کمبود نقدینگی به سال جدید منتقل شد
مدیرعامل شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان:

کمبود نقدینگی به سال جدید منتقل شد

مدیرعامل شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان گفت: کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین چالشی بود که در سال گذشته بسیاری از تولیدکنندگان ازجمله همین شرکت، با آن مواجه بوده‌اند؛ ضمن اینکه هنوز بخشی از مطالبات ما از فروش محصول توسط مشتریان پرداخت نشده است که این موضوع می‌تواند اثرات منفی بر فعالیت هر واحد تولیدی داشته باشد.

حسن منوری قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان از سال 1372 تاکنون در تولید پروفیل‌های آلومینیومی فعالیت دارد. ظرفیت تولید این شرکت ماهانه 300 تن بوده که کنون با صد در صد ظرفیت، در حال تولید پروفیل آلومینیومی هستیم. در هر نوبت تولید 60 درصد از محصولات خود را صادر می‌کنیم. با وجود اینکه نوسانات نرخ ارز روی صادرات تمام صنایع تاثیرگذاری مستقیم دارد، تا به امروز در فروش صادراتی این شرکت وقفه‌ای ایجاد نکرده است و این امر را در هر نوبت به صورت کامل انجام می‌دهیم.

وی در خصوص چالش‌های سال 1399، بیان کرد: تاکنون مانند بسیاری از شرکت‌ها که برای صادرات محصولات خود چالش‌های زیادی را بر سر راه خود تجربه می‌کنند، دچار مشکلی نشده‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم میزان صادرات خود را نیز افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان اذعان کرد: کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین چالشی بود که در سال گذشته بسیاری از تولیدکنندگان ازجمله همین شرکت، با آن مواجه بوده‌اند. ضمن اینکه هنوز بخشی از مطالبات ما از فروش محصول توسط مشتریان پرداخت نشده است که این موضوع می‌تواند اثرات منفی بر فعالیت هر واحد تولیدی داشته باشد.

این تولیدکننده محصولات آلومینیومی خاطرنشان کرد: مواد اولیه مورد استفاده این شرکت برای تولید پروفیل آلومینیومی‌، شمش خالص است که آن را از بورس کالای ایران تهیه می‌کنیم. به هر میزان که بخواهیم شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا وجود دارد و در تامین آن با مشکلی روبه‌رو نیستیم.

قهرمانی در خصوص برنامه توسعه‌ای در سال 1400 اظهار کرد: در جهت گسترش فعالیت خود در سال 1400، در نظر داریم خطوط تولید خود را افزایش دهیم و با به‌روزرسانی و توسعه خطوط تولید، محصولات بیشتر و با کیفیت بالاتری تولید و روانه بازار داخلی و صادراتی کنیم.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان در پاسخ به سوال خبرنگار «فلزات آنلاین» مبنی بر اینکه تکنولوژی به کار رفته شده در خطوط تولید این شرکت، چیست، گفت: در این شرکت از آخرین و به‌روزترین تکنولوژی دنیا استفاده شده که آن را از کشور ایتالیا تامین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ممکن است این سوال پیش آمده باشد که در صورتی که یکی از قطعات این دستگاه‌ها دچار مشکل شوند، به علت خارجی بودن آن‌، چطور این مشکل را برطرف می‌کنیم؟ باید گفت که در این شرایط، تکنسین‌های مستقر در شرکت به نحو احسن، تعمیرات را شروع می‌کنند و به علت داشتن مهارت کافی، زمان زیادی صرف انجام این کار نمی‌کنند. به این ترتیب، به بهره‌گیری از تکنسین‌های خارجی و یا واردات قطعات یدکی از خارج از کشور وابسته نیستیم.

این تولیدکننده در مورد ارزیابی عرضه و معامله صادراتی شمش آلومینیوم در بورس کالای ایران، تصریح کرد: بعد از گذشت مدت زمان زیادی، اولین عرضه صادراتی صورت گرفت که این یک کار بسیار ارزشمند تلقی می‌شود و به شدت برای صنعت آلومینیوم کشور می‌تواند موثر واقع شود؛ به شرط آنکه این روند ادامه پیدا کند و توقفی در انجام آن، صورت نگیرد.

قهرمانی در پاسخ به سوال خبرنگار «فلزات آنلاین» مبنی بر اینکه معاملات صادراتی در بورس کالا تا چه اندازه بر شفاف‌تر شدن امر صادرات کمک می‌کند، بیان کرد: این کار تا حد بسیار زیادی به شفافیت صادرات کمک خواهد کرد زیرا باعث روشن شدن و ثبات قیمت صادرات می‌شود.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم سراج آذربایجان درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر قیمت تمام شده محصولات این شرکت، خاطرنشان کرد: بخشی از مطالبات ما که هنوز پرداخت نشده، مربوط به صادرات محصول بوده و این در حالی است که دلار روند کاهشی را طی می‌کند و این امر موجب ضرر برای ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر دولت بتواند ثبات قیمت ایجاد کند و حباب قیمتی را از بین ببرد، شرایط تولید و فروش برای تمام تولیدکنندگان ازجمله ما، بهتر خواهد شد زیرا نوسانات نرخ ارز و در پی آن، قیمت مواد اولیه و قیمت تمام شده محصول، چیزی جز ضرر برای ما ندارد.

وی در تکمیل صحبت خود در خصوص عدم وجود توانایی خرید شمش خالص از بورس کالا توسط برخی از تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: در خصوص به وجود آمدن این مشکل، باید گفت ممکن است این دسته از تولیدکنندگان کد بورسی دریافت نکرده باشند و یا فعالیت رسمی نداشته باشند و اسم واحدهای تولیدی خود را در سامانه به ثبت نرسانده باشند. مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که این دو نمونه، از جمله مشکلات موجود است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: