمن در دوران بیماری کووید19» 2020: 45005: ISO در کشور توسط شرکت فولاد مبارکه، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه در بیان اهمیت این دستاورد گفت: فولاد مبارکه توانست با کار تیمی بسیار منسجم، خلاقانه و منطبق با منطق و هم‌تراز با استانداردهای جهانی، شیوع ویروس کرونا را مدیریت و در واپسین روزهای بهمن‌ ماه پس از سه روز ممیزی توسط شرکت SGS سوئیس، این گواهینامه را اخذ کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه در گفت‌وگویی اظهار داشت: یک سال از شیوع ویروس کرونا گذشت و فولاد مبارکه توانست با کار تیمی بسیار منسجم، خلاقانه و منطبق با منطق و هم‌تراز با استانداردهای جهانی، شیوع این ویروس را مدیریت و در واپسین روزهای بهمن‌ ماه پس از سه روز ممیزی توسط شرکت SGS سوئیس، این گواهینامه را اخذ کند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه دنبال کنید.

فعالیت‌های انجام‌شده در این یک‌ سال برگرفته از سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و با بهره‌گیری از تجارب کارشناسان مجرب در این حوزه بود که توانستند ظرف  مدت کوتاهی سیستمی نظام‌مند در جهت غربالگری، بیماریابی و حمایت‌های درمانی و روانی اجتماعی را تدوین و جاری‌سازی کنند. به‌عنوان نمونه می‌توان به تدوین حدود 28 عنوان پروتکل بهداشتی ظرف مدت کوتاه، انجام بازرسی‌های مستمر، بیماریابی و غربالگری بیماران و موارد مشکوک و همچنین ایجاد سیستم حمایت روانی اجتماعی از مبتلایان به کرونا اشاره کرد. این سیستم از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت است، زیرا هم موارد پیشگیری، هم بیماریابی و غربالگری، درمان و حمایت‌های روانی اجتماعی در دوران قرنطینه تا بازگشت به کار مجدد کارکنان را پیش‌بینی کرده است.

نگاه راهبردی فولاد مبارکه به مقابله با بیماری کرونا چگونه بوده است؟

فولاد مبارکه به‌عنوان یک تولیدکننده استراتژیک در کشور، سلامت و ایمنی کارکنان را اولویت اول خود می‌داند و با اعتقاد به تولید ایمن، در تمامی اهداف و برنامه‌های خود، حمایت‌های لازم از سلامتی کارکنان را مدنظر قرار می‌دهد. با شیوع بیماری کووید 19، علاوه‌بر اقدامات داخلی، شرکت در قالب مسئولیت‌های اجتماعی خود با تولید و اهدای تجهیزات و اکسیژن رایگان به بیمارستان‌های درمانگر کرونا به حمایت از هم‌وطنان شتافت. حمایت روانی اجتماعی از بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا نیز از فعالیت‌هایی بود که برای اولین بار در شرکت و توسط تیم مددکاری اجتماعی و مراکز مشاوره در راستای سلامت روانی این عزیزان و همچنین کاهش استرس ناشی از ابتلای به بیماری انجام گرفت.

این اقدامات در تداوم فرایند تولید چه تاثیری داشته است؟

تهیه و تجهیز امکانات لازم در اندک زمانی پس از شیوع کرونا دلیلی بر تعهد مدیریت ارشد سازمان در مقوله سلامت جسمی، روحی و روانی کارکنان است، زیرا اگر حمایت‌های لازم از کارکنان انجام نمی‌شد، این زحمتکشان با آسودگی نمی‌توانستند رکوردهای تولید را یکی پس از دیگری ثبت کنند. می‌توان گفت سلامتی جسمی با روح و روان کارکنان عجین است و همین حمایت‌ها و فعالیت‌ها بود که توانست آرامش را در شرکت ایجاد کند تا هیچ فعالیت تولیدی حتی برای یک لحظه متوقف نشود.

ارزیابی شما از میزان رضایت کارکنان در زمینه این اقدامات چگونه است؟

نظرسنجی QHS1 و QHS2 و رضایت کارکنان از خدمات بهداشتی، ایمنی و درمانی در این یک‌ ساله با توجه به تمامی مشکلات حاکی از درک کارکنان از وضعیت موجود و اهمیت اجرای دستورالعمل‌ها است.

سخن پایانی؟

از همکاری و مساعدتی که تمامی واحدها از جمله معاونت نیروی انسانی، اعم از آموزش، مدیریت شهری، خدمات عمومی، امور اداری، روابط عمومی (با اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع و اثربخش)، حراست، فناوری اطلاعات، واحدهای تولیدی و خدمات فنی و پشتیبانی در این یک‌ ساله با مجموعه بهداشت حرفه‌ای و ایمنی و محیط‌زیست داشته‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوار هستم با حمایت مدیریت ارشد سازمان این فعالیت‌ها تا پایان دوره شیوع کرونا ادامه یابد. برای همه کارکنان و خانواده محترم ایشان از درگاه ایزد متعال آرزوی صحت و سلامتی دارم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
به‌روزرسانی سیستم اتوماسیون و ابزار دقیق ماشین 3 ریخته‌گری
چتر حمایتی فولاد مبارکه بر سر واحدهای کوچک و متوسط
فولاد مبارکه منشا آثار خیر زیادی برای منطقه و کشور بوده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: