چادرملو در تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت ساخت داخل
معاون امور مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو مطرح کرد:

چادرملو در تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت ساخت داخل

معاون امور مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام اینکه چادرملو در تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت ساخت داخل تجهیزات و قطعات یدکی مصرفی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی خود است، گفت: در سال گذشته بالغ بر یک هزار و 446 قلم قطعات و لوازم مصرفی جدید در بخش‌های استخراج، کارخانه فرآوری، گندله‌سازی، احیا مستقیم و فولادسازی، ساخت داخل شده و تا پایان سال 1399 در مجموع تعداد 28 هزار قلم قطعات و لوازم یدکی، از منابع داخلی تامین و جایگزین قطعات مشابه ساخت خارج شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، فرهاد آذرین‌فر اظهار داشت: تنها در سال 1399 مبلغ 19 میلیون یورو از محل استفاده از قطعات داخلی صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است که در مقایسه با سال 1398 به مبلغ 11 میلیون و 700 هزار یورو، حدود مبلغ هفت میلیون و 300 هزار یورو افزایش داشته است.

وی همچنین با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی چادرملو افزود: بـا هدف کاهش مصارف و هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی، استفاده از فناوری‌های جدید، انجام اصلاحات در خطوط تولید و بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات صنعتی و ماشین‌آلات طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی متعددی در حال اجرا است؛ به طوری که تا پایان سال گذشته تعداد 77 پروژه تحقیقاتی و پژوهشی انجام شده و خاتمه یافته است که اثرات آن در بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی، افزایش تولید کنسانتره سنگ‌آهن و گندله، کمک به کنترل و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش زمان توقفات و هزینه‌های تعمیرات، بومی‌سازی و ساخت داخل به خوبی مشهود است.

معاون امور مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری نیز تعداد 25 پروژه پژوهشی و تحقیقاتی در مجتمع معدنی و تعداد 34 پروژه در مجتمع صنعتی شامل 14 پروژه در گندله‌سازی، 13 پروژه در فولادسازی و هفت پروژه در احیا مستقیم به مرحله اجرا در آمده است. علاوه بر آن نخستین جشنواره ایده‌های برتر شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با هدف توجه به خلاقیت و ایده‌پردازی کارکنان و ایجاد زمینه مناسب در جهت رشد و شکوفایی استعدادها، ترغیب کارکنان و کارگران به مشارکت در رشد و بالندگی شرکت، افزایش بهره‌وری، بهبود فرآیند تولید و کاهش هزینه‌ها، کاهش مصرف انرژی و داخلی‌سازی قطعات صنعتی و ماشین‌آلات معدنی برگزار شد و خوشبختانه استقبال قابل توجهی نیز از این جشنواره به عمل آمد؛ به طوری که 946 ایده به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که پس از بررسی در ۱۱ کارگروه ارزیابی، تعداد 483 ایده به مرحله داوری راه یافتند و در نهایت 13 ایده برتر در مراسم پایانی این جشنواره معرفی شدند.

آذرین‌فر تصریح کرد: در عین حال از توانمندی مراکز علمی و پژوهشی، نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان غافل نبودیم. به همین جهت اقدام به تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه چادرملو در برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران کردیم. همچنین تاکنون تفاهمنامه‌هایی با مراکز علمی و آزمایشگاهی شامل دانشگاه‌های یزد، اردکان، میبد و پیام نور یزد با هدف پیوند زدن و ارتباط مستقیم تجربیات نخبگان صنعتی با ظرفیت‌های علمی و نخبگان دانشگاهی منعقد شده است.

معاون مالی و سرمایه انسانی چادرملو ادامه داد: در سال گذشته دوره های آموزشی کارکنان امانی و پیمانکاران، به تعداد دو هزار و 710 نفر به میزان 28 هزار و 615 نفر ساعت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده و برنامه‌های آموزشی برای کارکنان به منظور پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هم اجرا شد. در تداوم برنامه‌های ارتباط صنعت با دانشگاه نیز دوره‌های کارآموزی دانشجویان دانشگاه‌های کشور، در گرایش‌های معدن، استـخراج،فرآوری، مهندسی صنایع و شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی در مجتمع‌های معدنی و صنعتی به تعداد 26 نفر و به میزان پنج هزار و 883 نفر ساعت برگزار شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت ورق خودرو
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: