تقسیم سود 60 تومانی در مجمع «ومعادن»

تقسیم سود 60 تومانی در مجمع «ومعادن»

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور صاحبان سهام این شرکت برگزار و 60 تومان سود به ازای هر سهم میان سهامداران توزیع شد.

مجمع عمومی عادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 30 اسفند 99، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره با حضور اعضای هیئت رئیسه و 78 درصد سهامداران برگزار شد.

گزارش فعالیت هیئت مدیره

در این مجمع، شهبازی به نمایندگی از مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارائه گزارش عملکرد شرکت پرداخت و اظهار داشت: شرکت‌های فولاد مبارکه، صدر تامین، صندوق بیمه روستائیان، بانک پاسارگارد، سرمایه‌گذاری ملی، صبانور، گروه مالی ملت، پرتو تابان معادن و فلزات از جمله سهامداران «ومعادن» محسوب می‌شوند.

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با رویکرد سرمایه‌گذاری و بنگاهداری، حفظ و ارتقای ثروت سهامداران را مهم‌ترین اصل برای خود می‌داند و تلاش می‌کند ضمن استفاده بهینه از سرمایه‌های انسانی و منابع مالی، در زنجیره ارزش صنایع که دارای مزیت رقابتی هستند، سرمایه‌گذاری کند تا با خلق ارزش در قالب ترکیب سود، با افزایش ارزش سرمایه‌گذاری، رضایتمندی سهامداران و ذی‌نفعان را محقق سازد.

شهبازی خاطرنشان کرد: در سال 1399 درآمد عملیاتی شرکت 82 هزار میلیارد ریال بوده و در این سال توانسته با فعالیت‌های خود سود خالص 94 هزار میلیارد ریالی را کسب کند. در حالی که سود خالص شرکت در سال 1398 حدود دو هزار و 800 میلیارد توان بوده است.

نماینده مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به طرح‌های در دست اقدام شرکت‌های زیرمجموعه، بیان کرد: ارزش ارزی سرمایه‌گذاری‌های «ومعادن» سه میلیارد یورو و ارزش ریالی آن‌ها 19 هزار میلیارد تومان است. در این رابطه ازجمله طرح‌ها و پروژه‌های عمده در حال پیشرفت گروه که تا انتهای سال 1400 به بهره‌برداری می‌‌رسند، می‌توان به بهبود کیفیت محصول کارخانه پلیکام خط ۴ گل‌گهر، واحد آبگیری و فیلتراسیون باطله کنسانتره ۵، ۶ و ۷ گل‌گهر، افزایش ظرفیت کنسانتره خطوط ۵، ۶ و ۷ گل‌گهر، خط‌ سوم کنسانتره دو میلیون تنی گهر زمین و... است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته، 68 درصد از کنسانتره، 40 درصد گندله، 24 درصد آهن اسفنجی، ۱۲ درصد فولاد خام و ۵ درصد از محصولات نهایی فولادی تولید شده در کشور توسط شرکت‌های زیرمجموعه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تولید شده بود.

شهبازی تصریح کرد: مهم‌ترین طرح‌های به بهره‌برداری رسیده شرکت در سال 1399 شامل کارخانه پنج میلیون تنی کنسانتره گهر زمین، طرح انتقال آب خلیج فارس، احداث واحد خردایش شماره 2 با ظرفیت 15 میلیون تن و احداث کارخانه یک میلیون تنی هماتیت در گل‌گهر، ارتقای نیروگاه سمنان از 162 مگاوات به 183 مگاوات در شرکت پویا انرژی و... است.

نماینده مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در خصوص مهم‌ترین برنامه‌‌های آتی شرکت، ابراز کرد: در بخش معدن تلاش جهت توسعه فعالیت‌های اکتشافی به منظور کشف معادن جدید و ارزشمند سنگ‌آهن، عناصر نادر خاکی، پیگیری تملک دارای‌ها و شرکت‌های ارزنده در دست واگذاری از سوی دولت، شرکت در مزایده واگذاری معادن و محدوده‌های اکتشافی، برنامه‌های شرکت در بخش طرح‌های توسعه‌ای و دانش فنی شامل تسریع و تسهیل در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح شرکت‌های فرعی و سرمایه‌پذیر، تامین منابع مالی جهت اجرای طرح‌های توسعه و تکمیل زنجیره‌های تولید، تلاش جهت توسعه دانش فنی و تکنولوژی گروه از طریق بهره‌گیری از توان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی است.

وی اضافه کرد: برنامه‌های «ومعادن» در حوزه حمل و نقل شامل توسعه توان لجستیکی گروه جهت پشتیبانی از حمل و نقل سریع و ارزان محصولات به بازارهای هدف و احداث اسکله و پایانه مکانیزه ریلی مواد معدنی بندر شهید رجایی جهت ایجاد ترمینال تخصصی مواد معدنی با ظرفیت نهایی ۵۰ میلیون تن است.

شهبازی اضافه کرد: همچنین دیگر برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تنوع بخشی به سبد محصولات متناسب با نیازها و الزامات بازارهای بین‌المللی، تلاش جهت افزایش درجه شفافیت و پاسخگویی شرکت‌های تابعه بازار سرمایه و خروج از دارایی‌ها و شرکت‌های کم‌بازده هستند.

رویکرد نوین «ومعادن» در سرمایه‌گذاری

در ادامه مجمع عمومی «ومعادن»، امیرحسین نادری، مدیرعامل این شرکت و دبیر مجمع، اظهار داشت: در بدو ورود تلاش کردیم ارتباط استراتژیکی با مجموعه فعالان بازار در حوزه معدن و صنایع معدنی برقرار کنیم که مشخصا شرکت سرمایه‌گذاری امید، سرمایه‌گذاری غدیر، صندوق بازنشستگی و بانک‌ها هستند. در بازنگری استراتژی‌های شرکت از این مجموعه‌ها نیز درخواست کردیم هم‌زمان در استراتژی‌های خود بازنگری کنند. این امر باعث می‌شود مجموعه‌ها در کنار هم به هم‌افزایی بسیار خوبی در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور دست یابیم.

وی افزود: اکنون بهترین دوران سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی در دنیا و کشور ما است؛ چراکه افزایش قیمت خوبی در حوزه فولاد و سنگ‌آهن رخ داده است. ضمن اینکه سایر کامودیتی‌ها نیز با افزایش قیمت خوبی در چند ماه اخیر مواجه شده‌اند. در کشور ما نیز با توجه به افزایش قیمت ارز و نرخ‌های جهانی کامودیتی‌ها، درآمدهای بسیار خوبی در مجموعه‌های معدنی حاصل شده است. اگر بتوانیم با توجه به نیاز کشور در حوزه سرمایه‌گذاری معادن، یک سرمایه‌گذاری مشترک تعریف کنیم، قطعا موفق عمل خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خاطرنشان کرد: جلسات متعددی در ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کردیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود معدنی که در حال واگذاری هستند، استفاده کنیم.

نادری تاکید کرد: یکی از خوش‌اقبالی‌های شرکت‌های معدنی در دوره کنونی، وجود مدیران بسیار حرفه‌ای و توسعه‌گرا در شرکت‌های سرمایه‌پذیر «ومعادن» است. حضور مدیران توسعه‌گرا در راس شرکت‌های چادرملو، گل‌گهر، صبانور، گهر زمین و... یک فرصت خوبی را به وجود می‌آورد که در حوزه معدن و صنایع معدنی سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی انجام دهیم و بتوانیم تا یکی دو سال آینده حداقل سود شرکت‌ها را دوبرابر کنیم و این هدف دور از دسترس نیست.

وی تصریح کرد: اکنون دنیا به فلزات جدید مانند لیتیم و نیکل توجه می‌کند و کشور ما نیز خوشبختانه در این حوزه‌ها پتانسیل‌های خوبی دارد. شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که دولت قادر به ورود به آن حوزه نیست. بنابراین «ومعادن» می‌تواند سرمایه‌گذاری روی فلزات جدید را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بیان کرد: یکی از افتخارات شرکت، تاسیس نخستین شرکت سهامی عام پروژه‌محور بود. یادآور می‌شود در سال‌های 1398 و اوایل سال 1399 یک فرصت بسیار خوب و ارزشمند به واسطه اقبال عمومی جامعه به بازار سرمایه به وجود آمد اما دولت نتوانست از این فرصت به خوبی استفاده کند. اگر شرکت سهامی عام پروژه تاسیس شده بود، قطعا سرمایه هنگفتی به طرح‌ها و پروژه‌های جدید تزریق می‌شد و قطعا جامعه از این موضوع منتفع می‌شد.

نادری مطرح کرد: به دولت پیشنهاد دادیم شرکت‌هایی که دارای 200 هزار سهامدار و بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه هستند و می‌توانند در هر پروژه بیش از یک هزار میلیارد تومان سرمایه وارد کنند، از همه محدودیت‌هایی که برای واگذاری وجود دارد، معاف شوند و بتوانند در حوزه‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری کنند. این طرح مشترک با سرمایه‌گذاری امید، سرمایه‌گذاری غدیر و بازنشستگی بانک‌ها پیش می‌رود و امیدواریم در حوزه‌هایی که کشور به سرمایه‌گذاری نیاز دارد، فارغ از مراحل بروکراسی اداری رو به جلو حرکت کنیم.

وی ابراز کرد: در دو شرکت چادرملو و گل‌گهر انقلاب معدنی در حال شکل‌گیری است. تقریبا به اندازه تمامی سرمایه‌گذاری‌هایی که در این دو شرکت از ابتدای پیدایش آن‌ها تاکنون انجام شده، پروژه قابل انجام تعریف شده است. در این رابطه یک کمیته با شرکت سرمایه‌گذاری امید تشکیل دادیم که فعالیت موازی و خلاف منافع هر دو شرکت انجام نشود. تمام تلاش ما این است که زنجیره ارزش حداکثر سود را برای سهامداران به ارمغان آورد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به قطعی‌های برق و گاز در کشور، خاطرنشان کرد: درخواست کردیم معادن زغال‌سنگ را از شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بگیریم زیرا آینده صنعت فولاد کشور ما در کوره بلند است. پیشنهاد شده است که در چابهار دو واحد کوره بلند پنج میلیون تنی فولاد احداث کنیم. لازم به ذکر است که در منطقه طبس ذخایر بسیار عالی از زغال‌سنگ وجود دارد که نیازمند سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلاری است.

در ادامه، حسابرس و بازرس قانونی، گزارش خود از فعالیت هیئت مدیره را قرائت کرد و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به موارد مطرح شده پاسخ دادند. همچنین سهامداران نیز موارد خود را با مدیران شرکت مطرح و پاسخ‌های لازم را دریافت کردند.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات صورت‌های مالی منتهی به 30 اسفند ماه سال 1399 به تصویب رسید. موسسه بهراد مشار به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی انتخاب شد. روزنامه‌های دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار انتخاب شدند.

اعضای حقوقی کنونی هیئت مدیره شرکت توسعه معادن و فلزات مجددا به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره برای دوره جدید انتخاب شدند. همچنین میزان سود به ازای هر سهم 600 ریال تعیین شد. مجمع مبلغ 50 میلیارد ریال به بحث مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص داد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: