بررسی روند قیمت شمش فولادی
طی دوره 11 ماهه امسال؛

بررسی روند قیمت شمش فولادی

شمش فولادی در سال جاری یکی از محصولات پرمعامله در بورس کالا بوده و طی 11 ماهه امسال روند افزایش قیمت را به ویژه تا پایان بهمن ماه طی کرده است. در این مدت،‌ بسیاری از تولیدکنندگان این محصول توانستند با فروش شمش فولادی در بورس کالا، سود قابل توجهی را کسب کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، سه میلیون و 360 هزار و 336 تن شمش فولادی یا بلوم در بورس کالا در 564 نوبت مورد معامله قرار گرفت. نمودار 1 نشان می‌دهد میانگین قیمت معاملات شمش فولادی در این 11 ماه 92 هزار و 806 ریال به ازای هر کیلوگرم بوده است. اما نکته قابل توجه این است که شرکت‌های فولادی عموما چندین محصول با کیفیت‌های مختلف به صورت درجه 1، 2 و 3 تولید می‌کنند، در حالی که بورس کالا عموما پذیرای محصول درجه 1 آن‌ها است که کیفیت بسیار بالایی دارد.

شرکت 1 توانسته است طی 11 ماه امسال 323 هزار و 486 تن شمش فولادی را با نرخ میانگین 89 هزار و 611 ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش برساند. در گزارش ماهانه این شرکت، میزان فروش شمش در بازار داخلی 483 هزار و 423 تن عنوان شده و میانگین قیمت شمش نیز 83 هزار و 414 ریال به ازای هر کیلوگرم است.

شرکت 2 حدود 800 هزار و 950 تن شمش فولادی را در بورس کالا مورد معامله قرار داده است که میانگین معامله شمش این شرکت در بورس طی 11 ماه سال جاری 91 هزار و 884 ریال بوده است. در گزارش ماهانه این شرکت آمده در 11 ماه امسال یک میلیون و 99 هزار تن شمش فولادی در بازار داخلی با نرخ میانگین 75 هزار ریال به فروش رفته است.

شرکت 3 طی 11 ماه امسال توانسته است 439 هزار و 500 تن شمش فولادی را با نرخ میانگین 87 هزار و 208 ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش برساند. این شرکت در گزارش 11 ماهه خود آورده است که 398 هزار و 371 تن شمش فولادی را در بازار داخلی با نرخ میانگین 83 هزار و 753 ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته است.

شرکت 4 طی 11 منتهی به 30 بهمن سال جاری 178 هزار و 600 تن شمش فولادی را در بورس کالا با نرخ میانگین 90 هزار و 893 ریال به ازای کیلوگرم به فروش رسانده است. این شرکت در گزارش 11 ماهه سال جاری خود عنوان کرده که 208 هزار و 22 تن شمش فولادی را در بازار داخلی با نرخ میانگین 75 هزار و 660 ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته است.

شرکت 5 در 11 ماه امسال موفق شده 395 هزار و 281 تن شمش فولادی را با نرخ میانگین 91 هزار و 580 ریال به ازای هر کیلوگرم مورد معامله قرار دهد. این شرکت در گزارش 11 ماهه خود میزان فروش داخلی شمش فولادی خود را 576 هزار و 683 تن با نرخ میانگین 80 هزار و 127 ریال به ازای هر کیلوگرم اعلام کرده است.

در نرخ‌های شرکت‌های یاد شده با میانگین نرخ معاملات در بورس کالا تفاوت نسبتا کمی وجود دارد اما نکته قابل توجه پایین بودن نرخ معاملات همه این شرکت‌ها پایین‌تر از نرخ میانگین بورس است. نکته مهم دیگر تفاوت میان میانگین 11 ماهه قیمت معامله در بورس کالا با قیمت ارائه شده در گزارش 11 ماهه این شرکت‌ها است.

تفاوت مشاهده شده در نمودار 1 برای نرخ بورس کالا و کدال نیز این است که شرکت‌ها کالای درجه 2 و 3 خود را باید خارج از بورس عرضه کنند که البته حجم کمی را شامل می‌شود نرخ آن پایین‌تر از کالای درجه 1 است. از این رو، میانگین نرخ فروش آن‌ها برای 11 ماه امسال در کدال به صورت میانگین بیان می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: