قیمت مواد اولیه باید مصوب باشد/ بازار بی‌ثبات، آسیب‌آفرین است
مدیر فروش گروه تولیدی صنعتی کامبت:

قیمت مواد اولیه باید مصوب باشد/ بازار بی‌ثبات، آسیب‌آفرین است

مدیر فروش گروه تولیدی صنعتی کامبت گفت: در راستای تسهیل در تامین مواد اولیه، قیمت باید مشخص شده باشد تا تولیدکننده بتواند سود حاصل از فروش محصولات خود را پیش‌بینی و ارزیابی کند؛ این در حالی است که بی‌ثباتی در بازار این امکان را از تولیدکنندگان گرفته است.

علی آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت کامبت به تازگی در سال جاری به بهره‌برداری رسید. اگرچه برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تاسیس شرکت از دو سال پیش صورت گرفته بود اما با توجه به اینکه تصمیم به حضور پرقدرت و موثر در بازار داشتیم و همچنین خط قالب‌گیری محصولات باید به صورت کامل آماده به کار می‌شد، لذا شرکت فعالیت خود را در نیمه نخست سال 1400 در شهرک صنعتی فناوران آغاز کرد.

وی افزود: عمده محصولات تولیدی شرکت سبدهای داخل کابینت همچون سبد صیفی‌جات، سبد مواد شوینده و همچنین سطل زباله است. بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت لوازم خانگی با تولید یک یا دو محصول به بازار ورود می‌کنند و بقیه سبد محصولات آن‌ها تامینی از سایر تولیدکنندگان است اما در کامبت چنین مسئله‌ای وجود ندارد و در انبار شرکت به میزان کافی قالب‌های تولیدی موجود است.

مدیر فروش گروه تولیدی صنعتی کامبت در خصوص مواد اولیه مورد استفاده در این شرکت، بیان کرد: مواد اولیه مورد استفاده در این شرکت، مفتول مسوار و ورق گالوانیزه فولادی است. همچنین، محصولات تولیدی‌ در واحد دیگری در خارج از مجموعه، آبکاری می‌شوند.

آخوندی در ادامه به نحوه تامین مواد اولیه اشاره کرد و گفت: ورق گالوانیزه فولادی مورد استفاده شرکت از بازار آزاد تامین می‌شود و به دنبال برند خاصی از ورق گالوانیزه نیستیم. مواردی که همیشه در تامین ماده اولیه فولادی برای ما حائز اهمیت بوده، تنوع و قیمت آن است. مفتول مسوار نیز باید خاصیت آبکاری و انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است که تامین مواد اولیه، کاملا به صورت نقدی انجام می‌شود اما فروش با عنایت به اعتماد مشتریان، به صورت اقساطی صورت می‌پذیرد.

وی در خصوص فرایند تولید محصولات در این مجموعه، اذعان کرد: فیکس‌کاری، قالب‌سازی و برش‌کاری فرایندهایی هستند که در طی تولید محصول و به روش سرد انجام می‌شوند؛ چراکه مفتول به راحتی با دست خمیده شده و پس از فیکس کردن، درون قالب قرار می‌گیرد و عملیات برش نیز با تیغ انجام می‌شود.

مدیر فروش گروه تولیدی صنعتی کامبت با بیان اینکه ظرفیت تولیدی شرکت در فصول مختلف سال تغییر می‌کند، عنوان کرد: ظرفیت تولید شرکت بستگی به سفارش مشتریان و همچنین شرایط بازار دارد. بخشی از محصولات یاد شده در انبارهای شرکت دپو می‌شود و در زمان شکل‌گیری مجدد تقاضا در بازار، عرضه می‌شود. بنابراین میزان تولید شرکت کاملا به بازار مصرف وابسته است.

آخوندی در پاسح به سوال خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» مبنی بر اینکه در رابطه با تامین مواد اولیه با چه چالش‌هایی مواجه هستید، مطرح کرد: نوسان قیمت، مهم‌ترین چالشی است که در تامین مواد اولیه با آن روبه‌رو هستیم. زمانی که قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد، فروش متوقف می‌شود و به دنبال آن، خط تولید نیز تعطیل می‌شود اما به دلیل اینکه توقف تولید نمی‌‌تواند ادامه داشته باشد، تولیدکننده ناچار به خرید مواد اولیه می‌شود و جالب اینکه زمان تحویل و قیمت آن تقریبا نامشخص است.

وی در همین راستا افزود: قیمت مواد اولیه فلزی باید مصوب و مشخص شده باشد تا تولیدکننده بتواند سود حاصل از فروش محصولات خود را پیش‌بینی و ارزیابی کند؛ این در حالی است که بی‌ثباتی در بازار این امکان را از تولیدکنندگان گرفته است. ضمن اینکه افزایش غیرقابل پیش‌بینی قیمت مواد اولیه، همیشه موجب ضرر تولیدکننده می‌شود.

مدیر فروش گروه تولیدی صنعتی کامبت در خصوص اهمیت تامین انرژی صنایع، مطرح کرد: قطعی برق، دیگر مشکلی است که اکثر تولید کنندگان با آن مواجه هستند و نیازی به توضیح ندارد. این در حالی است که خطر کمبود گاز در فصل سرما هم احساس می‌شود.

آخوندی در خصوص طرح و برنامه فروش محصولات این شرکت نیز بیان کرد: فرایند فروش محصولات شرکت کامبت از طریق بازاریابی و همچنین تبلیغات صورت می‌پذیرد. مشتریان ما نیز اکثرا یراق‌فروشان کابینت هستند و مردم عادی هنوز شناخت کافی از محصولات این شرکت را ندارند اما این امر به مرور زمان تحقق خواهد یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
نسبت واردات به صادرات لوازم خانگی قابل دفاع نیست
تاکید بر گسترش تولید لوازم خانگی داخلی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: