گسترش سبد محصولات آلومراد در سال 1400
محمد جعفری‌فرد، مدیرعامل شرکت آلومراد در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

گسترش سبد محصولات آلومراد در سال 1400

صنعت آلومینیوم کشور در سال 1399 برخلاف سال‌های قبل از آن، رونق نسبتا مناسبی را در حوزه تولید محصولات پایین‌دستی آلومینیوم تجربه کرد؛ چراکه تحریم‌ها از یک سو عمده تقاضای محصولات پایین‌دستی آلومینیوم را به سمت تولیدکنندگان داخلی سوق داد و از سوی دیگر، افزایش قابل توجه میزان تولید شمش آلومینیومی به عنوان ماده اولیه و افزایش عرضه آن در بورس کالا تعادل را به بازار داخلی بازگرداند و تقاضای مصرف‌کنندگان داخلی را به نوعی پاسخ داد. تولیدکنندگان محصولات پایین‌دستی صنعت آلومینیوم نیز به نوعی از این فرصت به نحو احسن استفاده کردند و میزان تولید خود را افزایش دادند. در همین راستا با محمد جعفری‌فرد، مدیرعامل شرکت آلومراد به گپ‌وگفت نشسته‌ایم. وی در رابطه با برنامه‌های سال 1400 این شرکت می‌گوید که در همین سال با بررسی بازارهای صادراتی کشورهای همسایه قصد داریم محصولات تولید شده خود را صادرات کرده و همچنین می‌خواهیم محصولات جدیدی را به خطوط تولید شرکت آلومراد اضافه کنیم تـا هم تنوعی در تولید شکل بگیرد و هم از طرف دیگر، سهم خود را از بازار سیم و کابل کشور افزایش دهیم. متن کامل این این گفت‌گو را در ادامه خواهید خواند:

در ابتدا، توضیحاتی در خصوص تاریخچه فعالیت شرکت آلومراد بفرمایید.

شرکت آلومتک در سال 1356 به عنوان سهامدار عمده، شرکت آلومراد را به عنوان تولیدکننده خط راد آلومینیومی تاسیس کرد که تامینکننده ماده اولیه شرکت آلومتک نیز است. پس از آن، شرکت آلومراد در طی این سالها، با گسترش فعالیتهای خود، توانست سهم قابل توجهی از بازار را با احداث کوره ذوب و خط DC  و راهاندازی خط تولید راد آلیاژی در حوزه تولید بیلتهای آلومینیومی، به خود اختصاص دهد.

تولید محصولات آلومراد به طور مشخص، به چه میزانی است؟

شرکت آلومراد دو محصول به صورت عمده تولید میکند که شامل راد خالص آلومینیومی و راد آلیاژی و همچنین بیلتهای آلومینیومی و آلیاژی است. ظرفیت تولید راد آلومینیومی و آلیاژی در مجموع 27 هزار تن در سال بوده و ظرفیت تولید انواع بیلتهای آلومینیومی نیز 10 هزار تن در سال برآورد شده است. کلیه شرکت‌های تولیدکننده سیم‌های هادی میتوانند در زمره مشتریان شرکت آلومراد قرار گیرند. برنامه‌ای که برای گسترش سبد محصولات خود داریم این است که بتوانیم به سمت بازارهای هدف یا محصول نهایی پیشروی داشته باشیم. باید توجه داشت که بیلتهای آلومینیومی مواد اولیه مورد نیـــاز برای پروفیلهای صنعتی و ساختمانی در کشور به شمار میرود؛ از این رو بنا داریم در مراحل بعدی پیشرفت، به سمت تولید پروفیلهای صنعتی و ساختمانی گام برداریم که در سال 1399 نیز در این جهت گامهای مثبتی برداشته شده است.

در سال 1399، چه عملکردی در تولید و فروش محصولات خود به نمایش گذاشتید؟

در سال 1398 به طور کلی، حدود هشت هزار تن محصول تولید شده در این شرکت، به فروش رسید. این در حالی است در سال 1399 با همت و تلاشی که به همراه همکاران در این زمینه داشتیم، موفق شدیم میزان تولید را در شرکت به 14 هزار تن افزایش دهیم. به این ترتیب، میتوان ادعا کرد رکورد 10 ساله تولید در شرکت آلومراد شکسته شد. لازم به ذکر بوده که همواره در این مجموعه تلاش بر این پایه استوار بوده است که با توجه به تجربیاتی که طی این 50 سال به دست آوردهایم، کیفیت سرلوحه تولید محصولات قرار بگیرد. دلیل اثبات این ادعا نیز مشتریان محصولات هستند که اذعان دارند محصولات تولید شده در شرکت آلومراد از بهترین کیفیت در سطح کشور نسبت به سایر تولیدکنندگان برخوردار هستند.

سطح تکنولوژی خطوط تولید در چه وضعیت بوده و آیا به فکر بهروزرسانی آنها هستید؟

دستگاهها و ماشینآلات مستقر در خطوط تولید شرکت آلومراد، جزو جدیدترین و بهروزترین دستگاههای تولیــــد راد در کشـــور محسوب میشوند؛ با توجه به این موضوع، در حوزه تولید راد نقاط ضعفی از جهت دارا بودن دستگاه مشاهده نمیشود اما با این حال برای بهبود کیفیت و کمیت تولید، در سال 1400 ماشینآلات جدیدی را به خطوط تولید کنونی شرکت آلومراد اضافه خواهیم کرد.

فرایندی که محصولات این شرکت برای به فروش رسیدن طی میکند، به چه نحوی است؟

همانگونه که ذکر شد، محصولات شرکت آلومراد در صنعت سیم و کابل مصرف میشود. مفتول آلومینیومی، مواد اولیه برای مصرف در شرکتهای تولیدکننده هادی آلومینیومی است و برای عرضه این محصولات، معمولا از طریق مذاکره با شرکتهای هدف، برای فروش اقدام میکنیم.

مهمترین برنامههای سال 1400 که آلومراد در دستور کار خود قرار داده، چیست؟

همانطور که گفته شد، در حال بررسی و مطالعات پیرامون گسترش سبد محصولات خود هستیم که در این راستا در سال 1400 محصولات جدیدی را به تولیدات شرکت آلومراد اضافه خواهیم کرد. به طوری که محصولات جدید برای اولین بار در تاریخ این شرکت به تولید و فروش خواهند رسید. لازم به یادآوری است که در سال 1399، برای افزایش میزان تولیدات، یک دستگاه کوره ذوب جدید با ظرفیت 40 تن در این شرکت وارد مدار تولید کردیم و در ادامه روند توسعه تولیدات، بنا داریم از ظرفیت این کوره به صورت کامل استفاده کنیم و محصولات نهایی خروجی از این کوره ذوب را در بازار عرضه کنیم. برای فروش صادارتی نیز با بررسی و مطالعه دقیق وضعیت و تقاضای بازار کشورهای اطراف، حتما این امر را در سال 1400 در دستور کار قرار داده و میزان صادرات محصول خود را افزایش خواهیم داد.

سخن آخر...

در سال 1400، به شعارهایی که تا کنون سرلوحه کار شرکت آلومراد بوده است، پایبند بوده و سعی میکنیم تا ارزشهایی چون ارتقای فناوری، تنوع و گسترش محصولات، دستیابی به وفاداری مشتریان و جلب رضایت ذینفعان تلاش کنیم و این مهم را به ثمر برسانیم.

گفت‌وگو: فاطمه حفیظی

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: