شانس ضعیف طلا برای صعود

شانس ضعیف طلا برای صعود

جو بدبینانه فزاینده بازار طلا در معاملات هفته جاری، اوضاع خوبی را برای این فلز ارزشمند که تلاش می‌کند حمایت مهم در حدود یک هزار و 750 دلار را حفظ کند، نشان نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جدیدترین نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران خرد نشان داد، تحلیلگران به افزایش قیمت طلا بدبین هستند، زیرا احتمال تحکیم سیاست پولی آمریکا، دلار را تقویت می‌کند و بازده اوراق قرضه را بالاتر می‌برد. همزمان خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران به پایین‌ترین حد در هفت ماه اخیر نزول کرده است.

بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که طلا همچنان با علاقه خرید ضعیفی روبه‌رو خواهد بود، زیرا توجهات به ارزش‌های بالا در بازارهای سهام معطوف مانده است.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها چهار نفر معادل ۲۲ درصد افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کرد. همزمان ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خرد، ۸۵۰ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۳۸۲ نفر معادل ۴۵ درصد به افزایش قیمت طلا و ۳۰۹ نفر معادل ۳۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۵۹ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با یک دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، در یک هزار و 157 دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته تنها ۳۰ سنت افزایش نشان داد.

بدبینی شدید در بازار طلا پس از نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و اعلام احتمال انتشار برنامه‌های تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه پس از نشست نوامبر ایجاد شد. پیش‌بینی‌های به‌روز شده بانک مرکزی آمریکا هم نشان داد که کمیته بازار آزاد فدرال احتمال افزایش نرخ‌های بهره در دسامبر سال ۲۰۲۲ و افزایش یک درصدی نرخ‌ها در سال ۲۰۲۳ را پیش‌بینی می‌کند.

بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که مواضع موافق تحکیم سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا، ارزش دلار را تقویت کرده و بازده اوراق قرضه را بالاتر می‌برد که این دو عامل مانع صعود قیمت طلا خواهند بود.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو گفت: صعود بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله در هفته‌ای که گذشت نشان دهنده تغییر روند بازارها است.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA اظهار کرد: آدام بوتون نسبت به قیمت طلا بدبین است، زیرا بانک مرکزی آمریکا سیاست پولی خود را پیش از پایان سال تغییر می‌دهد.

با وجود بدبینی به قیمت طلا در کوتاه‌مدت، بعضی از تحلیلگران پتانسیل رسیدن طلا به کف قیمت را می‌بینند. دارین نیوسام، رئیس شرکت دارن نیوسام آنالایز بیان کرد: به نظر می‌رسد طلا بیش از حد ریزش قیمت پیدا کرده است.

مارک چندلر، مدیرعامل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار کرد: ریزش طلا می‌تواند محدود شود، زیرا رشد اخیر بازده اوراق قرضه اغراق‌آمیز بوده است. اگرچه من همچنان نسبت به طلا در هفته جاری بدبین هستم، اما طلا می‌تواند از سطوح فعلی اندکی بهبود پیدا کند.

هر چند فضای بازار طلا منفی است اما همچنان برخی خوش‌بینی خود را حفظ کرده‌اند. آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی تلاش بانک مرکزی آمریکا برای تغییر سیاست پولی خود را یک هیاهوی تو خالی توصیف کرد و گفت: اینکه بانک مرکزی آمریکا تعدیل برنامه خرید خود را آغاز کند بازار پی می‌برد که این تنها یک قدم کوچک است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک اظهار عنوان کرد: نسبت به طلا در کوتاه‌مدت به‌دلیل رشد قیمت‌های انرژی به خصوص در اروپا که باعث بالاتر رفتن تورم می‌شود، خوش‌بین است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران ریسک‌های رو به رشد مربوط به ورشکستگی شرکت سازنده املاک اورگرند چین را نادیده می‌گیرند. بحران نقدینگی و اعتباری در حال ظهور می‌تواند باعث ایجاد تقاضای متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: