افزایش سرمایه هفت هزار میلیارد تومانی «فخوز»

افزایش سرمایه هفت هزار میلیارد تومانی «فخوز»

در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد خوزستان، افزایش سرمایه دو مرحله‌ای این شرکت به تصویب سهامداران رسید و در مرحله اول، سرمایه «فخوز» از پنج هزار میلیارد تومان با هفت هزار میلیارد تومان افزایش، به 12 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد خوزستان به منظور استماع گزارش هیئت مدیره و حسابرس در خصوص افزایش سرمایه دو مرحله‌ای، اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی باشد، با حضور 52 درصدی سهامداران برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی، قرائت دستور جلسه از سوی ریاست مجمع عمومی و معرفی اعضای هیئت رئیسه رسمیت یافت.

در ابتدای مجمع امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان طی سخنانی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه به منظور تامین مالی اجرای طرح‌های توسعه‌ای، اظهار داشت: از مزیت‌های شرکت فولاد خوزستان دسترسی ارزان به آب و انرژی و نیز دسترسی به اسکله‌های مهم صادراتی کشور است. همچنین شرکت فولاد خوزستان مزیت تولید محصولات طویل و تخت را به صورت همزمان را دارد.

 وی افزود: در هفت ماه سال جاری یک میلیون و 700 هزار تن محصول اعم از 980 هزار تن اسلب و 765 هزار تن شمش تولید شده است. هر چند که از ابتدای سال جاری با توجه به تنش‌های ناشی از قطعی برق حدود 531 هزار تن از تولید پیش‌بینی شده را از دست دادیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: 59 درصد از سبد محصولات شرکت صادراتی بوده و 41 درصد آن داخلی است. در این رابطه، در هفت ماه امسال 992 هزار تن محصول اعم از 404 هزار تن شمش و 570 هزار تن اسلب به ارزش 605 میلیون دلار صادر شده است. به طوری که صادرات محصولات فولاد خوزستان به 28 کشور جهان در چهار قاره انجام شده است.

ابراهیمی تصریح کرد: در هفت ماه امسال، بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان فروش کلی داشتیم که این میزان در سال گذشته 15 هزار میلیارد تومان بوده است. ضمن اینکه حاشیه سود از 27 درصد در هفت ماه سال گذشته به 33 درصد از هفت ماه امسال علی‌رغم از دست رفتن بخشی از تناژ تولید، رسیده است.

وی اذعان کرد: امسال با توجه تنش‌های برق کشور حدود 530 هزار تن از تولید از دست رفته و این در حالی است که سال گذشته در هفت ماه 188 هزار تن تولید را از دست داده بودیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: با توجه به کسری مواد اولیه در افق 1404، دسترسی به منابع تامین به ویژه سنگ‌آهن ضروری به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: اولویت‌های نخست سرمایه‌گذاری صنعت فولاد کشور از این به بعد در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان خواهد بود.

ابراهیمی بیان کرد: چالش‌های جدی صنعت فولاد تامین مواد اولیه، تولید محصولات میانی و عدم تولید محصولات نهایی، تامین مالی و عدم حمایت از صادرات است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، ابراز کرد: فولاد خوزستان، طرح‌های توسعه‌ای متعددی را بر اساس اسناد بالادستی کشور در نظر گرفته است؛ در این رابطه باید در افق 1404 به 8.5 میلیون تن و در 1410 به 13 میلیون تن برسیم. در حال حاضر، 145 توسعه به ارزش 23 هزار میلیارد تومان با پیشرفت متوسط 33 درصد در دست اقدام داریم.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین پروژه‌های در دست اقدام نیروگاه سیکل ترکیبی، احداث پکیج متالورژی ثانویه و ماشین ریخته‌گری اسلب، احیا مستقیم زمزم 2 و پلنت اکسیژن هستند.

ابراهیمی مطرح کرد: در 6 ماه نخست سال 1400 توانستیم 14 پروژه را به اتمام برسانیم، در حالی که سال گذشته این تعداد پروژه تمام شده بود.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، اظهار کرد: هدف اصلی اجرای طرح ریخته‌گری اسلب تولید محصولات دارای ارزش افزوده به ویژه اسلب عریض و آلیاژی است. هدف اصلی اجرای پلنت اکسیژن، تامین کمبود اکسیژن برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بعدی خواهد بود. با توجه به کمبود برق در کشور، اجرای یک پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت 520 مگاوات قابل افزایش تا یک هزار مگاوات در دستور کار قرار گرفته است که هم‌اکنون این پروژه در مرحله مناقصه قرار دارد.

پس از گزارش هیئت مدیره برای افزایش سرمایه، بازرس قانونی و حسابرس شرکت فولاد خوزستان، افزایش سرمایه شرکت را از پنج هزار میلیارد تومان به 12 هزار میلیارد تومان در مرحله اول و تا 19 هزار میلیارد تومان در مرحله دوم بلامانع دانست.

سپس تعدادی از مدیران و معاونت‌های مختلف شرکت فولاد خوزستان به سوالات سهامداران در خصوص مسائل گوناگون شرکت به ویژه افزایش سرمایه، میزان فروش و سودآوری شرکت توضیحاتی را ارائه کردند.

در پایان مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد خوزستان تصویب کرد که در مرحله اول سرمایه شرکت به 12 هزار میلیارد تومان افزایش یابد؛ در مرحله دوم به هیئت مدیره تفویض می‌شود که تا مدت دو سال سرمایه شرکت را از 12 هزار میلیارد تومان به 19 هزار میلیارد تومان افزایش دهند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت ورق خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: