افزایش هفت میلیارد دلار به ارزش برجای ذخایر معدنی
جعفری در مجمع عمومی سالانه ایمیدرو اعلام کرد:

افزایش هفت میلیارد دلار به ارزش برجای ذخایر معدنی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: طی سال‌های اخیر، حدود هفت میلیارد دلار ارزش برجای جدید به ذخایر کشور افزوده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌الله جعفری در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این سازمان طی سال‌های گذشته، اقدامات توسعه‌ای گسترده‌ای در حوزه اکتشاف انجام داد که منجر به اکتشاف پهنه‌های جدید، دریافت پروانه‌های اکتشاف و در برخی موارد دریافت گواهی کشف و در نتیجه ذخیره‌های جدید شد.

وی در ادامه افزود: ذخیره موجود ارزش بر جای 10 ماده معدنی شامل طلا، سنگ‌آهن، آنتیموان، باریت، زغال‌سنگ، بوکسیت، سرب و روی، مس محتوا، شورابه و عناصر نادر خاکی، حدود ۳۹ میلیارد دلار است.

1045 میلیارد دلار، ارزش‌افزوده ذخایر معدنی موجود

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به ارزش‌افزوده ناشی از فراوری ذخایر معدنی موجود تصریح کرد: ارزش‌افزوده مواد معدنی فراوری شده و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تاکنون، حدود 271 میلیارد دلار است که با احتساب تبدیل ذخایر معدنی موجود به محصول (774 میلیارد دلار)، این رقم به حدود یک هزار و 45 میلیارد دلار می‌رسد.

جعفری در ادامه افزود: با توجه به تعداد پهنه‌های اکتشاف شده و شناسایی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود طی 20 سال آینده، میزان ارزش‌افزوده ذخایر معدنی فراوری شده به یک هزار و 500 میلیارد دلار برسد.

ایمیدرو، اجرا کننده همه وظایف توسعه‌ای

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با مقایسه ایمیدرو با سازمان‌های توسعه‌ای کشورهای موفق، گفت: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه‌ای برخلاف سازمان‌های توسعه‌ای کشورها که در جنبه‌هایی از فرایند زنجیره تولید و صادرات (همچون کمک به توسعه فناوری، کمک‌های مالی و غیر مالی، گسترش تجاری و صادراتی) فعال‌اند. همه وظایف توسعه‌ای را یک‌جا پیش می‌برد.

وی ادامه داد: از این رو، راهبردها و استراتژی‌های سازمان طی سال 99 در راستای توسعه زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی، بهینه‌سازی و ارتقای توان مقابله با تهدیدها و استفاده بهینه از منابع مالی و غیره بوده است.

سرمایه‌گذاری ایمیدرو در بیش از 80 درصد مناطق کمتر توسعه‌یافته

جعفری با بیان اینکه ایمیدرو همراه با بخش خصوصی در بیش از ۸۰ درصد مناطق کمتر توسعه یافته کشور از دو طریق (اکتشاف و طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک) سرمایه‌گذاری کرده است.

وی ادامه داد: همچنین طی حدود دو سال اخیر، بیش از ۶۰۰ معدن که اغلب در مناطق کمتر توسعه یافته بوده احیا، فعال و توسعه‌یافته است.

هدایت سود شرکت‌ها به توسعه طرح‌ها

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه ایمیدرو مبنی بر تامین منابع مالی طرح‌های توسعه این سازمان از طریق هدایت سود شرکت‌های وابسته، بیان کرد: سود شرکت‌های وابسته به ایمیدرو در سال جاری، حدود 140 هزار میلیارد تومان بوده که تلاش کردیم بخش زیادی از این سود به سمت طرح‌های توسعه هدایت شود و بخش کمی از آن به تقسیم سود اختصاص یابد.

جعفری با بیان اینکه چین و کشورهای دیگر در دو حوزه «کربن صفر» و «ضایعات صفر» در فراوری بخش معدن و صنایع معدنی فعالیت می‌کنند، گفت: برنامه ما، توجه به این دو موضوع است و بدون شک، در صورت بهره‌گیری از دانش و فناوری‌های جدید نظیر فناوری هوشمند نسل چهار و غیره به این اهداف می‌رسیم و از دنیا عقب نخواهیم افتاد.

وی در ادامه افزود: برنامه توسعه عناصر کمیاب در سال ۹۹ ادامه داشت و توجه به عناصر استراتژیک، در برنامه امسال ایمیدرو است.

جذب 1700 میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در سال 99

در ادامه جلسه مجمع عمومی سالانه ایمیدرو، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو سال گذشته یک هزار و 700 میلیارد تومان منابع برای تکمیل طرح‌های توسعه از بخش خصوصی جذب کرد.

سمیه خلوصی با بیان اینکه برنامه افتتاح ۱.۹ میلیارد دلار طرح طی سال جاری در دستور کار ایمیدرو است، عنوان کرد: سال گذشته حدود ۳.۵ میلیارد دلار طرح افتتاح شد که از پروژه‌های شاخص آن می‌توان به آلومینیوم جنوب، انتقال آب خلیج فارس، کنسانتره و گندله منطقه سنگان و طرح‌های توسعه مس اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: سرب و روی مهدی‌آباد با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلار، برجسته‌ترین پروژه‌ای است که تا آخر امسال تکمیل می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با اشاره به دیگر اقدامات این سازمان در حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، عنوان کرد: افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، جذب سرمایه‌گذار و نقدینگی بخش خصوصی در اجرای طرح‌های احداث خط انتقال برق و جاده برای معادن، توسعه مناطق ویژه اقتصادی و آموزش بخش خصوصی و حمایت از پروژه‌های راهبردی، بخشی از اقدامات ایمیدرو در سال گذشته بوده است.

خلوصی در ادامه اظهار کرد: توانمندسازی بخش معدن از طریق هدایت منابع مالی شرکت‌ها در بانک‌ها، تشکیل شرکت سهامی عام پروژه و آمادگی عرضه آن در بورس، احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک، توسعه ساخت داخل و توسعه اکتشاف و زیربناها، از دیگر اقدامات ایمیدرو طی سال گذشته بوده است که امسال نیز دنبال می‌شود.

وی توسعه برنامه‌های اکتشافی توسط ایمیدرو را یکی از راهبری‌ترین استراتژی‌های این سازمان خواند و اظهار کرد: اکتشاف پهنه‌ها در فازهای شناسایی و پی‌جویی در ۳۰ استان شامل ۱۳۴ پهنه بیش از ۶۶۴ هزار کیلومتر مربع گستره کشور در حال اجرا است که ۸۲ درصد آن تکمیل شده است.

تصویب صورت‌های مالی ایمیدرو در مجمع عمومی سالانه

مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو با حضور علی نبوی دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و سایر اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی برگزار شد.

در این مجمع، پس از قرائت گزارش بازرس و نیز بحث و بررسی بندهای قانونی، صورت‌های مالی مربوط به سال مالی ۹۹ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، با حضور اعضای مجمع به اتفاق آرا به تایید و تصویب رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: