ظرفیت تولید آهن اسفنجی شرکت چهار برابر خواهد شد
مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان:

ظرفیت تولید آهن اسفنجی شرکت چهار برابر خواهد شد

مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان گفت: سهام مجتمع جهان فولاد سیرجان جزو سهم‌های بنیادین بوده و با توجه به طرح‌های توسعه‌ای ازجمله چهار برابر کردن ظرفیت احیا مستقیم شرکت، آینده خوبی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

علی عباسلو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در حال حاضر، تولید مجتمع جهان فولاد سیرجان در شرایط مطلوبی قرار دارد و میزان تولید آهن اسفنجی با توجه به قطعی‌های مکرر برق نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

طرح‌های توسعه جهان فولاد سیرجان

مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در خصوص میزان ظرفیت تولید آهن اسفنجی در مجموعه، بیان کرد: ظرفیت تولید آهن اسفنجی 900 هزار تن در سال است که در سال گذشته و زمانی که مشکلی در زمینه تامین برق وجود نداشت، میزان تولید مجموعه 10 درصد بیشتر از ظرفیت اسمی بود. شایان ذکر است که این میزان ظرفیت تولید با اجرای طرح‌های توسعه در آینده به چهار برابر یعنی سه میلیون و 600 هزار تن افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه به طرح‌های توسعه این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، دو طرح توسعه افزایش ظرفیت آهن اسفنجی به میزان یک میلیون و 50 هزار تن و یک میلیون و 700 هزار تن در دست اجرا است که با تحقق این طرح‌ها، میزان ظرفیت تولید آهن اسفنجی طی دو تا سه سال آینده به چهار برابر افزایش یافته و تاثیر بسزایی بر میزان سودآوری شرکت خواهد داشت.

توجه ویژه به بومی‌سازی

مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان با اشاره به اهمیت بومی‌سازی در صنعت فولاد، اذعان کرد: شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در زمینه بومی‌سازی در راستای اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف پیش‌گام بوده است. هیدرولیک‌های مورد نیاز در کارخانه‌های احیا مستقیم فولاد که پیش از این به داخل کشور وارد می‌شدند، برای نخستین بار در مجموعه ما توسط یک شرکت ایرانی طراحی و ساخته شدند و مشابه نمونه خارجی با هزینه پایین‌تر در حال کار هستند. برنامه‌نویسی این کارخانجات در داخل کشور نیز توسط مجموعه ما انجام شده و از تمامی افراد و گروه هایی که تمایل به فعالیت در عرصه بومی‌سازی دارند، دعوت به همکاری کرده و مجتمع جهان فولاد سیرجان به صورت اختصاصی در خدمت آن‌ها خواهد بود.

اقدامات موثر در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی

عباسلو در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» مبنی بر اینکه این شرکت چه اقداماتی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است، مطرح کرد: مجتمع جهان فولاد سیرجان اقدامات متعددی را در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است. تولید انرژی برق از طریق سلول‌های خورشیدی در راستای بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف برق، یکی از اقدامات ما در این زمینه بوده است. اعطای تسهیلات بانکی به مشمولان کمیته امداد در راستای اشتغال‌زایی و تولید که سبب شده است این عزیزان از پوشش کمیته امداد خارج شده و ضمن پرداخت اقساط تسهیلات درآمدزایی نیز داشته باشند، یکی دیگر از اقدامات ما در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بوده است. 700 دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد، زیر چتر حمایتی مجموعه ما قرار گرفتند و 700 نفر دیگر نیز با آموزش‌های لازم توسط مجموعه، موفق به راه‌اندازی کسب و کار خرد در شهرستان بلورد سیرجان در زمینه تولید گیاهان دارویی و گل‌محمدی شدند.

وی در ادامه ضمن اشاره به اقدامات این شرکت در زمان پاندمی ویروس کرونا، اظهار کرد: مجتمع جهان فولاد سیرجان اقدامات بسیار مهمی را در زمان همه‌گیری ویروس کرونا انجام داده است. تامین  رایگان اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی بستری شده در اکثر بیمارستان‌های استان کرمان از طریق واحد اکسیژن مجتمع، مهم‌ترین اقدامی است که ما در زمان همه‌گیری ویروس کرونا انجام دادیم. این اقدام بسیار هزینه‌بر بود و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی مجموعه، اکسیژن به صورت رایگان تامین و به بیمارستان‌های سطح استان منتقل شد.

مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم

مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در خصوص نحوه تامین مواد اولیه و مواد خام و چالش‌های موجود در این زمینه، تصریح کرد: خوشبختانه ما مشکلی در زمینه تامین مواد خام مجموعه نداریم. چراکه گندله به عنوان ماده خام مجموعه مورد استفاده قرار می‌گیرد و تامین آن از طریق نوار نقاله شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر صورت می‌پذیرد. ضمن اینکه مجتمع جهان فولاد سیرجان تنها شرکتی است که زنجیره تولید آن به صورت پیوسته بوده و فرایندهای مختلف از تامین سنگ‌آهن تا تولید شمش فولادی در یک منطقه انجام می‌شود.

وی در ادامه به تاثیر تحریم‌های اعمال شده بر میزان تولید وعملکرد این مجموعه اشاره کرد و گفت: تحریم‌های اعمال شده تاثیر خاصی بر میزان تولید شرکت نداشته و بسیاری از پروژه‌های ما در زمان اعمال همین تحریم‌ها اجرا شده است. هرچند تحریم باعث بروز مشکلات و سختی‌هایی در زمینه تولید می‌شود اما ما تمام تلاش خود را در زمینه تولید هرچه بیشتر محصول ادامه خواهیم داد.

سوددهی مناسب

عباسلو در پاسخ به سوالی مبنی بر مقایسه عملکرد سال جاری این شرکت با سال گذشته، عنوان کرد: میزان سوددهی شرکت با افزایش 47درصدی در فروش و در حوزه صادرات با افزایش چهار برابری محصول مواجه بوده‌ایم که این میزان معادل 150 هزار تن در هشت ماه سال جاری بوده است. میزان تولید آهن اسفنجی در مجموعه نسبت به سال گذشته افزایش یافته و میزان تولید شمش فولادی تقریبا برابر مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده است که در صورت عدم قطعی برق می‌توانست 20 درصد افزایش یابد.

وی در خصوص حضور این شرکت در بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: استقبال خوبی در این زمینه از مجموعه ما صورت گرفته و با افزایش قیمت 37 درصدی نسبت به عرضه اولیه مواجه شدیم. در حال حاضر، قیمت فعلی با توجه به شرایط بازار سرمایه همان قیمت عرضه اولیه است و ما حمایت قاطع خود را از تمامی سهامداران شرکت اعلام می‌کنیم.

این تولیدکننده شمش فولادی در ارتباط با فعالیت در حوزه صادرات، بیان کرد: صادرات انواع محصولات مجموعه ما به کشورهای آسیایی نظیر چین و تایلند صورت می پذیرد.

عباسلو در ادامه ضمن اعلام مخالفت با قیمت‌گذاری دستوری، مطرح کرد: کاملا مخالف با قیمت‌گذاری دستوری هستم؛ چراکه قیمت‌گذاری کالا باید بر اساس میزان عرضه و تقاضا صورت پذیرد. متاسفانه دخالت‌هایی که در زمینه قیمت‌گذاری محصولات فولادی انجام می‌شود، منجر به آسیب‌های بسیاری در این صنعت شده است و به همین خاطر این مهم باید بر اساس عرضه و تقاضا صورت پذیرد. چراکه در عرصه جهانی و صادرات نیز قیمت‌گذاری بر اساس عرضه و تقاضا بوده و متاسفانه ما همواره در داخل کشور با دخالت در نحوه قیمت‌گذاری روبه‌رو هستیم.

وی طرح‌های توسعه این شرکت را جزو مهم‌ترین برنامه‌های پیش رو دانست و افزود: سهام مجتمع جهان فولاد سیرجان جزو سرمایه‌های بنیادی است و نیاز به برنامه‌ریزی جامع و بلندمدت در این زمینه دارد. چراکه این سهام جزو سرمایه ارزشمندی برای سهامداران است. بنابراین امیدوار هستیم در اجرای طرح‌های توسعه طی دو تا سه سال آینده عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم دولت و کابینه اقتصادی جدید گام‌های مثبتی در خصوص تثبیت قوانین لازم و تسهیل مقررات گمرک و همچنین از بین بردن اختلاف قیمت ارز نیمایی و آزاد بردارد تا مشکلات و موانع موجود در حوزه صادرات مرتفع شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
کارخانه‌های فولادسازی با کمبود آهن اسفنجی روبه‌رو هستند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: