جهاد صنعتی اصفهان، کشور را در استحصال نیکل و کبالت خودکفا کرد
رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان:

جهاد صنعتی اصفهان، کشور را در استحصال نیکل و کبالت خودکفا کرد

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان گفت: تدوین دانش فنی استحصال نیکل و کبالت از منابع معدنی و ساخت پایلوت نیمه‌صنعتی آن برای اولین بار در کشور، شاخص‌ترین طرح فناورانه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرتضی تیموری درباره مهم‌ترین دستاوردهای یک سال گذشته جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، اظهار داشت: در حوزه پژوهش فعالیت‌های مختلفی در یک سال گذشته در این واحد انجام شد که از شاخص‌ترین این طرح‌ها می‌توان انجام طرح فناورانه تدوین دانش فنی استحصال نیکل و کبالت از منابع معدنی و ساخت پایلوت نیمه صنعتی آن برای اولین بار در کشور را نام برد.

وی افزود: این طرح جزو چهل طرح فناورانه جهاد دانشگاهی است که به واحد صنعتی اصفهان سپرده شد و با مبلغ اولیه حدود دو میلیارد تومان از مهر سال گذشته آغاز شده و اکنون دانش فنی و ساخت پایلوت واحد نیمه صنعتی طبق گانت چارت عملی شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با بیان اینکه از حدود سه هفته پیش فرایند این طرح در واحد پایلوت استارت خورده است، خاطرنشان کرد: دو ماه نیاز است تا این طرح به نتیجه برسد و محصول نهایی عرضه شود که امیدواریم بتوانیم به طور کامل از این طرح در مهرماه رونمایی کنیم.

تیموری با تاکید براینکه جذب سرمایه‌گذار برای این طرح آغاز شده، ابراز امیدواری کرد تا با جذب سرمایه، اقدام موثری برای استحصال و تولید نیکل و کبالت در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نیکل و کبالت دو فلز گران‌بها به دلیل کاربرد دو جانبه در صنایع دفاعی و غیر دفاعی در راس فلزات تحریمی کشور هستند، تصریح کرد: در حال حاضر، صنایع در کشور مجبور هستند با قیمت بالاتر از قیمت جهانی این دو فلز را تهیه کنند، ضمن اینکه هیچ تولیدی در معادن کشور از این دو محصول انجام نمی‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با اشاره به معادن شناسایی شده غنی از این دو ماده در کشور افزود: با عملی شدن این طرح، کشور در راستای خودکفایی در تولید نیکل و کبالت گام بر می دارد.

وی، دیگر فعالیت پژوهشی شاخص واحد صنعتی اصفهان را بحث آب‌های ژرف و توانمندی در این حوزه معرفی کرد و افزود: توانمندی خوبی در این حوزه به دست آورده‌ایم.

سال 99 قراردادی تحت عنوان مطالعه و بررسی مقدماتی امکان استفاده از آب‌های ژرف در حوزه معدنی سنگان با سازمان ایمیدرو منعقد شد که امیدواریم آغاز فعالیت خوبی در این حوزه باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، استمرار طراحی و ساخت تجهیزات تست و اندازه‌گیری مورد نیاز صنایع دفاعی بنا به تقاضای مورد نیاز صنایع مختلف را دیگر فعالیت واحد صنعتی اصفهان برشمرد و گفت: تاکنون ۱۴ تجهیز ساخته شده است.

تیموری، تجاری‌سازی و عرضه به بازار دو محصول را دیگر فعالیت‌های شاخص واحد صنعتی دانست و اظهار کرد: محصول رزین اپوکسی سنگ که در صنایع سنگ‌بری مورد استفاده و بیشتر وارداتی است، در این واحد تولید شد. سال گذشته 1.5 تن از این محصول تولید و تجاری‌سازی کردیم و درصدد تولید انبوه هستیم.

وی اضافه کرد: محصول دیگر مواد فسفاته کاری است که در صنایعی که فلزات تحت کشش قرار می‌گیرند استفاده می‌شود. در یک سال گذشته ۴۰ تن از این مواد تولید و به بازار عرضه کردیم. عرضه وسیع‌تر این مواد در برنامه‌های آینده قرار دارد و آماده همکاری با بخش خصوصی هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، استمرار فعالیت‌های گذشته در حوزه آزمون تجهیزات آبیاری در کشاورزی را دیگر فعالیت واحد صنعتی اصفهان برشمرد و گفت:

در سال گذشته ده‌ها تجهیز، مورد تست و آزمون قرار داده و نتایج را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌ایم.

به گفته تیموری، انجام طرح‌های متعدد تحقیقاتی برای سازمان‌های مختلف و برخی دستگاه‌های عمومی، دولتی و بخش خصوصی از سوی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی انجام شده است که ۶ طرح در سال گذشته برای شهرداری اصفهان انجام شد.

وی در توضیح این طرح‌ها، گفت: طرح‌های شاخص‌های پیامدی برنامه راهبردی اصفهان، طراحی نظام مدیریت استراتژیک عملکرد، شناسایی و تحلیل ذی‌نفعان برنامه راهبردی ۱۴۰۵ اصفهان و سنجش میزان رضایت شهروندان و ارباب رجوع از عملکرد و خدمات شهری از جمله این طرح‌ها هستند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی در پایان، تعامل سازمان‌های مختلف را با واحد صنعتی خوب ارزیابی کرد و گفت: قراردادهای مختلف با سازمان‌های استانی و کشوری به امضا رسیده، اما با تقویت تعاملات می‌توان از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی به بهترین شکل بهره گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: