لزوم تثبیت سیاست‌گذاری‌های حوزه معدن
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان مطرح کرد:

لزوم تثبیت سیاست‌گذاری‌های حوزه معدن

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان گفت: بخش معدن نیاز دارد برای ایجاد جهش و رشد قابل توجه سهم در اقتصاد، سیاست‌گذاری‌های آن تثبیت شوند و بخش خصوصی در این حوزه نقش‌آفرینی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، نشست خبری مسعود سمیعی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان و تعدادی از مدیران این شرکت با موضوع فعالیت‌های آن و به ویژه عرضه اولیه شرکت پارس فولاد سبزوار برای نخستین بار در بازار سهام، برگزار شد.

سمیعی‌نژاد در این نشست خبری اظهار داشت: نخستین سیاستی که در این شرکت دنبال کردیم، هدایت سرمایه‌ها به سمت معدن و صنعت فولاد کشور بود. از این رو، به دنبال طرح‌هایی رفتیم که توسط دولت آغاز شدند اما به دلیل کمبود بودجه نیمه تمام رها شده بودند و قصد ما تکمیلی این طرح‌ها بود.

وی افزود: استراتژی دیگر شرکت ایجاد اشتغال به صورت پایدار بود که با راه‌اندازی این طرح‌ها محقق شد. دیگر استراتژی نیز سوددهی بالاتر در طرح‌ها به جهت زودبازده بودن آن‌ها بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف ما، تمرکز بر شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه استارتاپ‌ها است. علاوه‌براین، در دو حوزه آب‌های زیرزمینی ژرف در سیستان و بلوچستان و انرژی‌های خورشیدی اخیرا سرمایه‌گذاری کردیم.

سمیعی‌نژاد تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان دارای رشد ارزش بوده و شرکت اپال کانی پارسیان که در بدترین زمان وارد بورس شده بود، سهام آن با رشد 70 درصدی مواجه شد.

وی تاکید کرد: شرکت اپال کانی پارس دارای بزرگ‌ترین ناوگان حمل و نقل است و قصد داریم ظرفیت آن را به 120 میلیون تن در سال برسانیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان عنوان کرد: در نظر داریم یک واحد فولادسازی در پارس فولاد سبزوار به ظرفیت 1.5 میلیون تن راه‌اندازی کنیم. همچنین یک واحد کنسانتره جدید با ظرفیت 2.5 میلیون تن در دست اقدام داریم که 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سمیعی‌‌نژاد ادامه داد: یک واحد پنج میلیون تنی گندله و یک واحد سه میلیون تنی کنسانتره در اپال کانی سنگان در حال بهره‌برداری داریم.

وی یادآور شد: زمانی که واحد کنسانتره در اپال در اختیار گرفتیم، بالاترین تولید آن 1.5 میلیون تن بود اما آن را به سه میلیون تن ارتقا دادیم. همچنین واحد گندله‌سازی آن را نیز به بهره‌برداری رساندیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان ابراز کرد: علاوه بر حوزه تولید، به رشد و ارتقای زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و جاده‌ای و نیز مسئولیت اجتماعی به صورت جدی پرداختیم.

سمیعی‌نژاد مطرح کرد: اقدام مهم دیگر انجام 45 میلیون یورو بومی‌سازی بود و 200 واحد صنعتی ساخت قطعات مورد نیاز را انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: هفته آینده سهام شرکت پارس فولاد سبزوار به ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی و 70 هزار تن بریکت در بورس اوراق بهادار عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان خاطرنشان کرد: پارس فولاد سبزوار جزو هشت طرح فولادی بود که دولت‌های قبل نتوانستند آن را به بهره‌برداری برسانند و آن را در اختیار گرفتیم و به بهره‌برداری رساندیم.

سمیعی‌نژاد بیان کرد: مواد اولیه این واحد با ریل از سنگان تامین می‌شود. محصول آن نیز در بورس کالا عرضه شده و به 32 مشتری فروخته می‌شود.

وی تصریح کرد: یک طرح توسعه یک میلیون تنی فولاد در دست اقدام و یک طرح 1.5 میلیون تنی بریکت در دست مطالعه داریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در پاسخ به سوال خبرنگار «فلزات آنلاین» در خصوص چگونگی افزایش سهم معدن در تولید ناخالص داخلی عنوان کرد: معدن می‌تواند به جای نفت در کشور به ویژه در امر صادرات با ارزش افزوده بالاتر قرار گیرد.

سمیعی‌نژاد ادامه داد: سیاست‌گذاری‌های کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی به صورت مقطعی و گذرا بوده و با تغییر دولت‌ها سیاست‌های قبلی رها می‌شوند. اگر بتوانیم در برنامه‌های توسعه‌ای کشور سهم بخش معدن را بیش از وضع کنونی برای سرمایه‌گذاران و دولت تعریف کنیم، معدن حتی در صورت توجه می‌تواند جایگزین نفت با ارزش افزوده بالاتر شود.

وی تاکید کرد: بخش معدن نیاز دارد که سرمایه‌ها به این حوزه با امتیازهای خاص هدایت شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان تصریح کرد: بخش معدن باید فارغ از نگاه دولتی و با حضور بخش خصوصی سیاست‌گذاری شود و مدیران شرکت‌هایی هم که انتخاب می‌شوند، فارغ از نگاه دولتی باشند.

سمیعی‌نژاد عنوان کرد: در صورتی که به بخش معدن توجه شود و سیاست‌گذاری مناسبی برای آن صورت گیرد، حتما این بخش می‌تواند سهم خود را طی پنج سال، از یک درصد کنونی به 10 درصد افزایش دهد. البته برای این موضوع باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام داد و آن را تثبیت کرد و هر موقع آن را تغییر نداد. چرا که هر مدیری بخش معدن را با سیاست‌های خود پیش می‌برد.

وی بیان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان مستقیما به بخش معدن وارد شده و اکنون در شرق کشور بخشی از استخراج را برعهده گرفته است که چهار کارخانه فعال فراوری سنگ‌آهن نجات یابد. بر این اساس طرحی تعریف کردیم و بزرگ‌ترین ناوگان استخراجی را در شرق کشور تشکیل دادیم. اگر این ناوگان تشکیل نمی‌شد، امروز کارخانه‌های فراوری شرق کشور بدون مواد اولیه می‌ماندند و سنگ‌آهن به آن‌ها نمی‌رسید.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان خاطرنشان کرد: نوترین و مکانیزه‌ترین ماشین‌آلاتی که در این چند سال اخیر به کشور وارد شد، توسط شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان و شرکت اپال کانی پارس بوده است. البته اگر دولت در سیاست‌های خود قصد واگذاری معدن را به خصوصی واگذار کند، شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان حاضر است در بخش اکتشاف و استخراج آن سرمایه‌گذاری کند.

سعید سوادکوهی، مدیرعامل شرکت اپال کانی پارس در این نشست خبری اظهار داشت: قیمت‌گذاری سهام شرکت پارس فولاد سبزوار با حضور مسئولان بورس انجام شده و سرمایه ثبتی آن حدود 400 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی افزود: بر اساس وضعیت بازار این شرکت عرضه می‌شود و بر این اساس، حدود دو هزار و 400 میلیارد تومان سود برای آن در سال مالی جاری پیش‌بینی می‌شود. همچنین یک ماه پس از پایان سال مالی مجمع برگزار خواهد شد و 10 روز پس از برگزاری مجمع پرداخت سود صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت اپال کانی پارس خاطرنشان کرد: ابتدا 20 درصد سهام شرکت عرضه می‌شود و پس از آن، اقدام به برگزاری مجمع عمومی خواهیم کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت ورق خودرو
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تامین پایدار مواد اولیه از معادن سنگان
تعیین قیمت واقعی سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا
کارخانه گندله‌سازی پنج میلیون تنی را بومی‌سازی کرده‌ایم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: