چه اتفاقاتی برای ذخیره نیکل در سال 2018 خواهد افتاد؟
افزایش قیمت نیکل ناشی از افزایش تولید باتری

چه اتفاقاتی برای ذخیره نیکل در سال 2018 خواهد افتاد؟

انتظار می‌رفت که بازار نیکل در سال 2017 با کسری مواجه شود که تا حدودی هم این اتفاق افتاد. میانگین قیمت نیکل در بازار جهانی در سال گذشته در بورس فلزات لندن 10 هزار و 400 دلار برای هر تن بود، اما سال 2018 شاهد چه اتفاقاتی در مورد این فلز خواهد بود؟ رشد فزاینده اتومبیل‌های الکتریکی موجب تقاضای بیش از پیش برای فلز نیکل خواهد شد.

تحلیل‌گران خبر از افزایش کسری در بازار نیکل در سال 2018 می‌دهند که این امر خود باعث افزایش میانگین قیمت برای نیکل به 11 هزار دلار برای هر تن خواهد شد. این مطلب بدان معنی است که کسری بازار باعث خواهد شد تا میاتگین ​​قیمت نیکل در سال 2018 بالاتر از میانگین قیمت در سال 2017 باشد.

گمانه‌زنی‌ها در مورد بازار نیکل اوج گرفته است و برخی روند قیمت آن را برای سال جاری (2018) نزولی پیش‌بینی می‌کنند؛ به‌طوری که قیمت میانگین این فلز برای 3 ماهه آخر سال 2018 با حدود 3 درصد افت نسبت به سال 2017، در حدود 11 هزار و 100 دلار برای هر تن قرار بگیرد. انتظار می‌رود که حداقل قیمت برای نیکل 9 هزار و 800 دلار برای هر تن و بیشترین قیمت 13 هزار و 350 دلار برای هر تن در سال 2018 باشد. گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت معاملات حال حاضر فلز نیکل در سال جاری، 5 دلار در هر پوند باشد که خبر از افزایش آن نسبت به سال قبل می‌دهد. میانگین قیمت معاملات نیکل در سال گذشته، 4.65 دلار در هر پوند بوده است.

نمودار 1 قیمت نقدی نیکل را در بورس فلزات لندن، طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد. چنان که پیداست با پایان یافتن سال 2017، قیمت نیکل با سرعت افزایش یافته است. هر چند قیمت این فلز در روزهای اخیر با نوساناتی همراه است، اما میانگین قیمت در 20 روزی که از ابتدای سال می‌گذرد از میانگین قیمت در سراسر سال 2017 بیشتر بوده است.

عرضه نیکل

در حالی که افزایش میزان کسری نیکل در بازار و نیز افزایش تقاضا به صورت همزمان در حال رخ دادن است، پیش‌بینی می‌شود که تولید نیکل توسط کشور چین در سال 2018 به 500 هزار تن برسد. شایان ذکر است که تولیدات چین در سال گذشته به علت ممنوعیت صادرات ماده اولیه نیکل از اندونزی به این کشور 407 هزار تن بود. در همین حال، شایان ذکر است که تولید ناخالص نیکل توسط اندونزی در سال 2018  به 240 هزار تن خواهد رسید، در ضمن در سال 2016 میزان تولیدات نیکل در این کشور 90 هزار تن بوده است.

تقاضای نیکل

تقاضای خودروهای الکتریکی تنها 3 درصد از تقاضای نیکل در سال 2017 را در بر گرفته بود (این عدد با میزان مصرف بیش از 60 درصدی نیکل در فولادهای زنگ‌نزن قابل قیاس است). با این حال، به‌دلیل محبوبیت وسایل نقلیه الکتریکی، بازار نیکل برای باتری‌ها همچنان در حال رشد است. انتظار می‌رود که تا سال 2025 باتری‌های وسایل نقلیه چیزی در حدود 500 هزار تا 600 هزار تن تقاضا در سال را برای بازار نیکل ایجاد کنند. در حال حاضر تقاضای نیکل برای هر سال در حدود 2.2 میلیون تن است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آیا انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا اثرات جنگ تجاری را کاهش می‌دهد؟
پیشتازی نیکل، در افزایش گنجایش باتری‌ها
نیکل فیلیپین از اندونزی بازماند
استخراج نیکل در قلمرو بومیان فیلیپین
کاهش قیمت تمام‌شده، محرک رشد صنعت باتری‌ها
چشم‌انداز نیکل در صنعت باتری‌ها
استان اونتاریوی کانادا؛ یکی از ذخایر اصلی نیکل
باتری‌ها؛ امید بخش رونق بیشتر بازار نیکل هستند
نیکل در دور افزایش قیمت
قیمت نیکل اوج می‌گیرد
چشم‌انداز بازار نیکل در سال 2018 و 2019
کاهش عرضه نیکل قیمت آن را افزایش داد
چین، اصلی‌ترین متقاضی نیکل کم‌عیار است
بزرگترین تولید‌کنندگان نیکل در سال 2017
بازار نیکل، آرامش قبل از طوفان
نیکل پرعیار در انتظار رشد صنعت باتری‌ها است
باتری‌ها بر بازار کبالت حکمرانی می‌کنند
پیش‌بینی بروز کسری نیکل در بازار جهانی سال 2018
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: