حمایت از واحدهای تولیدی انگیزه اصلی طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر
مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی تاکید کرد:

حمایت از واحدهای تولیدی انگیزه اصلی طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، رشد بخش تولید در کشور را ازجمله انگیزه‌های اصلی طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر دانست و با اشاره به سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد تومانی شرکت آلومنیوم المهدی، حمایت همه دستگاه‌های متولی برای اجرای این طرح را ضروری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، ضرورت توسعه بخش تولید لازمه رشد و استقلال اقتصادی است و در خصوص اهمیت بخش تولید و توسعه و رشد آن همین بس که چندین سال به عنوان محور اصلی در نام‌گذاری و سیاست‌های کشور مورد توجه قرار گرفته است. وزارت صمت نیز با توجه به مسئولیت‌های خود در این زمینه، به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه صنعت و معدن، طرح‌ها و برنامه‌های متعددی را برای حرکت در مسیر تعالی رشد اجرا کرده است و همچنان این مهم را دنبال می‌کند.

یکی از این طرح‌ها استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی و ظرفیت بنگاه‌های برتر کشور در توسعه بخش تولید به ویژه در حوزه‌های نیاز کشور در قالب اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر است؛ در حقیقت این طرح پس از ماه‌ها بررسی الگو‌های مختلف سرمایه‌گذاری در دنیا، ارزیابی شرایط اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور و رصد و پایش بخش تولید، صنایع و واردات به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نیز ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی به مرحله اجرا در آمد و در نخستین فاز اجرای آن پنج تفاهم‌نامه‌ مجزا بین وزارت صمت و پنج بنگاه اقتصادی بزرگ و برتر کشور، در مجموع به ارزش 6.1 میلیارد دلار منعقد شد.

شرکت آلومینیوم المهدی با ظرفیت تولید 163 هزار تن محصول در سال، در کنار شرکت شیرین عسل، ماشین‌سازی اراک، نفت سپاهان و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، چهار بنگاه اقتصادی هستند که در فاز اول اجرای این طرح مشارکت دارند.

استفاده از پتانسیل شرکت‌های خصوصی برای توسعه تولید

حمید مهتدی این اقدام وزارت صمت را یک ابتکار عمل هوشمندانه در راستای ارتقا حوزه تولید دانست و اظهار داشتت: نفس این طرح این است که شرکت‌هایی که توانایی و پتانسیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای را دارند توسط وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت تحت حمایت قرار گیرند و در کنار آن با هماهنگی که با دستگاه‌های دیگر به عمل می‌آید، اهداف توسعه‎‌ای و تولیدی این شرکت‌ها تحقق یابد.

استقبال خوب بخش خصوصی از طرح  اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی حمایت از واحدهای تولیدی و رشد بخش تولید در کشور را انگیزه و علت اصلی این طرح و امضای تفاهم‌نامه‌‌ها اعلام کرد و افزود: این اقدام از سوی وزارت صمت به عنوان متولی صنعت در کشور یک کار بسیار پسندیده‌ای است که از طرف بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های تولیدی نیز به شدت مورد استقبال قرار گرفت و امیدوارم با عنایتی که به عمل می‌آید بتوانیم طرح‌های مورد نظر شرکت را اجرا و انجام دهیم.

اجرای پنج طرح به ارزش 40 هزار میلیارد تومان توسط شرکت آلومنیوم المهدی

وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت اجرای این طرح گفت: شرکت آلومینیوم المهدی، پنج طرح به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان را در مرحله اول در دستور کار قرار داده است. سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه، تولید بوکسیت و بیلت و کویل ازجمله طرح‌هایی هستند که شرکت آلومینیوم المهدی آمادگی سرمایه‌گذاری در آن‌ها را اعلام کرده است و امیدوار هستیم از پنج طرح اعلام شده، حداقل دو طرح را در سال ۱۴۰۰ به نتیجه برسانیم.

ضرورت حمایت همه دستگاه‌های متولی برای اجرای طرح

بر اساس این گزارش، مهتدی در بخش دیگر صحبت‌های خود، رویکرد وزارت صمت در استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و عنوان کرد: در خصوص صنعت آلومینیوم، نیاز به توجه بیشتر به صنایع پایین‌دستی احساس می‌شود و احداث صنایع پایین‌دستی آلومینیوم به عنوان بازار مصرف محصولات تولید شده، ضروری به نظر می‌رسد. در صورت حمایت متولیان در همه بخش‌ها و دستگاه‌ها از این طرح، این اقدام باعث حرکت رو به رشد صنایع و بخش تولید در کشور خواهد بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاه و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: