در تامین ورق فولادی مشکلی نداریم/ در شرایط تحریمی، صادرات کمک‌کننده است
مدیرعامل شرکت پارس تایل:

در تامین ورق فولادی مشکلی نداریم/ در شرایط تحریمی، صادرات کمک‌کننده است

مدیرعامل شرکت پارس تایل گفت: با توجه به تعدد تولیدکنندگان ورق‌های فولادی به ویژه گالوانیزه و سرد، در زمینه تامین مواد اولیه با چالشی مواجه نیستیم.

علی حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری فلزات آنلاین، اظهار داشت: شرکت پارس تایل از سال 1390 تاکنون در زمینه تولید مصنوعات فلزی سقف‌های ویلایی و تزئینی فعالیت دارد. این شرکت در مشهد، شهرک صنعتی ماشین‌سازی واقع شده است و 25 نیروی فعال تا پایان سال 1399 در این مجموعه مشغول به کار بودند که این تعداد اکنون به تعداد 18 نفر رسیده است.

وی در خصوص شرایط و ظرفیت تولید پارس تایل، عنوان کرد: برنامه نهایی ما، تولید به‌روزترین مصنوعات فلزی جهت سقف‌های تزئینی، دیواره‌های باغی و سقف‌های کاذب است. خوشبختانه ازجمله تولیدکنندگانی هستیم که سفارش‌محور محسوب نمی‌شویم و باید همواره انبار تولیدی ما تکمیل باشد. کالاهای ما اندازه و متراژ سفارشی ندارند و دارای رنگ‌بندی مختلفی هستند که به تنوع محصول می‌انجامد. ظرفیت اسمی تولید این شرکت، هفت هزار عدد مجموعه کالای مادر است که در اندازه یک متر در 41 سانتی‌متر تعریف می‌شود. به عبارت دیگر، توانایی تولید روزانه 9 تن محصول را داریم.

مدیرعامل شرکت پارس تایل در ادامه بیان کرد: ماده اولیه مورد استفاده شرکت پارس تایل، ورق‌‌های فولادی گالوانیزه و سرد (روغنی) است که در کنار آن، از رنگ‌های الکترواستاتیک پودری نیز استفاده می‌کنیم.

وی افزود: ورق‌های فولادی در کشور ما دارای بازار گسترده‌ای است. با توجه به نیاز و همچنین فرمپذیری محصولات برخی از کارخانه‌ها، ترجیحا از ورق‌های شرکت فولاد تاراز استفاده می‌کنیم. در برخی از موارد نیز ورق‌های فولادی کارخانه‌های هفت الماس، سمنان، کاشان و یا شرکت‌های چینی را مورد استفاده قرار می‌دهیم.

دسترسی آسان به ورق‌های فولادی

حسن‌پور در خصوص وضعیت تامین مواد اولیه، اذعان کرد: با توجه به فراوانی تولید ورق‌های گالوانیزه و روغنی در کشور، هیچ‌گاه به واسطه تامین ورق فولادی دچار مشکل نشده‌ایم. البته ممکن است گاهی اوقات به دلیل افزایش قیمت ورق و یا به دلیل اختلاف قیمت در محصول برخی کارخانه‌ها، منتظر شده باشیم.

مدیرعامل شرکت پارس تایل تصریح کرد: این مسئله در رابطه با رنگ کاملا متفاوت است؛ چراکه شرکت‌های محدودی وجود دارند که در حوزه رنگ‌های الکترواستاتیک پودری با کیفیت بالایی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها، وابستگی شدید به پیگمنت‌های وارداتی رنگ دارند که نوسان نرخ ارز به صورت مستقیم بر آن‌ها تاثیر می‌گذارد. از این رو گاهی اوقات کیفیت محصولات تولیدی ما، تحت تاثیر کارخانه‌های تولید رنگ نیز قرار می‌گیرد و ناچار هستیم با هر شرایطی که شرکت مورد نظر در زمینه فروش رنگ‌های پودری می‌گذارد، کنار بیاییم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «فلزات آنلاین»، مبنی بر اینکه چرا از ورق‌های پیش‌رنگ فولادی در تولید محصولات خود استفاده نمی‌کنید، مطرح کرد: ورق‌های پیش‌رنگی که اکنون در بازار وجود دارد و محصول شرکت‌های نورد و لوله سمنان، هفت الماس و فولاد مبارکه اصفهان است، به روش آنودایز تولید می‌شود اما مجموعه ما به دلیل فرایندی که در زمینه تولید محصول دارد، نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. چراکه رنگ مورد استفاده در ورق به واسطه فرم و قالب‌گیری که کالای نهایی باید روی آن انجام شود، تحت فشار از بین خواهد رفت و ما ناچار هستیم پس از پرسکاری و شکل دادن، محصول را رنگ کنیم و از این رو، از رنگ الکترواستاتیک پودری استفاده می‌کنیم.

کاهش فعالیت ساخت و ساز به دلیل رکود

حسن‌پور در خصوص طرح و برنامه فروش این مجموعه، اظهار کرد: همواره تلاش کرده‌ایم که فعالیت مویرگی نداشته باشیم و همچنین تعامل مالی و تجاری ما با مشتریان به گونه‌ای بوده است که کالای ما به دست بزرگان بازار برسد؛ خوشبختانه در این زمینه موفق عمل کرده‌ایم. در واقع، هدف ما این است که در هر استان، یک نماینده بیشتر نداشته باشیم تا بتوانیم در زمینه تبلیغات و فروش به طور متمرکز فعالیت کنیم.

وی در ادامه به تاثیر رکود صنعت ساختمان در فعالیت این شرکت اشاره کرد و گفت: صنعت ساختمان، جزو صنایع مادر در کشور است و رونق این صنعت می‌تواند به اشتغال‌زایی کمک فراوانی کند. متاسفانه رکود این صنعت، گریبان‌گیر مجموعه ما نیز شده است اما همواره تلاش کرده‌ایم با ایجاد تنوع در محصولات و تعریف شرایط فروش خاص و انعطاف‌‌پذیری‌هایی که هر مجموعه در بخش بازرگانی از خود نشان می‌دهد، مشتریان خود را راضی نگه داریم. البته به دلیل شرایط حاکم، در مجموع، یک‌سوم تولید روزانه خود را در طی یک سال اخیر از دست داده‌ایم.

صادرات، تحت تاثیر مسائل سیاسی و ضعف زیرساخت‌ها

مدیرعامل شرکت پارس تایل در ارتباط با برنامه این شرکت در زمینه صادرات، بیان کرد: مجموعه ما در حوزه صادرات فعال است. ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان، کشورهایی هستند که محصولات خود را به آن‌ها صادر می‌کنیم. در حال حاضر، حدود یک ماه است که صادرات شرکت به افغانستان قطع شده اما طی سال گذشته، ارزش صادرات پارس تایل به کشورهای ترکمنستان و قزاقستان، در حدود 350 هزار دلار بوده است.

وی در این راستا اضافه کرد: واقعیت امر این است که هیچ‌گاه به طور مستقیم نتوانستیم به حوزه صادرات ورود کنیم و واسطه‌هایی وجود دارند که پیش‌تر، زمینه صادراتی آن‌ها برخی از اجزا و عناصر سقف‌های ویلایی و صنعتی بوده است و با توجه به شناخت از مجموعه ما و اعتباری که در این سال‌ها به دست آورده‌ایم و همچنین شرایطی که برای ما تعریف کرده‌اند، در نهایت، صادرات کالا توسط این شرکت‌ها‌ انجام شده است. با توجه به تورم موجود در کشور افرادی که محصولات خود را صادر می‌کنند، همواره برنده بوده‌اند و از این رو، ما بیشتر در زمینه مسائل داخلی نسبت به صادرات دچار مشکل هستیم. اگرچه در شرایط کنونی، وضعیت صادرات نیز آنچنان که باید مساعد نیست و تاخیر در گمرک کشور و فرایند حمل و نقل بر آن تاثیر گذاشته است.

دارای مدرن‌ترین سیستم‌های تولیدی هستیم

حسن‌پور در خصوص فرایند تولید محصول این شرکت، عنوان کرد: ورق‌های فولادی به صورت کویل وارد کارخانه می‌شود و سپس بسته به نوع کالایی که قرار است تولید شود، برش می‌خورد. سپس فرایند پانچ و سوراخ‌کاری قطعه انجام می‌شود و پس از آن مرحله قالب‌گیری صورت می‌گیرد. سپس قطعه به قسمت رنگ می‌رود و پس از آنکه در دمای 300 درجه سانتی گراد به قطعه رنگ شده شوک حرارتی وارد شد، فرایند پخت در زمان 10 دقیقه و در دمای 220 درجه سانتی‌گراد صورت می‌پذیرد.

وی در پایان تاکید کرد: مصنوعات فلزی، زمینه فعالیتی بسیاری دارد و افراد قدرتمند در این حوزه مشغول فعالیت هستند. هدف، همواره باید توسعه و نوآوری باشد؛ در این راستا، پارس تایل از ابتدا دارای مدرن‌ترین سیستم‌های تولیدی بوده است و به زودی وارد عرصه ساخت مبلمان‌های باغ ویلایی و مصنوعات بیرونی باغ ویلاها نیز خواهیم شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: