حمایت از 150 شرکت دانش‌بنیان در 20 ماه گذشته

حمایت از 150 شرکت دانش‌بنیان در 20 ماه گذشته

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، رضا نقی‌پور اصل در این دیدار که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری برگزار شد، نخست ضمن معرفی شرکت مادر‌تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، گزارشی از تاریخچه تاسیس، فعالیت‌ها و همچنین اهمیت اقدامات، عملکرد و برنامه‌های آتی صحا ارائه کرد.

مدیرعامل صحا عملکرد صندوق در سال ۹۹ را بی‌نظیر توصیف و بیان کرد: در سال ۹۹ که از سوی رهبر معظم انقلاب مزین به شعار جهش تولید شده بود، علیرغم فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و همچنین همه‌گیری بیماری کرونا، با همت و تلاش همه همکاران توانستیم ضمن تحقق عملی شعار جهش تولید در صنایع پیشرفته، رکورد‌های قابل توجهی را در زمینه ارائه خدمات مختلف ثبت نماییم که در ۲۵ سال فعالیت صندوق بی‌نظیر بود.

رضا نقی‌پور اصل افزود: طی ۲۰ ماه گذشته از بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان حمایت کرده‌ایم و در سال ۹۹ علی‌رغم مشکلات و چالش‌های پیشرو، شاهد رشد ۷۰ درصدی در ارائه تسهیلات، رشد ۳۷ درصدی در صدور ضمانت‌نامه‌ها، کاهش ۳۵ درصدی در هزینه‌های صندوق و افزایش ۴۵ درصدی در آمد‌های صندوق بودیم که مجموع این عملکرد‌ها موجب جابه‌جایی رکورد‌ها در ۲۵ سال فعالیت صندوق شد.

مدیرعامل صحا خاطرنشان کرد: تدوین، تایید و تصویب ساختار سازمانی صندوق بعد از ۲۵ سال فعالیت در کنار اقداماتی از قبیل افزایش مصوبات طرح‌ها، رشد وصول مطالبات، رشد بیشترین گردش پولی، توجه به دولت الکترونیک و کاهش زمان ارائه تسهیلات از دیگر برنامه‌ها و عملکرد‌های موفق صندوق در سال گذشته بود که به عنوان مثال در ارائه تسهیلات با اصلاح فرایند‌ها تسهیلات مصوب برخی مجموعه‌ها در بازه زمانی دو هفته پرداخت شده است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به برنامه‌های صحا برای حمایت و پشتیبانی هرچه بهتر از صنایع پیشرفته تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ مانع‌زدایی را در سرلوحه کار‌های خود قرار داده‌ایم و تلاش کرده‌ایم با تسهیلگری، اصلاح فرایند‌ها و کاهش بروکراسی در ارائه خدمات، به دنبال تحقق عملی شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در حوزه صنایع‌هایتک و دانش‌بنیان باشیم و به همین منظور، تمام عزم خود را جزم کرده‌ایم تا از همه ظرفیت‌های موجود در کشور به ویژه در بدنه دولت، جهت کمک و حمایت از این صنایع استفاده کرده و شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش در صنایع پیشرفته کشور باشیم.

نقی‌پور اصل افزایش سرمایه صندوق را یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران صحا دانست و اضافه کرد: سرمایه فعلی صحا متناسب با نیاز شرکت‌های حوزه صنایع پیشرفته نیست لذا انتظار داریم با افزایش تعامل بین صحا و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، بتوانیم از توان و ظرفیت آن معاونت جهت معرفی و تشریح عملکرد و دستاورد‌های صندوق در حمایت از صنایع‌ های‌تک کشور و همچنین رایزنی با مقامات مسئول اقتصادی دولت برای افزایش سرمایه صندوق استفاده نماییم.

وی خاطر نشان کرد: در بحث افزایش سرمایه صندوق، وزیر محترم صمت نیز طی نامه‌ای از ریاست محترم جمهوری درخواستی مبنی بر افزایش سرمایه صندوق از طریق منابع صندوق نوآوری و شکوفایی درقالب عاملیت داشته‌اند که‌ امیدواریم با موافقت ریاست محترم جمهور بتوانیم از این ظرفیت نیز برای حمایت هرچه بهتر از صنایع پیشرفته کشور استفاده نماییم

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به نقی‌پور اصل و هیئت همراه، از زحمات مدیران این مجموعه در حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کشور تقدیر و تشکر کرد.

ستاری با اشاره به صحبت‌های مدیرعامل صحا در خصوص مشکلات و چالش‌های پیش روی صندوق بیان کرد: با توجه به گسترش و پیشرفت روز افزون دامنه صنایع‌ های‌تک و دانش‌بنیان در کشور باید نگاه‌ها نسبت به آن نیز تغییر کند و حمایت‌های بیشتری از این صنایع به عمل آید.

وی از صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به عنوان یکی از با سابقه‌ترین مجموعه‌های حمایتی فعال در بدنه دولت یاد کرد و گفت: با توجه به تغییر رویکرد صندوق از صنایع الکترونیک به پیشرفته باید افزایش سرمایه آن نیز متناسب با این تغییر صورت می‌گرفت.

در ادامه این نشست موضوعاتی از قبیل راه‌های تعامل بیش از پیش صحا با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، راه‌های افزایش سرمایه صندوق با استفاده از ظرفیت این معاونت در دولت و استفاده صندوق از ظرفیت‌های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
بازنگری در فرآیندها در راستای حمایت از صنایع پیشرفته
ضرورت تشکیل کارخانه‌های نوآورانه و فناورانه
تشکیل کنسرسیوم صندوق‌های دولتی در راستای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان
حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت ماست
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: