لزوم توجه به کیفیت محصول در تمام ارکان زنجیره ارزش
سرپرست فروش گروه صنعتی قشونی تاکید کرد:

لزوم توجه به کیفیت محصول در تمام ارکان زنجیره ارزش

سرپرست فروش گروه صنعتی قشونی گفت: تمامی حلقه‌های زنجیره تولید محصولات برنجی باید کیفیت را مدنظر قرار دهند و به حقوق مصرف‌کننده نهایی احترام بگذارند که در این راستا، لازم است استانداردهای موجود در این حوزه، ارتقا پیدا کنند.

علیرضا کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: با توجه به تجهیزات و ماشین‌آلاتی که وارد خطوط تولید شده‌اند، سهم خوبی از بازار محصولات برنجی توپر و توخالی را به خود اختصاص داده‌ایم. گروه صنعتی قشونی به خاطر خط ریخته‌گری پیوسته‌ای که در کارخانه فعال است و محصولات توخالی برنجی در سطح مقطع‌های مختلف مانند گرد، 6 پر و چهار پر و سطح مقطع داخلی که به همین شکل است و همچنین لوله‌های کلدکتور که در این کارخانه تولید می‌شوند، جایگاه مطلوبی در بازار داخلی دارد که سبب جلب اعتماد مشتریان به این مجموعه نیز شده است.

وی در خصوص سبد محصولات تولید شده در شرکت قشونی، افزود: به صورت کلی، تولیدکننده انواع و اقسام محصولات برنجی توپر و توخالی در سطوح مقطع مختلف هستیم که سطح مقاطع با هم متفاوت است و شامل دو دسته هندسی و غیر هندسی می‌شود. به عنوان مثال، سطح مقطع گرد 9 تا 120 میلی‌متری و بیلت‌های برنجی از سایز 180 تا 200 میلی‌متر در این شرکت تولید می‌شوند.

فروش مستقیم به مشتریان

سرپرست فروش گروه صنعتی قشونی در خصوص مشتریان این شرکت، عنوان کرد: تمام صنایع و تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی، گازی، تولیدکننده اتصالات پنج لایه، صنایع قفل‌سازی، گلند کابل برق و صنایع لوستر و روشنایی، گروه مشتریان ما را تشکیل می‌دهند. بخش عمده مصرف لوله‌های برنجی در کشور توسط صنایع تولیدکننده شیرآلات بهداشتی و گازی صورت می‌گیرد. نحوه ارتباط با مشتریان نیز در این شرکت به این صورت است که فروش تمامی محصولات به صورت مستقیم انجام می‌شود و هیچ نمایندگی فروشی نداریم.

مشتری‌مداری در شرایط بحرانی

کاظم‌زاده در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت مس چه تاثیری بر فعالیت شرکت قشونی گذاشته است، گفت: 58 تا 59 درصد تولید محصولات این شرکت را مس تشکیل داده و همچنین قیمت برنج نیز تحت تاثیر افزایش قیمت مس، طی سال جاری، بالا رفته است. به همین علت، تولید و فروش محصولات مسی و برنجی در بازار کمی سخت و نسبت به قبل حساس‌تر شده است. به این ترتیب، تناژ تولید شاید کمتر شده باشد اما تمام سعی خود را کرده‌ایم تا این تنش به خطوط تولید شرکت نرسد. همچنین تا جایی که توانستیم با مشتریان به خوبی در تعامل بوده‌ایم. به طوری که بیشترین تلاش ما، حفظ مشتریان و فروش محصولات به آن‌ها طی شرایط مطلوب است؛ چراکه هرچه بازار حفظ شود، روند تولید محصولات ما نیز به خوبی طی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همواره به فکر شرایط مشتریان ازجمله چالش‌هایی که در هنگام خرید با آن مواجه هستند، قدرت خرید با توجه به افزایش قیمت محصولات، انتظار آن از زمان تحویل محصول و... هستیم. علاوه بر کیفیت محصول و موارد یاد شده، اخلاق حرفه‌ای کارکنان از مهم‌ترین مواردی است که اهمیت ویژه‌ای دارد. تلاش ما بر این است تا به مشتریان خود این اطمینان را دهیم که وقتی با این گروه صنعتی قشونی همکاری می‌کنند، بهترین محصول را دریافت خواهند کرد و شاهد برخوردی حرفه‌ای و اخلاق‌مدار از سوی کارکنان شرکت خواهند بود.

استفاده از مواد اولیه با کیفیت

سرپرست فروش گروه صنعتی قشونی در ادامه به مواد اولیه مورد استفاده در این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: در تولید محصولات از انواع و اقسام مس مانند کاتد مس و همچنین ضایعات مسی استفاده می‌کنیم. شمش‌های سرب و روی و سفاله‌های برنجی که از سمت خود مشتریان به کارخانه برگردانده می‌شود نیز در تولید محصولات استفاده می‌شوند. ضایعات برنجی در این صنف با توجه به قیمت کمتری که نسبت به سفاله‌های برنجی دارد و بیشتر از سایر مواد اولیه، در کارخانجات ذوب می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد اما باید توجه داشت که بر کیفیت محصول نهایی اثرگذار است. به همین دلیل، همیشه سعی کرده‌ایم کیفیت را فدای قیمت نکنیم. از سال 1347 تاکنون، کیفیت محصولات قشونی حفظ شده است؛ در این راستا، مصرف مس و روی نیز به افزایش کیفیت محصول کمک می‌کند.

وی در این مورد که میزان مصرف ضایعات نسبت به کاتد و شمش مسی مورد استفاده، به چه صورت است و چه تاثیری در کیفیت می‌گذارد، بیان کرد: باید در نظر داشت که فقط با توجه به شرایط بازار، می‌توان این نسبت را تعیین کرد. تا جایی که می‌توانیم ترجیح داده‌ایم از شمش مسی خالص و کاتد برای تولید محصولات استفاده کنیم و در صورتی نبود این مواد اولیه در بازار، از دیگر انواع مس استفاده شود. بنابراین تحت هیچ عنوان، مس‌های بی‌کیفیت را مورد مصرف قرار نمی‌دهیم.

فرایند کلی تولید

کاظم‌زاده در خصوص فرایندهایی که روی ماده اولیه انجام می‌سود تا در نهایت به مقاطع توپر و توخالی برنجی تبدیل شود، اذعان کرد: با انجام مراحل تصفیه، پرس، ذوب مجدد، نمونه‌برداری از  مذاب داخل کوره، عیارسازی می‌کنیم و ماده حاصل شده را به آلیاژی که برای تولید مدنظر است، تبدیل می‌کنیم. در نهایت، اگر محصول مرتبط با مقاطع توخالی باشد، فرایند تولید مختص خود را طی می‌کند تا میله‌های توخالی تولید شوند. برای مصرف این ماده آلیاژسازی شده در خطوط اکسترود، ابتدا ماده مذاب به صورت بیلت برنجی در می‌آید و سپس طی فرایند اسکتروژن، آن را به سطح مقطعی که می‌خواهیم، می‌رسانیم.

توجه به اشتغال‌زایی

سرپرست فروش گروه صنعتی قشونی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این شرکت، مطرح کرد: سعی کردیم امر اشتغال‌زایی را در کارخانه گروه صنعتی قشونی گسترش دهیم و در اجرایی کردن این امر موفق بودیم. در حال حاضر، بالغ بر 200 نیروی انسانی در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند که روزبه‌روز به این تعداد افزوده می‌شود.

دانش فنی به‌روز متخصصان داخلی

کاظم‌زاده در ادامه با توضیح در خصوص تکنولوژی به کار گرفته شده در خطوط تولید کارخانه قشونی، اذعان کرد: ساخت، تعمیرات و نگهداری تعدادی از ماشین‌آلات مستقر در خطوط تولید، توسط تیم فنی خود شرکت انجام شده است و برای تامین و تجهیز بقیه دستگاه‌ها، از طریق واردات اقدام کرده‌ایم.

وی در پایان این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم استانداردهایی که در این صنف وجود دارد، به سمتی برود که تمامی تولیدکنندگانی که از فلز برنج استفاده می‌کنند، کیفیت را مدنظر قرار دهند و به طور کامل به حقوق مصرف‌کننده نهایی احترام بگذارند. شمش برنجی که در یک کارخانه تولید می‌شود، پس از دست به دست شدن و طی کردن زنجیره ارزش، به دست مردم می‌رسد؛ بنابراین باید همه همه فعالان این زنجیره، در قبال مصرف‌کننده نهایی مسئولیت‌پذیر باشند. تحقق این امر، سبب خواهد شد تا تولیدکنندگان به هیچ عنوان، از کیفیت محصول خود نکاهند و کالای درجه یک را به کارخانه‌های مصرف‌کننده تحویل دهند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
مالیات بر ارزش افزوده، سرعت‌گیر بزرگ تولید
رونق بازار جهانی محصولات مسی
تعطیلی کارخانه سود بیشتری دارد!
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: