صدور مجوز ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات
مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات خبر داد:

صدور مجوز ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: مجوز افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از محل مطالبات و آورده نقدی با سلب بخشی از حق تقدم سهامداران صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرتضی علی اکبری اظهار داشت: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات به عنوان اولین شرکت سهامی عام پروژه محور مجوز ورود به فرابورس را گرفت.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در ادامه بیان کرد: ۱۵ درصد سهام شرکت تجلی حداکثر تا یک ماه دیگر در فرابورس عرضه خواهد.

وی افزود: با توجه به آن که شرکت ما به عنوان اولین شرکت پروژه محور با شکل جدیدی در بورس حضور خواهد داشت، نیاز به هماهنگی‌های بسیاری بود؛ این مهم با همکاری وزارت صمت، ایمیدرو، سازمان بورس و شرکت توسعه معادن و فلزات انجام شد و در نهایت با مجوز افزایش سرمایه این شرکت از یک میلیارد تومان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی صادر شد.

افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی

علی اکبری در ادامه عنوان کرد: مجوز افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از محل مطالبات و آورده نقدی با سلب بخشی از حق تقدم سهامداران فعلی است.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: ۱۷ درصد این افزایش سرمایه متعلق به شرکت چادرملو، ۱۷ درصد متعلق به گل گهر و ۵۱ درصد متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن فلزات است. هر سه این سهامداران عمده وجوه خود را در طول چند روز گذشته به شکل نقد و غیر نقد به حساب شرکت واریز کردند و جزو مطالبات آن‌ها محسوب شده است. فقط ۱۵ درصد از آن مانده است که در بورس از طریق سلب حق تقدم سهامداران عرضه خواهد شد.

وی در خاطرنشان کرد: در حقیقت شرکت معادن فلزات که ۱۰۰ درصد سهام این شرکت را داشت، عملا بخشی از سهام خود را از طریق سلب حق تقدم واگذار کرد و ۵۱ درصد سهام در مالکیت خود شرکت خواهد بود.

موضوع افزایش سرمایه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

علی اکبری درباره موضوع این افزایش سرمایه به پنج پروژه در دست احداث اشاره کرد و گفت: از جمله پروژه‌های در حال اجرای این شرکت در خصوص زنجیره فولاد از معدن تا نورد شامل گندله‌سازی، آهن اسفنجی و فولادسازی است. از پروژه‌های آتی نیز می‌توان به ساخت اسکله بندر عباس و اکتشاف و استخراج از معادن جدید اشاره کرد.

عرضه اولیه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات درباره زمان عرضه اولیه این شرکت در فرابورس بیان کرد: ۱۵ درصد سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات حداکثر تا یک ماه دیگر در فرابورس عرضه خواهد شد. ارزش هر سهم این شرکت با قیمت ۱۰۰ تومان عرضه خواهد شد و نقدشوندگی سهام از طریق بازارگردان تعهد شده است.

وی با اشاره به مزایای عرضه اولیه این شرکت اظهار کرد: سهام این شرکت همچون شرکت‌های تولیدی نیست که منتظر تقسیم سود مجمع عمومی باشند، بلکه بر اساس درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، قیمت سهام افزایش پیدا می‌کند.

علی اکبری در ادامه تصریح کرد: تامین مالی از طریق شرکت‌های پروژه محور یکی از بهترین روش‌ها برای کشور ایران محسوب می‌شود که از محل دریافت وجوه دریافتی از مردم مستقیم وارد بخش تولید می‌شود. از آن جایی که تمرکز شرکت بر موضوع پروژه‌ها است، این پروژه‌ها با سرعت اجرای بالا، هزینه‌های کمتر و تدارکات مناسب‌تر با کیفیت‌تر انجام خواهد شد.

بر اساس گزارشی از صدای بورس، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در پایان گفت: اگر ۲۰ شرکت همچون شرکت ما ایجاد شود، نقدینگی به جای حرکت به سمت طلا،‌ سکه، خودرو، ارز و واسطه‌گری وارد حوزه تولید می‌شود، تورم کاهش پیدا می‌کند و نقدینگی در کشور کنترل می‌شود. بازار سرمایه نقدشوندگی بالایی دارد و هر زمان که سهامدار نقدینگی بخواهد به راحتی می‌تواند سهام خود را نقد کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: