توافق با چادرملو برای احداث 1000 مگاوات برق
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

توافق با چادرملو برای احداث 1000 مگاوات برق

رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: آماده اجرای طرح‌های زنجیره معدن در استان یزد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌الله جعفری در نشست با استاندار یزد و نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود 30 محدوده معدنی در این منطقه شناسایی شده که با موانعی همچون زیست‌محیطی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه یزد جزو استان‌هایی است که ظرفیت بالایی در حوزه معادن دارد، افزود: باید با همکاری نهادها، این موانع رفع شوند و شرکت‌های بزرگ، محدوده‌های مذکور را در اختیار بگیرند و پس از قطعی شدن ذخایر، طرح‌های توسعه تعریف شوند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در عین حال تاکید کرد: از نظر تامین مواد اولیه برای توسعه طرح‌های معدنی در این استان، مشکلی نداریم.

نبود مشکل زیرساختی در یزد

جعفری با اشاره به اینکه از حدود 90 میلیارد متر مکعب آب مصرفی کشور، کمتر از پنج میلیارد متر مکعب در بخش صنعت مصرف می‌شود، گفت: بخش معدن و صنایع معدنی نیز کمتر از 600 میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: با خطوط انتقال آب ایجاد شده، صنایع فعلی و طرح‌های جدید از جمله استان یزد، مشکلی از نظر آب نخواهند داشت.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در پایان خاطرنشان کرد: از نظر برق نیز به تازگی با وزارت نیرو برای احداث 10 هزار و 500 مگاوات تفاهم‌نامه امضا شد. از این میزان، برای احداث یک هزار مگاوات با شرکت چادرملو توافق کردیم که مجوز احداث آن صادر شده است. از سوی دیگر پیشنهاد برق‌رسانی به منطقه مروست، در حال بررسی در ایمیدرو است که در صورت تایید، از این طرح حمایت می‌کنیم.

تقدیر از برق‌رسانی به معدن اسمالون

استاندار یزد در این جلسه به صورت ویدیو کنفرانسی با اشاره به پیگیری‌های مطلوب جعفری و مجموعه ایمیدرو برای برق‌رسانی به معدن اسمالون مروست، تصریح کرد: در صورت اعمال تخفیف‌های حقوق مالکانه در این استان، می‌توان خط دو انتقال آب به این استان را انجام داد.

طالبی اضافه کرد: از طرح‌های توسعه‌ای این استان ازجمله طرح بزرگ معدن D19 با محوریت شرکت‌های چادرملو و سنگ آهن مرکزی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای این شرکت‌ها حمایت کرده‌ایم و انتظار ما این است که دولت در زمینه مسئولیت اجتماعی در این استان اقدام کند.

ظرفیت‌های معدنی را در اختیار ایمیدرو قرار می دهیم

نماینده یزد نیز در این نشست بیان کرد: استان یزد از ظرفیت‌های معدنی بالایی برخوردار است. تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های موجود با کمک بخش خصوصی و ایمیدرو، بیش از پیش فعال شود.

جوکار در پایان اذغان کرد: این استان مازاد تولید برق و آب دارد و دارای گاز است و در نتیجه، می‌تواند زمینه احداث صنایع مورد نیاز را فراهم کند.

ذخایر بالای معدن آنومالی A21

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به اینکه به تازگی دو هزار میلیارد تومان حقوق دولتی از این استان به حساب خزانه واریز شده است، گفت: معدن آنومالی A21 از ذخایر بالایی برخوردار است و می تواند زمینه ایجاد واحدهای مختلف صنایع معدنی را فراهم کند.

اقدامات کنونی چادرملو در یزد

مدیرعامل شرکت چادرملو، با اشاره به برنامه این شرکت برای احداث کارخانه تولید ورق، اعلام کرد: طبق پیش‌بینی، از اول دی سال 1400، عملیات اجرایی این طرح (در دو فاز مجموع سه میلیون تن) آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای انتخاب پیمانکار احداث نیروگاه 500 مگاوات به صورت بی او تی در شهرستان بهاباد، فراخوان داده‌ایم.

تقی‌زاده با بیان اینکه در زمینه اقدامات انجام شده در حوزه اکتشاف، اذغان کرد: تاکنون 300 کیلومتر مربع اکتشاف هوایی انجام داده‌ایم. در منطقه معدنی ABC19 نیز اکتشاف کرده‌ایم. با اکتشافات صورت گرفته در منطقه D19 احتمال افزایش ذخایر وجود دارد. در سایر معادن نیز آماده همکاری برای اکتشاف هستیم.

مدیرعامل شرکت چادرملو اظهار کرد: در صورت دستیابی به ذخیره 50-60 میلیون تنی سنگ آهن، طرح احداث واحد دو میلیون تنی اسلب در این منطقه عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: